Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mikor jöjjön a baba?

Mikor jöjjön a baba?

Figyelt kérdés

27 éves nő vagyok, friss feleség :). A férjemmel 6 éve ismerjük egymást, kiegyensúlyozott, boldog kapcsolatban élünk.


Már évek óta érzem, hogy szeretnék kisbabát, de mindig

azt szerettem volna, ha házasságban fogan. Most megvolt az esküvő augusztusban, és érzem, hogy jöhetne a baba. Annyira jó lenne!

De még nem kezdtünk el próbálkozni két dolog miatt:


1. A ház, amiben lakunk, régi és hideg. 1-2 héten belül kezdődik egy kisebb felújítás (nyílászárók cseréje, hőszigetelés), és tavasszal tervezünk majd egy második ütemet (gázkonvektorról kazános fűtésre átállás, szobák átrendezése, igazán lakhatóvá tenni a házat, ahol akár 2-3 gyerkőcöt is fel lehet nevelni). Tavaly is felfáztam itt télen, mert tényleg nagyon hűvös a ház, így ha most esnék teherbe, ez a veszély még fent állna. A körülmények talán nem olyan ideálisak egy terhességhez és egy picihez, mint ha már meglennénk a felújításokkal...


2. A nyáron álltam végre munkába. Sokáig kerestem állást, mire ezt megtaláltam, és ezt szeretem is, jó is (a tgyás, gyed nem probléma, előtte is munkaviszonyban voltam, csak vállalkozóként, szóval az időm megvan ezekhez). És nem akarom cserben hagyni a munkaadóimat, akik úgy vettek fel, hogy legalább 2-3 évre keresnek kolleganőt. Addig nem szeretnék várni a babával, így is tűkön ülök :), de úgy gondoltam, egy évet dolgozom, aztán elkezdünk próbálkozni. Ha ezt betartom, akkor még 8-9 hónapot várnunk kell.


Tudom, hogy ez lenne a legjobb, akkorra meglennénk a felújítással is, talán a főnökeim sem haragudnának, hiszen nem pár hónappal azután jelenteném be, hogy baba van, miután felvettek, hanem több mint egy évvel később... Csak olyan nehéz :). Már előre izgatott vagyok. Nagyon várom, hogy babánk legyen, és persze ott motoszkál az is, hogy nem jó sokáig várni a gyerekvállalással. Ha kivárom ezt az időt, majd 29 leszek, mire szülök, ha hamar összejön a baba.


Szerintetek mit tegyek? Várjunk jövő nyárig? Vagy tegyek arra, mit gondolnak a munkaadók, és vállaljuk a picit? Mit gondoltok?


2012. okt. 23. 19:41
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem legyen meg az egy éves munkaviszonyod mindenképpen. Aztán, hogy utána maradsz-e még, az majd eldől. De nem kell miattuk azt a 2-3 évet kivárni. Bár lehet, hogy a gyes után ez miatt meg már nem vesznek vissza. Mindenesetre egy év teljen el, aztán majd lesz, ami lesz. Amúgy meg a mai világban nem vagy lemaradva egyáltalán. A legtöbb nő mind csak harminc év körül vagy fölött várja az első gyermekét.
2012. okt. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy manapság nem gáz, ha valaki 30 fölött kezd el gyerekeket szülni, de én mindig korán akartam anya lenni. Kicsit furcsa ez így, rossz elfogadni, hogy erről, mondhatni, már lecsúsztam :(. Akárhogy is, 28 éves korom előtt nem valószínű, hogy lesz babám.
2012. okt. 23. 19:52
 3/3 anonim ***** válasza:
Meg tudlak érteni. Én 28 éves vagyok és mindig az volt az álmom, hogy 25 év körül lesz gyerekem. Erről már lecsúsztam és sajnos nem is úgy néz ki, hogy a következő pár évben vállalhatok gyereket. Sajnos nagyon nehéz az élet, de el kell fogadnunk, amit ad. De persze feladni sosem szabad az álmainkat. :)
2012. okt. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!