Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyi az a túlsúly, ami már...

Mennyi az a túlsúly, ami már hátrány teherbeesésnél?

Figyelt kérdés

Olvastam sok helyen, hogy ha valaki túlsúlyos, nehezebben esik teherbe illetve a terhesség folyamán is okozhat problémákat.

172 cm vagyok, nem rég fogytam 20kilót, de még mindig elég sok a súlyom. Hány kilónak kellene lennem kb, ami már jónak mondható?


2012. okt. 25. 10:37
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt nem lehet átlagosan kilóban meghatározni.

Sokkal inkább az a kérdés, hogy a túlsúly felborította-e a hormonháztartást vagy sem.

Hiszen van, aki nagyon nagy túlsúllyal is teherbe esik, és van, aki soványan sem.

2012. okt. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

BMI normál tartományon belül. Itt tudod megnézni:


[link]


Valóban okozhat problémákat a testsúly, magas vérnyomás, vizesedés, terhességi cukorbetegség, ízületi panaszok, sorolhatnám. Érdemes, ha van időd és kitartásod, még előtte leadni a maradék felesleget. Én is épp ebben a folyamatban vagyok (-25kg-nál tartok). Semmi sem lehetetlen, és a Manó is motivál! :) Sok sikert!

2012. okt. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"vizesedés, terhességi cukorbetegség, ízületi panaszok,"


Ez nekem mind megvolt terhességek alatt. 50 kg vagyok. :o/


Na csak azért írom, hogy a normál testsúly még nem minden... :o)


Szurkolok Nektek!

2012. okt. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

150 kg-os voltam amikor szültem,20 kg-ot híztam terhesség alatt.Se cukor,se vérnyomás,se ödéma problémáim nem voltak egy pillanatig sem.Viszont az tény,hogy az ízületeim nagyon nehezen viselték.És első próbálkozásra teherbe estem.

De megfogadtam hogy legközelebb így nem vágok bele.

Okozhat problémákat a túlsúly,de nem törvényszerű.

Viszont tényleg jobb normál testsúllyal terhességet vállalni.

2012. okt. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok,még annyit tennék hozzá hogy teljesen időre(39+6),és teljesen normál súlyú egészséges kisfiam született,aki azóta már 2 éves.
2012. okt. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szervezettől is függ, nem feltétlenül a túlsúly a hátrány. Nekem nagy túlsúlyom volt, de mivel tornáztam, egészségesen élek nagyjából, így sem a teherbeesésnél, sem a terhesség alatt nem okozott problémát. Sosem volt gondom cukorral, izülettel, vérnyomással, a vérképem mindig tökéletes a doki szerint. Mondjuk rajtam nem is látszik, hogy ekkora lenne a túlsúlyom, 10 kilóval vagyok több, mint a barátnőm, aki kb. kétszer akkorának tűnik mint én (mások szerint).

Mindenképpen csináld tovább a fogyást, mert az az egészséges, csak le akartam írni, hogy nem feltétlenül hátrány a túlsúly a teherbeesésnél.

2012. okt. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Lehetőséget írtam. Nem minden cigis lesz tüdőrákos, de azért jobb eséllyel. Vannak kivételek, szerencsések. De azért a túlsúly nehogy már jó vagy semleges dolog legyen! Gondokodjunk! Akinek túlsúlya van nem egészséges életmódot folytat, vagy nem régóta!
2012. okt. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!