Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Normális vagyok? Volt valaki...

Normális vagyok? Volt valaki hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés

Nem tudom, szerintem rosszul tekintek a terhességre.

Félek. Mi lesz ha nem tudom megszokni? Sokszor nehéz a változást igy is megszokni. Nem fura hogy nő a hasa egy mamának, meg terhes tünetei vannak?

Mi van ha idegenként fogom megélni?

Mi lesz ha inkább tehernek élem meg mint áldásnak?


:((((



2012. okt. 3. 20:59
 1/4 anonim ***** válasza:
85%
Terhes vagy?Mert szerintem nem,ha ilyet írsz/kérdezel. És ezt nem bántásképpen mondom.Olyankor minden átértékelődik a nőben.És azért azt se felejtsd el,hogy nem úgy kelsz fel egyik reggel,hogy "Jesszusom,mekkora hasam nőtt az éjjel!".Van 9 hónapod arra,hogy szépen ,fokozatosan hozzászokj mindenhez.
2012. okt. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

jól látod, nem vagyok terhes.....csak nagyon parázós:(


köszi a választ!

2012. okt. 3. 21:09
 3/4 anonim ***** válasza:
A félelmek természetesek, hiszen minden várandóság más, és az első gyerkőcnél tapasztalat híján még ijesztőbbnek tűnhet a dolog. Nekem is voltak kétségeim, félelmeim, hogy milyen szülő leszek (a páromról tudtam biztosan, hogy remek apa lesz), milyen ismeretlen érzések várnak rám, és persze a szülés... Aztán megfogant a baba, és mivel szerettük volna, természetes volt, hogy megtartjuk. Ekkor jött a para első hulláma: úristen, egy élő, igazi gyerekünk lesz, felelősséggel tartozunk iránta, hatalmas felelősséggel. Jók leszünk? vagyis elég jók leszünk? Aztán szépen lassan nőtt a pocakom, és a korai izgalmak helyét átvette a boldog várakozás, a babával való ismerkedés, sok-sok nevetés, megható pillanatok ultrahang közben és ruhavásárlás közben. Nagyon szép időszak volt, és bár az állandó aggodalom megmaradt, hogy vajon jól nevelem-e a kislányom, de imádjuk, és igyekszünk tudatosan, megfontoltan nevelni. Olyannyira szeretünk szülők lenni, hogy szeretnénk a családot bővíteni egy kisöcsivel, vagy hugicával. :) Szóval a válasz a kérdésedre: szerintem, normális, hogy félsz az ismeretlentől, de ha eljön az ideje, elmúlnak a kétségek.
2012. okt. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A terhesség csak 9 hónap, egy gyereket felnevelni, na az egy életen át tart majd. Ha már a terhességtől így parázol, akkor várj egy kicsit még. Vagy vegyél egy könyvet, ismerkedj a terhességgel vagy akár kismamákkal. Ezt tényleg nem kell elkapkodni, ha még nem érzed magad készen arra, hogy önmagadon kívül mással is foglalkozz akkor ne vállalj még babát. Kár lenne, ha boldogtalan kismamaként várnád a gyermeked. Ezt már a pocaklakók is megérzik... Biztos normális vagy, csak egyszerűen még nem felkészült rá, nyugi :-), nincs ezzel semmi baj.
2012. okt. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!