Picsusz kérdése:

Hormonvizsgálat?

Figyelt kérdés
Mivel a mensim eléggé össze-vissza jön meg,és babát szeretnénk,elmentem nőgyógyászhoz.Kaptam 3 havi Clostylbegit tablettát,de sajnos nem segített.Volt peteérés,mégse lettem terhes.A nődokim elküldött,hogy menjek meddőségi központba ezek után.Én eléggé hamarnak találtam.Ma voltam endokrinológusnál,hogy hátha ő segít.Ki volt akadva,hogy márpedig a tabletta előtt köteles lett volna a nőgyógyászomnak minimum hormonvizsgálatot csinálnia,és mi az hogy semmi ilyesmi nem történt,és küldene egyből meddőségire.De rendes volt a doki,mert mivel már elmentem hozzá,ő elküldött vérvételre,és ha megvan az eredmény menjek vissza hozzá,meg pajzsmirigyet is vizsgált.Ha esetleg van valami baj,akkor mi következik?Gyógyszeres kezelés,vagy petevezeték átfúvás?
2012. szept. 3. 16:22
1 2
 11/13 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Szerintem ki is jött : rendszertelen a mensid. Ez is az egyik tünete lehet.

Valóban nagyon fontos lenne neked a terheléses cukor + inzulin vérvétel.

Én sem tudtam, hogy vannak erre utaló tüneteim, mert nem tudtam, mit kellene figyelnem. Lehet pl hízékonyság, cukoréhség, hajhullás, peteérés hiánya, stb. Nagyon széles a paletta. :-(

Szerintem kérdezz rá az endodokidnál. Esetleg próbáld meg a vérvételbe belekérni ezt is.

Hátha megcsinálják. Úgy kellene kérni, hogy 3 pontos terheléses cukor + inzulin vérvétel. Lehet, hogy mivel nem a doki kérte, ki kell fizetni, de nem olyan vészes az ára, én a kétpontosért TSH-val együtt magánlaborban 8500Ft-ot fizettem ma.

2012. szept. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Most megvárom mindenképp,mi lesz a vérvételem eredménye,és utána úgyis megyek vissza az endokrinológushoz,akkor majd rákérdezek erre a terheléses cukorra,hogy csinálnak e nekem.Bárcsak minél hamarabb kiderülne mi is a bajom,segítenének,és hamarosan terhes is lehetnék.Ez minden vágyam.
2012. szept. 5. 14:46
 13/13 Trudika ***** válasza:
Kedves Kérdező! Mi lett a laborod eredménye anno? Sikerült azóta a babóca? A ciklus hányadik napján voltál vérvételen?
2013. febr. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!