Picsusz kérdése:

Hormonvizsgálat?

Figyelt kérdés
Mivel a mensim eléggé össze-vissza jön meg,és babát szeretnénk,elmentem nőgyógyászhoz.Kaptam 3 havi Clostylbegit tablettát,de sajnos nem segített.Volt peteérés,mégse lettem terhes.A nődokim elküldött,hogy menjek meddőségi központba ezek után.Én eléggé hamarnak találtam.Ma voltam endokrinológusnál,hogy hátha ő segít.Ki volt akadva,hogy márpedig a tabletta előtt köteles lett volna a nőgyógyászomnak minimum hormonvizsgálatot csinálnia,és mi az hogy semmi ilyesmi nem történt,és küldene egyből meddőségire.De rendes volt a doki,mert mivel már elmentem hozzá,ő elküldött vérvételre,és ha megvan az eredmény menjek vissza hozzá,meg pajzsmirigyet is vizsgált.Ha esetleg van valami baj,akkor mi következik?Gyógyszeres kezelés,vagy petevezeték átfúvás?
2012. szept. 3. 16:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

a következő lépés attól függ, hogy mit mutat a laboreredmény

nyilván, ha mondjuk túlműködik a pajzsmirigyed, akkor gyógyszert kell rá szedned és nem rendelnek átjárhatóságit, hiszen nem ott van a gond

2012. szept. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Pajzsmirigyet kézzel vizsgált a doki,nincs gond.De persze a vérbe még lehet,nem?Ha esetleg más a gond,akkor is gyógyszeresen kezelik elsőnek?
2012. szept. 3. 16:36
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

attól még lehet a vérben eltérés, a laboreredmény lesz a tuti

a problémától függ, hogy gyógyszerrel kezelik-e vagy műszeres beavatkozásra van szükség, ezt csak a doki fogja tudni megmondani, ha véget ért már a kivizsgálás és a kezében vannak a leleteid

2012. szept. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Hát minél hamarabb megyek a vérvételre,mert már régóta szeretnénk babát,és hihetetlen,hogy miért nem jön össze,mi a baj velem.Remélem akármi is a baj,tudnak segíteni,és remélem hamarosan sikerül.
2012. szept. 3. 17:17
 5/13 anonim ***** válasza:

Nekem is írtak Clostit, minden vizsgálat nélkül. Nem lett baba, endokrinológushoz mentem....

Hormonvizsgálat, terheléses cukor vizsgálat, D vitamin vizsgálat vérből. Mind rossz, gyógyszerrel és diétával kezeljük. Most jön a petevezeték átjárhatósági. Ja, mellette el kellett mennie a férjemnek is andrológushoz, kiderült, őt is kezelni kell.

Közben folyamatosan kapok Merionalt, mármint nem igazán folyamatosan, de ez bonyolult. Szóval a stimulálás is megy, hátha:)

A következő lépés az inszem lenne, de remélem előtte terhes leszek:) Meddőségi csak a 4. inszemes sikertelenség után. Legalábbis nálam, mert az én dokim nőgyógyász endokrinológus, és csinál inszemet szerencsére.

2012. szept. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Utolsó:a hormonvizsgálat gondolom vérvizsgálat.És a terheléses cukor?Azt a vérvételkor csinálják?Mikor cukros vizet kell inni?Szurkolok neked,hogy sikerüljön a baba.

Nem értem,régen ilyennel nem volt gond.Most meg egyre több fiatal párnál vannak problémák a gyerekvállaláskor.Rengeteg ilyet hallani,olvasni.Én is ettől félek,hogy az elején sikerüljön minden,nem szeretnék inszemre,meg ehhez hasonlókra járni.Így is olyan rossz,hogy valami baj van velem,másnak pedig egyből sikerül.Miért nem lehet akkor,mikor szeretné az ember?

2012. szept. 3. 19:18
 7/13 anonim ***** válasza:
remélem terheléses cukor és inzulin vizsgálatot is kért.
2012. szept. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nem,terheléses cukorrol nem tudok.Azt lehet majd a vérvétel után?Inzulin?Azt a vérből állapítják meg,vagy hogy?
2012. szept. 4. 11:20
 9/13 anonim ***** válasza:
a terheléses cukor és inzulin vizsgálat vérből történik levesznek éhgyomorra vért majd 75g szőlőcukros víz megivása utána 60 és 120 perccel, de a legjobb ha 30 és 90 perceset is kérnek. Ez az egyik legfontosabb vizsgálat az esetedben a hormonok mellett.
2012. szept. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Ilyet még nem mondtak nekem.Csak vérvételre megyek(hormonos).Ma hívtam őket,és 1 hónapra kaptam időpontot. :( Várhattok addig,pedig minél hamarabb szerettem volna menni.Meg még majd az eredmény mire kész.De ha netalántán cukros lennék,akkor már kijött volna valamilyen formában.Tavaly voltam vérvételen,nem volt semmi gond.
2012. szept. 4. 22:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!