Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Éreztétek már úgy, hogy a...

Éreztétek már úgy, hogy a gyermek iránti vágyatok alábbhagyott?

Figyelt kérdés

2 éve nyúzom magamat és a páromat is sajnos a gyerektémával, de már régebben is gyermekközpontú voltam. Felkészültnek érzem magam az anyaságra, anyagilag is rendben vagyunk, de a párom még időt kér. Látom rajta, hogy szeretne gyereket, másnak is nyíltan beszél róla, de még nem tart ott, hogy na most akkor vágjunk bele. Közben bennem valami megfordult, valahogy most nem érzem, hogy erre vágynék a legjobban, megijeszt ez az érzés, hiszen eddig az volt az álmom, a mindenem, hogy anya legyek. Most pedig úgy érzem, hogy egy nagy űr a lelkem, semmi sem fontos. Lehet depis lettem. A lényeg, hogy közöltem a párommal, 1 évre tegyük félre a babaprojektet. Ne beszéljünk róla egyáltalán. Viszont úgy érzem, ezzel a kijelentéssel egy csomó gondot, terhet vettem le a nyakáról, aminek az lesz a következménye, hogy bele szeretne vágni a babagyártásba.

Volt már valaki hasonló helyzetben? Elmúlik ez a rossz érzés? Imádom a gyerekeket, anyának születtem, de most nem tudom, mi történik velem.


2012. okt. 22. 10:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Semmi nem történt veled,, csak beleuntál a várakozásba. Valahol a lelked mélyén érzed, h ez nem normális, h Te vágysz a babára, a párod meg hárít. Sajnos azt gondolom a nagy bejelentésed hatására sem fog változni a párod hozzáállása, és ettől is megijedtél, tudatalatt, h ez sem fogja kimozdítani. Én nem vagyok a párkapcsolatatodban, de azt tudom, h elég sz.r tud lenni, h vki majd megveszik a kisbabáért, a párját meg nem érdekli a gyerektéma. Mondhatjuk, h nincsenek azonos hullámhosszon. Ez meg tud változni, de le kell ülni és őszintén beszélgetni. Hogy családra vágysz, neki ez mennyire fontos, hogyan vélekedik erről? és tudni kinek mi az álláspontja. Tudtok e a-ról b-re lépni?
2012. okt. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én májusban kattantam be, hogy én márpedig kisbabát szeretnék (24 éves vagyok). Páromnak (36 éves) volt egy előző házassága, ott próbálkoztak a babával, viszont nem jött össze. Május óta beszéltem Neki a babáról, hogy én mennyire szeretnék. Ő is örült, de valami zavarta (ezt láttam rajta). Mindennap a Kicsiről beszéltem, hogy mennyire vágyom rá, mennyire szeretnék. Egy idő után már láttam rajta, hogy zavarja, hogy nincs más témám, csak ez. Volt, hogy szeretkezés után is rögtön a babáról beszéltem (amikor romantikusan még össze kellett volna bújni, régen ugyanis így csináltuk).

Tudtam/tudom, hogy szeretne kisbabát, és felkészült is rá (ő állítása szerint is), de fél attól, hogy nem úgy jönnek majd össze a dolgok, ahogy Mi szeretnénk. (nem sikerül elsőre, nem lesz valami rendben a terhesség alatt, stb.).

Aztán egy idő után (szeptember környékén), egyik napról a másikra nem beszéltem a babáról egy percet sem. Pár nap múlva megkérdezte: hogy akkor már nem is akarsz tőlem kisbabát? :-) Olyan aranyos volt.

Akkor elmondtam, hogy de igen, szeretnék, de láttam rajta, hogy már nagyon zavarja. Akkor elmondta, hogy tényleg szeretne kisbabát, de fél attól, hogy minden rendben lesz-e majd.

Januártól próbálkozunk majd, (ezt korábban megbeszéltük), viszont Nekem olyan hosszú időnek tűnik még ez a két hónap is, ami még vissza van.

Szóval, szerintem a Te Párod is nagyon szeretné a babát, csak lehet, hogy Ő is ettől fél, mint az Én Párom, csak nem meri, vagy nem akarja ezt mondani Neked.

Uh, bocsika, hogy ennyire hosszú lett, remélem, hogy segíthettem! Sok sikert és sok boldogságot!

Üdv.: Egy januárban remélem leendő kismama :-)

2012. okt. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Tudom, hogy szeretne egy kisbabát, már az esetleges neveket is átbeszéltük. :) Csak ami velem történik, az aggaszt. Igen, lehet, hogy tényleg belefáradtam.


Kedves 2. hozzászóló!

Köszönöm, hogy megírtad a történetedet. Szívből remélem, hogy sikeres lesz az első hónap. :) A január meg mindjárt itt lesz, a Karácsony úgyis hamar elrepül. :)

2012. okt. 22. 17:40
 4/6 anonim ***** válasza:

Amúgy, Nekem is volt egy két hetes periódus, amikor úgy voltam vele, hogy én még ráérek.

Egy szórakozó helyen beszélgetni kezdtem egy férfival, kedveskedett Nekem, bókolt, és ez olyan jól esett, hogy eyg vadidegen férfi is vonzónak tart.

Na, ezután mindig néztem a férfiakat, hogy hogyan néznek rám, próbáltam "szemezni", mint egy kis kamasz.

Aztán lehiggadtam. Nem tudom, hogy ez minek köszönhető, itthon rendben vannak a dolgok, de talán az anyai érzések mögül előtörtek kicsit a Női érzések. Én ennek tudom be a dolgot, de nem léptem félre, nem csináltam semmi butaságot, csak akkor az, hogy valaki más, aki ismeretlen így néz rám. Ez tetszett, és még többet akartam belőle a következő két hétben, mármint több férfitól is elismerést kapni, hogy szép, jó, vonzó Nő vagyok.

Aztán megkaptam ezeket és ennyi volt. Rájöttem, hogy ez jó dolog, meg minden, de a kisbabát ezerszer, milliószor jobban akarom.

Remélem, hogy ezért nem vet meg senki, és nem gondolják azt, hogy felelőtlen anya leszek majd.

2012. okt. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
2. válaszoló vagyok: A 4. hozászólás is én voltam.
2012. okt. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen-igen. Lehet nálam is ez a helyzet. :)
2012. okt. 22. 18:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!