Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Milyen terhesvitamint szedjek?...

Milyen terhesvitamint szedjek? Mikor kezdjem el, és mennyit szedjek? Még csak tervezem a babavárást.

Figyelt kérdés

2012. okt. 30. 20:29
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm Mindenkinek! Igazából én arra lettem volna kíváncsi, hogy melyiket szedjem, mivel már eldöntöttem, hogy szedni fogom. Én is olvastam Czeizel professzor írását, és mivel ő egy nagyon elismert szakember, akire felnézek, ezért nem is kérdés számomra, hogy szedjem-e, ha ő azt mondja, hogy KELL! Köszönöm annak a valakinek, aki linkelte a vele készült interjút. Szerintem is érdemes lenne ezt mindenkinek megnézni!!!
2012. okt. 31. 07:46
 12/15 anonim ***** válasza:
Szia!Én a Gravidát javaslom neked, én is azt fogom szedni. Valóban azt alakították ki a magyar nők igényeihez, elsősorban a jódtartalma miatt. De nekem is azt tanácsolta nőgyógyászom, aki nagyon tapasztalt, hogy ne szedjek terhesvitamint.De mikor látta, hogy én szedni fogom, akkor javasolta a Gravidát!Én jelenleg a felkészülés időszakában vagyok és folsavat szedek, 3 mg-at 2 naponta. Sok szerencsét, te is szurkolj nekem.
2012. okt. 31. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Kívánom, hogy minél hamarabb összejöjjön, és egy egészséges, tündéri babád szülessen! Szorítok! :)
2012. okt. 31. 08:27
 14/15 anonim ***** válasza:

anyámnak 2 terhessége volt, nem szedett terhesvitamint, mert hogy csak nagyobb lesz a magzat súlya.


keresztanyám végig szedett a terhessége alatt vitamint, nagyobb súllyal is született.

ezek voltak 20 éve


most meg: mind3-an egészségesek vagyunk(senki nem született semmiféle rendellenességgel), annyi, hogy én és a testvérem normális alkatúak vagyunk, unokatesóm meg kövér(úgy, hogy az anyja egy időben fogyóztatta, meg mindig jár sportolni, csak épp alkatilag ilyen)


meg mint minden gyógyszerben itt is van a reklám stb. szóval csak módjával.


ugyanakkor van olyan példám is, hogy ismerősöm elvetélt(nagyon magas és vékony alkatú volt a terhesség előtt) és a 2 terhességnél szedett elevitet, hogy ne vetéljen el.

2012. okt. 31. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

10-es vagyok, én Femibiont szedtem, mert úgy hallotam, hogy ez a legkorszerűbb. De igazából szerintem mindegy, hogy melyiket szeded, csak szedj valamit.

14-es, az, hogy ti megszülettetek egészségesen magzatvédő vitamin nélkül, az semmit nem bizonyít. Nem azt állítottuk, hogy biztosan fellép valami fejlődési rendellenesség a vitamin nélkül, csak nagyobb az esélye, ennyi.

Azt meg gondolom te sem gondolod komolyan, hogy unokatesód attól kövér, hogy az anyukája szedte a vitamint? :)

2012. okt. 31. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!