Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Én egy 36 éves nő vagyok és...

Én egy 36 éves nő vagyok és csak lombikkal lehet gyerekünk, mert a férjem spermái lassúak és kevesen is vannak. Ha vki úgyan ebbe a cipöbe járt és sikerült lombik programmal terhes maradni leírná nekem, h milyen kezeléseken mentek át?

Figyelt kérdés
Lépésről lépésre,ha lehet.

2012. szept. 14. 12:56
 1/3 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, nem tudom leírni lépésről lépésre, de egy ismerősöm járt hasonló cipőben- Férje spermái voltak lassúak, rossz minőségűek. Egy szó mint száz, happy end a vége, ugyanis azóta 3 gyerekük van, ebből az egyik iker terhességgel végződött.. Tudom, hogy nem volt egyszerű, mert sajnos az egyik lombik programnak vetélés lett a vége, már majdnem feladták, de most már egy boldog, kiteljesedett család! Sok sikert, pozitív hozzáállást kívánok!
2012. szept. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: ott még annyi bonyodalom volt, hogy az anyának sem volt nagyon peteérése, így valamennyi (10?) megtermékenyített petesejtet tudtak lefagyasztani, abból történt a beültetgetés és az egyik nem járt sikerrel, pedig minden értéke jó volt a hormonkezelés után.
2012. szept. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Nálunk nem a párommal van gond, de a lombik menete attól még ugyanaz. Van többféle protokoll, nekünk ciklus első napjától kb két hétig fogamzásgátló, hogy kikapcsolják a saját hormonháztartást. Akkor egy UH, hogy minden rendben van-e odabent, majd 3 nap múlva kezdtük a szurikat. kb négy nap szurkálás után megint UH, tüszőmérés és számlálás. További szurik naponta (nem kellett változtatni az adagon) és kétnaponta UH, amíg a doki azt nem mondta, hogy már elég nagyok a tüszők. akkor egy nap szünet, majd órára pontosan tüszőrepesztő szuri, és 36 óra múlva petesejt leszívás altatásban. Utána egy-két óra heverészés, közben megmondják hány petesejt lett. apának akkor kellett leadni az anyagot. Ha nálatok apával van baj, akkor valószínűleg ICSI-vel (egyenként bejuttatják a spermát a petesejtekbe) megtermékenyítik őket. Aznap fekvés neked, másnap lehet érdeklődni, hogy hány baba indult fejlődésnek. Valamikor 3-5 nappal később beültetnek annyi embriót, amennyit megbeszéltek. Általában kettőt javasolnak a dokik, de lehet hogy a korod miatt neked hármat javasolnak majd. A beültetés hasonlít a rákszűréshez, fel a székre, kacsa, és egy katéteren keresztül feljuttatják a méhedbe az embriókat. Megint fél óra heverészés, aztán hazamész és stresszmentes pihenés, amíg ki nem derül, sikerült-e. :-)

Ja, és progeszteron pótlás a beültetés napjától megtapadás elősegítésére, amit csak akkor szabad abbahagyni, ha nem sikerül. Ha igen, a 12-ik hétig szedni kell.

Kb ennyi a lombik. :-)

Sok sikert!

2012. szept. 15. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!