Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ti mit tennétek a helyemben?...

Ti mit tennétek a helyemben? Jó lenne néhány jó tanács, vagy segítő szó.

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy 2012.augusztus 16án elvetéltem 20 hetes magzatommal. A doki azt mondta, hogy februártól lehet újra próbálkozni. A férjem nagyon szeretné, ha belevágnánk, de én félek. Egyrészt az anyósom mindenbe beleköt, mert nálunk lakik, nem bír ki semmit szó nélkül, hiába kérjük. Az idegeim hajszálon táncolnak, nem tudunk elköltözni sem, mert valakinek el kell gondozni.

Másrészt félek az újabb csalódástól. Bevállalnátok a gyereket?


2012. nov. 12. 13:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom, részvétem...


Nem akarok mindent az anyósra kenni, de ilyen idegállapotban attól tartok, ez nem fog menni.


Én talán várnék még vele. Megvárnám, hogy teljesen túllegyek a szomorú eseményen, lelkileg, fizikailag. Ne csak pótlék legyen az új baba, mert előzőleg nem jött össze. (Tudom, nyilván szeretnétek, szeretni fogjátok, de nekem azt hiszem, kéne még idő a "felejtésre" - ami persze csak idézőjeles felejtés.)


És bizony le kéne válni Anyukáról. Gondozni, segíteni lehet, átmenni hozzá lehet, de legyen határvonal... ami egy saját otthon küszöbe.

2012. nov. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Először is nagyon-nagyon sajnálom,ami történt!És igen mindenképpen bevállalnám!!

Mindenki fél az újabb csalódástól,akinek már volt egy vetélése!Sőt az is aminek nem volt!De egy gyerek a világ legcsodálatosabb dolga!Sajnos még nekem nem adatott meg!(sajna nekem is volt egy 6hetesen vetélésem)

Sajnos anyósoddal meg nem tudsz mit tenni!csak engedd el a füled mellett amiket mond és nem mondjatok el neki semmi!Hátha könnyebb lesz neked!

2012. nov. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha az orvos is úgy ítélte,mindenképp igen!A vetéléstől való fokozottabb félelmed,sajnos érthető és "normális" is,és sok év múlva is ugyanolyan lenne,ez csakis rajtad múlik majd mennyire uralod!A férjed is nagyon szeretné,biztosan mindenben melletted állna!

Az anyós más téma,nem szabad hogy "elrontsa" a te/ti életeteket,és ha nem áll módotokban külön élni tőle,meg kell szabni a határokat(ezt baba nélkül is így gondolom)és nem engedni neki beleszólást abba,amibe nincs létjogosultsága :)!

Az idegességet tudatosan is kerülnöd kell,tehát a szemléleteden változtass inkább,ne veszekedj!

Sok boldogságot,remélem mihamarabb sikerül,és érkezik az angyalkátok mellé,egy kisbaba!

2012. nov. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mindenki vidított rajtam! Ez olyan JÓ érzés! Köszönöm!
2012. nov. 12. 14:39
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia! Én a 2 vélemény között vagyok baba ügyben. Szörnyű tragédia történt veletek, ezen nagyon nehéz lehet túl lenni valaha is...

Én egyenlőre esélyt adnék. Szóval védekezés nélkül szeretkeznék, ha kedvetek van, ügyelve a részletekre...:)

Egyenlőre. Semmi extra, történjen aminek történnie kell.

Aztán később esetleg jobban odafigyelve. Hiszen a gyerekek nem csak úgy hipp-hopp jönnek általában...

De ezt úgyis meglátjátok majd, február olyan nagyon messze van még...

Nekem is most augusztusban szakadt meg a terhességem, de ő még nagyon pici volt, a természet tette a dolgát....

Anyós... hát, ez nehéz ügy. Az én anyósom is elég problémás, hogy finoman fejezzem ki magam.... Tényleg jobb lenne elköltöznötök, akár nem olyan meszire, mi pl. gyalog 10 percre lakunk. VAlahogy próbáljátok mg megoldani. Vagy ha kertes ház, 2 külön lakrészt összehozni. Nekem még így is sok gyötrelmet okoz anyósom.... pedig én nagyon igyekszem. Az élő fába is beleköt.... Vegyél tiszta levendula olajat, és azt cseppents -alkalmanként 3-4 cseppet- a gallérodra. Kiváló idegnyugtató:) Tényleg:) A fürdővízbe is használom.

Sok erőt, és kitartást a továbbiakhoz:)

2012. nov. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm Neked is kedves utolsó válaszoló!
2012. nov. 12. 18:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!