Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha sok anyatejed lenne és egy...

Ha sok anyatejed lenne és egy kis faluban laknál ahol van egy másik kisbaba a tiéden kívül akinek nincs anyukája mert a szülés után elválasztották őket egymástól akkor adnál anyatejet neki? Persze hivatalosan vizsgálatokat elvégezve

Figyelt kérdés
Létezik olyan hogy valakinek van teje és mégsem esik meg a szíve egy olyan kisbabán akinek csak nevelő szülei vannak?
2012. jan. 20. 18:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
91%

Én is hallottam róla, hogy sokakban ez ellenérzést vált ki.

Én személy szerint simán adnék, ahogy adtam is. A nagyobb gyerekeimnél az anyatejgyűjtő szolgálat vitte el a felesleget. Amikor a kicsi született, már vidéken laktunk, és ott a háztól-házig rendszer működött, így egy ikerpárt láttam el tejjel a saját babámon kívül.

Persze a vizsgálatok kellenek, de az sem lehet akadály.

2012. jan. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
91%
A védőnőnek én is felajánlottam, hogy szívesen adok tejet rászoruló babának, de lebeszélt róla, mert bár rengeteg tejem volt, viszont ikreim voltak ráadásul koraszülöttek, úgyhogy az ő tanácsára tartalékoltam. Ha viszont újra szülnék és nem lenne korababám nagyon szívesen adnék másik babának is.
2012. jan. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
és miért vált ki ellenérzést? miért nem tud örülni annak hogy segíthet máson?
2012. jan. 20. 18:29
 4/18 anonim ***** válasza:
91%
Ha olyan sok tejem lenne, hogy jutna màs babà(k)nak is belôle, természetesen adnék!
2012. jan. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
jó, ez egyértelmű hogy ikrek esetében más a helyzet mert ugye saját gyereket /gyerekeinket előtérbe kell helyezni de ha egy gyerek ven és 2 gyereknek elegendő tej?......
2012. jan. 20. 18:30
 6/18 anonim ***** válasza:
89%

Első vagyok. Találkoztam már hasonló kérdéssel, és több ellenérvet olvastam ott. Az egyik az, hogy nem kevés munka fejni. Ez tény, én rengeteget fejtem, és tényleg macerás volt eleinte, aztán beleszoktam.

A másik ellenérv az szokott lenni, hogy nem valaki nem tudja elképzelni, hogy az Ő testéből származó tejet másnak adja oda, taszítja ez az érzés. Azt pláne nem tudja elképzelni, hogy esetleg mellre tegye más babáját.

Azt gondolom, ezt el kell fogadni. Nem vagyunk egyformák, de szerencsére mindig akad olyan, aki szívesen ad, mint én.

2012. jan. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
igen, ez a fejés tényleg idő és energia is. Más babáját én sem tenném saját mellemre szerintem de odaadnám a tejem szívesen
2012. jan. 20. 18:42
 8/18 anonim ***** válasza:
42%

Provokatívnak érzem a kérdésed, mintha az a nő már nem is lenne jó anya vagy ember, aki nem úgy gondolkodik, hogy ebben az esetben tejet kell adni a rászoruló babának is.

Az anyai szeretet, áldozatvállalás sokaknál csak a saját gyerekre terjed ki, nem pedig máséra. Ezzel pedig semmi gond nincs.

2012. jan. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
89%

Én azt bánom, hogy nincs, akinek odaadhatnám a felesleget, és borogatom ki a lefolyóba :-(

Viszont én szívesen mellre is tenném másnak a babáját, ha szükség lenne rá.

2012. jan. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
90%
Persze hogy adnék
2012. jan. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!