Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 40 évesen vállalnátok gyereket?

40 évesen vállalnátok gyereket?

Figyelt kérdés
Van egy majdnem 8 éves kisfiam, de már több mint 4 éve nem esek teherbe a másodikkal. Három inszemináción is voltam az elmúlt években, de sikertelenül. A férjem azt mondja ő már nem akarja, már elment nagyon az idő, "öregek" vagyunk hozzá. (Ő is 40 éves) Én nagyon szeretnék még egy gyereket, de az ő negatítv hozzáállása néha elbizonytalanít.
2012. jan. 15. 16:29
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Ha megtehetném, hogy felneveljem, tisztességesen, akkor igen, bevállalnám a helyedben! Bár nem vagyok az a páti, aki későre tervezi a babavárás örömeit, hisz szeretnék mellette én is sokat megélni, férjhez megy, unokám lesz, dédunokám! Neked kell döntened,de mindent mérlegelve, már így 40 évesen!
2012. jan. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Az életkorod miatt: 1-2 éved még van, kellő körültekintéssel.

A férjed miatt: háááát... necces. A gyereket 2 embernek kell akarni, hiszen elvileg ketten nevelik fel.

2012. jan. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
én adnék még max 2 évet a próbálkozásra, de utána már tényleg tegyetek le a 2. gyerkőcről.
2012. jan. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Mindenképpen bevállalnám.
2012. jan. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Még ezt az évet úgy gondoltam hogy rászánom. 1 hét múlva leszek 40 éves, olyan hihetetlen! Lélekben 30-nak érzem magam, de úgy gondolom egy gyerek mindig megfiatalítja és új erővel tölti fel az embert. Márciusban lesz elvileg még egy inszemináció, holnap megyek Hsg-re, amitől nagyon rettegek. Az inszem lesz az utolsó mesterséges próbálkozás, aztán a sorsra bízom. Sokan mondják, vállaljak be egy lombikot, de nem merek.
2012. jan. 15. 16:43
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Én is bevallanám. A lombiktól ne félj nekem volt semmi fájdalommal nem járt.
2012. jan. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Engem 2 hónap választott el a 40. születésnapomtól, amikor megszületett a 4. gyerekünk, "terven kívül". Semmi gondom nem volt sem a terhességgel, sem később. Már egyetemista, és nem érezzük magunkat "öregnek" mellette. A helyedben én a természetre bíznám a döntést. Ha a szervezeted alkalmas rá, és egészségesek vagytok, sikerülnie kell hókuszpókuszok nélkül is. A férjed hozzáállása nem negatív; van egy egészséges gyereketek, és nem érzi létkérdésnek, hogy minden követ megmozgassatok a következőért. Gondolom úgy érzi ő is, hogy ha jönni akarna, akkor jönne...
2012. jan. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Mi is ebben az évben leszünk 40 évesek a férjemmel,2 gyerekünk van(20 éves,4 éves),és 2. hónapja vagyunk rajta az újabb baba projekten.Mondjuk nálunk mindketten nagyon akarjuk,DE!Abban egyeztünk meg,hogy semmi extra dolgot nem teszünk.Én nem hőmérőzök,nem használok ovu tesztet,nem nézetek peteérést.Mielőtt belekezdtünk megnézettem magam(UH,vérvétel,vizelet vizsgált stb.),és minden rendben.Mindkét gyerekünk elsőre összejött,ha úgy van "megírva" lesz még egy gyerekünk.Szóval mi igen,40 évesen simán vállalunk/vállalnánk még egy gyereket.
2012. jan. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Én legkésőbb olyan 42-43 éves korig vállalnék, de csak akkor, ha a férjem is szeretné.
2012. jan. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Mindenképpen.Lehet,hogy csak el van keseredve a férjed és azért mondja ezt.Sok sikert
2012. jan. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!