Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Milyen terhesvitamint szedjek?...

Milyen terhesvitamint szedjek? Mikor kezdjem el, és mennyit szedjek? Még csak tervezem a babavárást.

Figyelt kérdés

2012. okt. 30. 20:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
31%
Ha már tervezed,akkor el is kezdheted.Gyakolatilag "egykutya" mind,úgyhogy mindegy melyiket szeded.Naponta egyet.
2012. okt. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
55%

Szia!

Lehet, hogy ezért lepontozást fogok kapni de én azt tanácsolom, hogy ne szedj terhesvitamint. Figyelj oda az étkezésedre, egyél sok friss gyümölcsöt, zöldséget, kerüld a gyors kajákat, a szénsavas üdítőket (esetleg csak mérsékelten fogyaszd), az energiaitalokat, a dohányzást, az alkoholfogyasztást. Ha esetleg tudod, hogy vashiányod van, vagy kiderül akkor folsavat érdemes szedned, mert az viszont tényleg nagyon fontos! Én elevitet szedtem de csak Édesanyám unszolására mert Ő hajtotta, hogy mennyire fontos. Szerintem csak felfújja a gyerekeket, így egy idő után már csak heti egyet szedtem belőle.

Egy 13 hónapos kislány anyukája

2012. okt. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
70%
Folsavat és bármelyiket, bár a Gravidát fejlesztették ki a magyar fogyasztási szokásokra. Igazából a teherbeesést megelőzően és az azt követő pár hétig a leglényegesebb csak, ahogy az elmúlt hetekben a 9 hónapban Czeizel professzor úr elmondta. Ezalatt a babának segítesz. Utána pedig leginkább Magadnak, mert ha nem eszel ilyet, akkor is kieszik Belőled a baba minden vitamint.
2012. okt. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
51%
2.nak igaza van: a kalcium és a vas amire nagyon oda kell figyelni, a többi helyes táplálkozáson múlik.
2012. okt. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok, megkerestem Neked a műsort:


[link]

2012. okt. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
32%
2-esnek szerintem is igaza van,mi már spontán próbálkoztunk babával a párommal,eredménytelenül,elolvastam minden leirást a terhesség előtti vitaminokról...de nem lett pozitiv a véleményem,mondjuk az élet stilusodtol is függ,én sokat futtam tavasszal és nyáron,edzettem a szervezetem,nem vagyok megfázós tipus,viszont nagyon keveset eszek.Szerintem minden esetben fontos a folsav,C vitamin,ezeket mindenképpen elkezdem szedni,illetve párom is C és E vitamint.Mai tápláléka az embernek-még a gyümölcs és zöldség is egyre gyakrabban-müanyag.Ártani nem ártasz a terhes vitaminnal,mivel a magzat és az azt védő burok kiszivja a szervezetedből a szükséges anyagokat,ezért jobb ha fel vagy ,,szerelkezve,, :) Egy napi adag vitaminbombát jó ha beviszel a szervezetedbe :)Hajrá :)
2012. okt. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Én írtam a Czeizeles hozzászólásokat. Ha meghallgatnátok a professzor urat, a vitaminbevitel nem a vitaminok megléte miatt fontos, hanem mert a fejlődési rendellenességeket előzi meg, amik a magzati élet első 15 napjában alakulnak ki. És mert ahogy elmondja, a szükséges mennyiséget, pl. napi 15 tányér spenótot senki nem bír megenni.
2012. okt. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
ha mast nem holnap kezd el a folsavat szedni Ez az egy vitamin amit az etkezesbol nem lehet potolni kismamakent a tobbi egeszseges etkezessel beviheto.
2012. okt. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
8%
A szervezeted jelezni fogja, hogy mire van szüksége. A családban több orvos, szülész és védőnő is van, de megoszlanak a vélemények, túlzottan azonban egyik sem tanácsolja. Én nem szedtem, hanem figyeltem a testem, és hagytam hogy a baba irányítson.
2012. okt. 30. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

2-esnek nagyon nincs igaza, és kifejezetten veszélyes, hogy ilyen "jótanácsokat" osztogat. Bizonyított tény, hogy a magzatvédő vitamin megelőzhet fejlődési rendellenességeket.

A folsavhiány pl nyitott gerincet, koponyahiányt okozhat a babánál. A magyar populációban nagyon gyakori a folsav felszívódási zavar, akinek ilyen van, bármilyen egészségesen táplálkozik is nem tud a babának elegendő folsavat biztosítani, és ekkor jön a velőcsőzáródási rendellenesség. A velőcsőzáródás pedig gyakorlatilag lezajlik addigra, amire kiderül a terhesség, ezért fontos szedni már a tervezéskor is.

Az meg, hogy felfújja a gyereket... Ezer éve megdőlt már ez az idióta városi legenda.

Csak egy élő példa: a tervezéskor kezdtem szedni a magzatvédő vitamint, végig szedtem folyamatosan, a babámat 2150 grammra "fújta fel".

2012. okt. 31. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!