Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 23 eves vagyok a ferjemmel...

23 eves vagyok a ferjemmel ikreket szeretnek de a gond h nm volt senkinek a csaladban se nekem se a paromnak. Az lenne a kerdesem h mit tegyunk h ikreink legyenek, egyaltalan lehet tenni valamit ennek erdekeben?

Figyelt kérdés
Vagyis az en nagymamamnak voltak ikrei de szuletesuk utan meghaltak.
2012. jan. 7. 16:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Az sem lenne garancia, ha lenne a családban ikerpár. Nemigen lehet tenni semmit. Esetleg fogamzásgátló abbahagyása után egyből kicsit nagyobb az esély rá, vagy peteérést stimuláló gyógyszerrel, de azt egészséges embernek nem írnak fel.
2012. jan. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik ismerősömnek úgy lettek ikrei, hogy íratott fel peteérést segítő gyógyszert. Így lettek ikrei.
2012. jan. 7. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Különösebben nem szerencsés ilyen gyógyszert kiíratni egészségesen működő petefészekre. Ikrekre pedig közel sem garancia a családban előforduló ikerszülés,csak növeli az esélyt. (Mellesleg az, hogy a nagymamádnak lettek, az bőven ok a halmozódásra.) 30 éves kor alatt a spontán ikerterhességnek nagyon csekély az esélye.
2012. jan. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Én 27 évesen lettem ikerterhes, nagyon távoli rokonságban volt egy ikerpár. Spontán lettek, kétpetéjűek.

Most, a következő terhességem elején a legnagyobb félelmem az volt, hogy nehogy megint ikrek legyenek, mert most peteérés serkentő gyógyszert is kaptam.

Szerencsére egy kislány lett:))

Az ikerterhesség nagy kockázattal jár, nem mindenki szervezete bírja jól, gyakori a koraszülés.

Mégiscsak egy rendellenes terhességről van szó. Tulajdonképpen miért szeretnétek ikreket?

2012. jan. 7. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha a családban voltak ikrek van esély, de így sem sok.


Ezt a három lehetőséget tudom:

- Peteérést serkentő gyógyszer

- Fogamzásgátló abbahagyása után közvetlenül

- Beültetéssel

2012. jan. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Nagyon szepen koszonom a valaszokat!

Mind a ketten nagyon szeretnek ikreket de nm tudom pontosan h miert csak itt belul ugy erzem h nagyon szeretnek :)

2012. jan. 7. 19:43
 7/15 anonim ***** válasza:
53%
Én is ikreket szeretnék.
2012. jan. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
80%

Az ikerterhesség nagy kockázattal jár, nem mindenki szervezete bírja jól, gyakori a koraszülés.

Mégiscsak egy rendellenes terhességről van szó.


ez mi??? rendellenes??? nem esett valami jol...

a mi családunkban nincsenek ikrek, mégis anyámnak lett, volt 2 rendes szülése, utána jöttem én és az ikertesóm, mi császárral születtünk anyám természetes úton akart a világra hozni de az orvosok nem engedték, 40.hétre pontosan születtünk és az összes testvérem is, utánunk még volt 2 természetes szülése, mind az 5 terhességet nagyon jól viselte semmi gond nem volt.


Ismerek olyat is akinek van ikertestvére, és ikergyerekei születtek, nem is egy, vagy 3x szült ikreket de sajnos elég sok meghalt közülük, még a hasában vagy pár hetesen. meg szinte az összes rokonának ikrei vannak.

2012. jan. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát, lehet, hogy nem tetszik a megfogalmazás: a klinikumban az ikerterhesség bizony rendellenes terhességnek számít. És azonnal veszélyeztetett kategória, még akkor is, ha semmi gond nincs. Ez sem véletlen. Persze ez nem azt jelenti, hogy minden második ikerterhesség kórosan alakul, de az esélye nagyságrendekkel nagyobb. És igen, az ember egyes szülésre van tervezve, régen óriási volt az ikerbabák halálozása. Hála Istennek, az orvostudomány fejlettsége ma már ilyen aggodalomra nem ad okot.
2012. jan. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Szundika20 ***** válasza:
100%
Sziasztok! Hát nem tudom mennyire akarjátok..mert Romániába van egy folyó sokan ott isznak a vízből és ikrei lettek a környéken mindenkinek... Keress rá...Nálunk uncsitesóim is ikrek és a barátom részéről is voltak de elmentek pár hetes korukba....
2012. jan. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!