Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Alacsony progeszteronnál mit...

Alacsony progeszteronnál mit fog vizsgálni a nőgyógyász? Uh? Vérvétel? Mire számítsak? Mire kérdezzek rá?

Figyelt kérdés
Első babánk spontán első hónapban megfogant, de a testvére sajna nem jön ilyen könnyen. Azt hittem rossz időben voltunk együtt, de most mensi előtt már öt nappal barnáztam. Először azt hittem beágyazódás, de ugye annak sok volt az öt nap. Dokit hívtam telefonon ő így láttatlanba azt mondta, hogy szerinti a gesztogén hormonom alacsony. Én úgy tudom ez a progeszteron hormon más néven. Jövő hét után megyek hozzá. Ja ciklusom most 23 naposra sikeredett. Mire számíthatok? Mik a tapasztalatok? Hosszú gyógyszeres kúrának nézek elébe? :-( Előre is köszi a válaszokat.
2012. nov. 22. 14:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Vszínűleg a ciklus második felében progeszteronszint mérést fog kérni (az vérből történik).
2012. nov. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok. De persze emellett vszínűleg több dolgot is meg fog nézetni, pl. prolaktint, TSH-t, mert azok is okozhatnak ilyet.
2012. nov. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
bocsi, hogy offolok, hagy kérdezzem meg az utolsó válaszolót, hogy a tsh miben tudja befolyásolni a progeszteron szintet?
2012. nov. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A prolaktinon keresztül. A pajzsmirigy alulműködés (amiben ugye a TSH magas) okozhat maga prolaktinszintet. A magas prolaktin meg okozhat rövid luteális fázist.

De ennyiből még az sem biztos, hogy tényleg csak a progeszteronja kevés, lehet, hogy ovuja sem volt. (Vagy van görbéd, kérdező?)

És a pajzsmirigyműködés zavara okozhat anovulációs ciklust is.

2012. nov. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm, hogy válaszoltál. Görbém sajna nincs, mert nem tudtam, hogy pontosan hány órát kell aludni ahhoz, hogy rendes értékeket kapjak. Olvastam már három órát is. Megpróbálkozom azzal. Sajnos mivel a gyerek szokott kelni hajnalban, különböző időpontokban így elég kivitelezhetetlen ez a hőmérős dolog. Ezért használtam csak ovut. Egyébként az első babánál sem volt egyértelmű a hőgörbém, csak az ovu teszt miatt lett egyértelmű. Össze-vissza ugrált akkor is.
2012. nov. 22. 20:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!