Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ti vállalnátok így gyereket?

Ti vállalnátok így gyereket?

Figyelt kérdés
24 múltam.Sajnos emetofóbiám van,ami pánikbetegséggel társul. Mindig azt vallottam és körülöttem mindenki azt mondta,hogy ne legyen gyerekem,mert túl önző vagyok és mivel ennyire rettegek a rosszulléttől,így nekem nem való gyerek. És ezt én is így gondoltam.De újabban egyre többször játszom el a gondolattal,hogy mi lenne,ha. A párom szeretne,majd.De nem most. Ez érthető is,mert először az alapokat kell megteremteni és még kettesben is akarunk tölteni időt,szóval még semmiképp nem esnék teherbe,de talán szeretnék gyereket pár éven belül. Ti vállalnátok,ha ennyire selejtesek lennétek,mint én? Vagy csak valóban rosszat tennék,ha ilyen emberként szülnék?
2012. nov. 2. 17:23
 1/6 anonim ***** válasza:
40%

Én nem vállalnék. Ne érts félre, nem akarok neked rosszat, de én nem szülnék így gyereket. Gondolj bele, a gyerekkel sokat kell orvoshoz járni, terhesen kórházba, ezek összehozhatók a hányással. Vagy attól nem félnél, hogy a gyereked fog mindig hányni? Társaságba szeretsz járni, mert ugye egy gyereket el kell vinni emberek közé, más gyerekek közé, játszótérre, később óvoda, iskola...

De ha nem ilyen súlyos a betegséged, akkor talán...

Ja, és nem vagy selejtes, ez betegség és úgy tudom talán lehet kezeltetni!

2012. nov. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%

Őszintén szólva utána kellett néznem, miről is van szó.


Ezt olvastam el:

[link]


Ezek alapján ha képes vagy gyerekvállalásra gondolni, akkor nem súlyos az eseted.

Keress fel egy pszichológust, pár év pont elég lesz, hogy helyre billenj.

2012. nov. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hát tudjátok,nem szeretek kórházba járni pont azért,mert az összefüggésben lehet a hányással.Mára a fóbiám odáig fajult,hogy orvoshoz csak úgy tudok elmenni,ha van nálam egy rakat kézfertőtlenítő,mert mi van ha egy hányós beteg megfogta a kilincset...ha valakinek ilyen betegsége van,inkább lelépek onnan,mert rettegek.Ha a munkahelyemen valaki gyerekének van ilyen baja,napokig görcsölök azon,nekem mikor lesz bajon,rajtam mikor jön ki a betegség.Itthon a Wc-re nem ülök rá addig,míg le nem fedtem az ülőkét papírral,nehogy valami baktérium hányást okozzon. Tojást nem eszek,mert mi van ha szalmonellás...és még sorolhatnám.Így visszaolvasva elég szánalmas. De az itteni szakember csak széttárja a kezét ha megemlítem azt a szót,hogy emetofóbia. Sajnos drága magándokihoz meg most nincs pénzem.Lehet tényleg jobb,ha nem szülök,mert a gyereknek rosszat nem akarnék.
2012. nov. 2. 17:44
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, a fóbiáktól és pánikbetegségtől meg lehet szabadulni. Nekem is volt nagyon komoly fóbiám és pánikbetegségem is, de már nincs. Le lehet küzdeni, csak szándék kérdése. Ha érdekel, keress meg privátban.
2012. nov. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szeritnem par ev alatt meg tudnal szabadulni tole.


Gyerekkent egyhe OCD kezdett nalam kialakulni estenkent 20-30x kapcsoltam le-fel a lampat a szobamban, vagy nyitogattam az ajtot az iroasztalom fiokjat, iskolaban rakosgattam a ceruzaimat a fuzetemetna padon hogy 1. ha nem csinalom akkor meghal valaki akit szeretek 2. iskolas dolgoknak, ha nem csinalom akkor biztos megszivatnak es rossz jegyet kapok


Nem volt meg durva, meg mas nem latta, a padosra neha rakerdzetel hogy minek rendezgetem annyit de meg az se veszes.


Aztan egyszer lattam egy dokufilmet az ilyen emberek eleterol es kiakadtam hogy ez elhetetlen... Aztan egy delutan ahogy huzogattam a fiokot megint 2 targy tanulasa kozben eszembejutott hogy ez igy szivas lesz es habar eloszor nagyon feltem meg kihuztam es bezartam meg parszor abbahagytam, onzosegbol es azt mondtam majd meglatjuk meghal-e valaki masnap... es nem haltak meg.

Ma neha osszeszedel utcan szemetet ha annyira szurja a szemem, de nem mindent. A papirjaimat, irataimat szelektalom es frasztkapok ha valaki hozzanyul... Meg mindig szeretem a szepen elrendezett dolgokat, de ez kozel sem beteges.


Tehat ki lehet belole jonni, nyilvan jobb lett volna az elejen megfogni, de sose lehetetlen.

Tortent veled valami kiskorodban amitol ennyire iszonyodsz a rosszullettol?

Ha helyi doki nem segitett mashol lehet tudnak...

2012. nov. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Utolsó! én is csinálok ilyeneket :/.
2012. nov. 7. 19:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!