Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Milyen vizsgálatot, és a...

Milyen vizsgálatot, és a ciklus mely szakaszában végez/végeztet el a doki, hogy megtudjam, van-e peteérésem? Vérvétel? Ultrahang?

Figyelt kérdés
Az össze-vissza menzeszem miatt nem tudom, hogy van-e egyáltalán peteérésem. A dokim azt mondta, hogy csak néhány hónap "próbálkozás" után nyomozgassunk (már amennyiben nem jön össze a baba), hogy érik-e az a pete vagy sem, addig felesleges, de engem azért foglalkoztat a kérdés.
2012. okt. 16. 20:36
 1/9 anonim ***** válasza:

Első körben inkább hőmérőzz, abból tökéletese látszik, orvoshoz se kell menni, és csak egy hőmérő kell hozzá.

Egyébként sorozat UH-val és vérvétellel is kideríthető.

2012. okt. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Október 1-je óta hőmérőzök, ez sajnos nem a ciklusom első napja, hanem a 26., így pláne nem tudom, hogy volt-e peteérés.

Most a 41. napomat taposom, 5 napja teszteltem negatívat, ezért merült fel bennem többek között, hogy van-e egyáltalán peteérésem.

2012. okt. 16. 21:21
 3/9 anonim ***** válasza:
Muti a görbéd:)
2012. okt. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

[link]

:)

2012. okt. 16. 21:36
 5/9 A kérdező kommentje:
A kihagyott napoknál sajnos éjszakai műszakban dolgoztam, így ott nem tudtam mérni :(
2012. okt. 16. 21:38
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem volt. Túl alacsony a hőd, és ebben a 16 napos szakaszban emelkedést sem mutatott. Ha a mérés előtt lett volna már ovud, akkor viszont vagy megjött volna már, vagy pozi lenne a teszt. Ha meg ebben a 16 napban lett volna vmikor, akkor látszana a görbén.

Ha egy hét múlva sem lesz emelkedés a görbén (meg vérzés se), akkor menj el dokihoz és vidd a görbét is.

2012. okt. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

És olyan nem lehet, hogy mondjuk pont akkor lett magasabb a hőm, amikor nem tudtam mérni? Vagy az nagyon rövid idő az ovu-hoz? (Nem tudom, hogy hány napig kell hogy fent maradjon a hő, de úgy hallottam, hogy lehet csak 1 napos is)

Köszönöm a válaszod, bennem is egyre jobban erősödik, hogy doki-látogatás lesz a vége :)

2012. okt. 16. 21:51
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem sajnos, 1 nap emelkedés az semmi.

Hivatalosan 14 napos a luteális szakasz (ami az ovutól a menzeszig terjed). Ha 12-16 az még okés. Ha az alatt van, mondjuk 9-10 napos, az már eleve nem jó.

De olyan meg nem is lehet, hogy csak 1-2 napra emelkedik meg...

Nézd, itt van néhány normális görbe:

[link]

Láthatod, hogy milyen szépen látszik az emelkedés.

Azt hiszem talán 6 nap a minimum, ameddig fent kellene lennie. De a babához az is édes kevés..


Hány naposak a ciklusaid? Mert attól, hogy hosszú, még lehet benne peteérés. Csak hát kitolódik.

2012. okt. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

én is úgy látom, hogy nem volt meg a peteérésed, bár látni kéne az előző napokat, hogy ott volt-e, és ha volt, akkor esetleg a luteális fázis végénm mégis leesett-e és csak utána nem jött-e meg a menszi, ha érted.

szerintem egyből fordulj orvoshoz, ha 1 héten belül nem jön meg a menszesz.

2012. okt. 17. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!