Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 16 hetes terhesen nem jutok...

16 hetes terhesen nem jutok be az első vérvételre. Lesz valami problémám pénzben, ha ezek után már nem próbálkozok? És nem lesz meg ez a leletem?

Figyelt kérdés
Egyrészt a munkahelyemre nem érek be ha még kivárom az előttem lévő maradék 10 embert. 7-re megyek oda nyilván éhgyomorra, 9-ig még nem kerülök sorra. Már szédelegtem az éhségtől, 3-szor csináltam eddig ezt meg. Elegem van már a procedúrából, aminek nem tudok pontot tenni a végére. Még kivennék szabadságot is, de nem látom értelmét. Az éhezésnek, meg mégegy rosszullétnek....

2012. szept. 26. 11:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%

Ha ennyi gondod van, menj maszekba.



"Még kivennék szabadságot is, de nem látom értelmét."


Nagyon jó anyuka leszel, grat!

2012. szept. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Vagy menj oda hamarabb, vagy vegyél ki szabit. A leendő gyereked egészsége neked nem fontos?
2012. szept. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

És mégis milyen vérvételre kell menned éhgyomorral?

Mert én nem emlékszem ilyenre. Mért nem viszel magaddal egy szendvicset, vagy egy csokit vagy akármit????

Nem értelek ne haragudj!

1-es voltam.

2012. szept. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem aki terhes,és normálisan gondolkodik,az minden akadályt leküzdve kivárja,mire sorra kerül,hisz a babáró van szó,eleged van a procedurából?Gyerekcsinálás után én nem mondanék iylet már bocs,mert ha ahhoz volt energiád akkor ehhez is legyen,illetve én még csak leendő kismama vagyok,de 2 hónapja járok ,,Procedurákra,, hetente!és reggeltől délig ülök az orvosnál és sürgős vérvizsgálatoknál a laborban 1-2 órát
2012. szept. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Már bocs,de elég korán feladtad...

Még hátravan jó pár hét és a végén is sok vizsgálat lesz.pl heti szinten nst.

Én is mindenhol várok és már a 3.babámmal csinálom ezt végig.

Mindenhol sokat kell várni,ha nem maszekban mész!


Az kicsit furcsa,h azon nem aggódsz mi lesz mert elmulasztottad a vizsgálatot,de azon igen pénzben érint e:(

2012. szept. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
82%
a munkahelyed köteles elengedni, tudomásul venni, hogy később mész be. Gondolom szóltál már, hogy babát vársz, az orvosi vizsgálatokra emiatt nem kell szabit kivenni. A várandósokat általában előre szokták venni, legalábbis a mi rendelőnkben külön sorszám van nekik és úgy sorolja be őket a rendszer. Ha végképp nem tudod megoldani, akkor marad a magán labor, ott aztán tényleg nem kell várni, én is mind a két terhesség alatt ilyenbe jártam, mert az elsővel 7 hónapig hánytam, nem lett volna erőm ácsorogni az sztk-ban. Ráadásul néhány héten belül jön a terheléses vércukor mérés, ott végképp készülhetsz, hogy hosszadalmas lesz, várakozás nélkül is 2 óra, hiszen 3 vérvételről van szó, 120 percen belül. A baba érdekében meg kellene csináltatnod a vizsgálatokat, nem véletlenül vannak, kiderülhet egy csomó olyan dolog, ami miatt gyógyszerre, vasra, egyéb vitaminra vagy diétára lenne szükséged neked és a babádnak. Ezek vérvétel nélkül nem derülnek ki. Ezek a vizsgálatok is a terhesség velejárói, el kell viselni őket.
2012. szept. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
így van, munkahelynek ezt tolerálnia kell, semmi gondod nem lenne belőle ha emiatt késel. Én úgy tudom a 16hetes vérvétel ha afp-re gondolsz mivel genetikai, simán ehetsz előtte... Első gyerekemnél az sztk-ban csináltattam, ott előrevették a kismamákat és a cukorbetegeket, most másodjára a kórházban vették le, ott meg csak a kismamák vannak, bőven megvolt várakozással együtt 40perc alatt.Ha afp-re gondolsz, kérd az orvosod segítségét, hogy ő hol ajánlja, ha sima vérvétel, akkor is kérdezd meg tőle, hogy kismamaként hol ajánlja, lehet hogy tud egy protekciós/gyorsabb megoldást. Egyébként ha sima éhgyomri vérvételről beszélünk, azt nem kellett volna az első trimeszterben is megejteni? nekem 6hetesen volt.
2012. szept. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Egyetlen egy vérvétel előtt nem szabad enni és az a cukorterheléses vizsgálat. Teljesen egyetértek az előttem válaszolókkal, az embernek teljesen egyértelműnek kellene lennie ilyen esetben, hogy hol szükségesebb jelen lennie időben. De ha még éhgyomorra is kell menned. NA ÉS? Nem kibírod? A gyermekedről van szó és arról, hogy megvizsgálják van -e valamilyen betegségre utaló jel nála. Micsoda hiszti. :) Még van egy jó pár hét azt ugye tudod? Plusz szülés előtt NST-k, ultrahangok ... Majd azokra sem fogsz elmenni mert elkésnél a munkahelyedről?? Hehe :)

Figyelj én nem akarok felvágni meg semmi, de én háztartást vezetek, fősulira járok, plusz mellette (bár nem mindig) dolgozom is, emellett itt van az 1 éves kislányom, férjem dolgozik mégis meg tudom oldani a dolgaimat HA NAGYON AKAROM. Ha nem, az egy másik témakör.

2012. szept. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Bemész, szólsz a nővérnek, hogy terhes vagy és előre vesz.

Kb. 8 sztk, kórház laborjában voltam már, mindenhol elsőbbséget élveztek a kismamák és a kisgyerekek!!!!!!!!

2012. szept. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Csak akkor ne szabad enni ha éhgyomri cukrot is akarnák nézni. Az összes többinél lehet.

Viszont ha már ennyit nem bírsz ki akkor bajban leszel a szülésnél is mert nem mindenkinek babája lesz meg 12 óra alatt. Én a lányommal több mint 10 órát vajúdtam mire meglett a babám.

Szerintem próbálj türelmes lenni és megcsináltatni a vizsgálatokat.

2012. szept. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!