Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Fogamzásgátló abbahagyása...

Fogamzásgátló abbahagyása után: 28,32,59, majd 101 napos ciklusokkal van esélyem teherbe esni? Volt akinek hasonló összevisszasággal sikerült? (Ma tartok az 58. napomnál)

Figyelt kérdés
2012. nov. 2. 23:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Lehetségesnek lehetséges, ha peteérés volt a vérzések előtt, de hát na...eléggé csökkennek az esélyeid.

Hiszen nem 28 naponta van esélyed a gyerekre, hanem mondjuk évente 3 alkalommal..

Ráadásul ha ennyire felborult a ciklusod, akkor az sem biztos, hogy mondjuk a progeszteronod rendben van (már amikor van peteérésed ugye).

Menj el dokihoz.

2012. nov. 2. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Rendbe kell tennie az orvosnak!! Sajnos nekem is ilyen problémám volt (bár nekem először két hónapra, majd 36-37 napokra jött meg, már amennyire megjövésnek lehet nevezni. Sokkal kevesebb, mint régen volt...). Fél év telt el, még mindig nem rendeződött, és vérezgetek ciklus közben, szóval most leszek elküldve hormonvérvételre. Neked is nagy szükséged lenne rá! Ha sikerülne is megtermékenyülni (bár ilyen ciklusokkal az sem biztos, hogy van peteérésed), akkor sem biztos, hogy be tudna ágyazódni... Szóval irány a doki!
2012. nov. 2. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Valamennyi nyilván van. De minimális. Keressegy jó endokrinológust aki segít rendbe rakni a hormonjaid.
2012. nov. 3. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Én is mielőbb endokrinológus nőgyógyászt ajánlanék, mert így nagyon kicsi az esélyed! Nem olcsó, de nincs mire várnod, mert magától lehet hogy soha sem -vagy legalább a szülésig- nem rendeződik.

Én sokat vártam annó, és későn jöttem rá hogy kár volt. Lassan egy éve járok, és lassan úgy tűnik, helyreáll a ciklusom...

2012. nov. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Miért nem fordultál még eddig orvoshoz?

Olyan kevés az esélyed, hogy szinte 0.

Nem hiszem, hogy lenne peteérésed.

A doki kérni fog egy vérvételt a ciklus 3. és a 21. napján.

2012. nov. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én is csatlakozom a többiekhez. Menj el egy endokrinológushoz, ne várj, számtalanszor olvastam itt és más fórumokon, hogy várták, hátha rendbe jönnek a dolgok maguktól, de nem így lett. Nálam sem és annyira bánom, hogy dilettáns nőgyógyászok átverhettek, hogy hormonlabor nélkül adtak gyógyszert, hogy csak tünetet "akartak" kezelni és nem keresték az okot.

Nekem is a fog.gátló után háromszor megjött, utána kb. 2 hónapig nem és ezt követően ugyan megjött, de mindig barnáztam előtte. Kiderült - több év után!!!! - hogy magas a prolaktin szintem, pedig ehhez elég lett volna egyetlen egy vérvétel.

2012. nov. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szia! Menj orvoshoz. Sajnos a fogamzásgátlók jól felforgatják a szervezet működését.Természetesen van esélyed teherbe esni, ne add fel. Ha érdekel pár tapasztalat,keress priviben.
2012. nov. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenki válaszát! :)

Természetesen voltam már dokinál (többnél is), és mindegyikük azt mondta, hogy a fogamzásgátló a bűnös, ne aggódjak, ez normális... Nekem is meglepő volt, és továbbra is aggaszt a dolog, ezért is írtam ki ide a kérdésemet, hogy személyes tapasztalatok alapján ki mit tudna hozzáfűzni a problémámhoz.

A legutolsó doki, akinél voltam azt mondta, hogy ha januárig nem sikerül teherbe esnem, akkor menjek hozzá vissza, és "lépünk valamerre". Ez nem tudom, hogy egy doki szótárában mit jelent, de meg kell mondjam, abszolút nem nyugtatott meg.

Az a baj, hogy a kerületben már végigjártam szinte az összes nőgyógyászt, egyik sem volt valami alapos, így most már azon agyaltam, hogy lehet, hogy át kéne menjek egy másik, nem túl messzi kerületbe, hátha ott valamelyest jobban érdekel valakit a problémám.

Az a bajom, hogy sztk-s endokrinológushoz csak beutalóval tudok menni, de mivel egyik nőgyógyász sem veszi komolyan a gondomat, így nem tudok beutalót "szerezni". Valakinek valami tipp? :/ És most nehogy nekem essetek, hogy a saját egészségem érdekében ne filléreskedjek, menjek el magándokihoz, mert ha módomban állna, már régesrég megtettem volna, higyjétek el!

2012. nov. 5. 20:11
 9/12 A kérdező kommentje:
# 7/8 Írtam privit :)
2012. nov. 5. 20:14
 10/12 anonim ***** válasza:
Házidokitól is kérhetsz beutalót.
2012. nov. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!