Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Inszemináció stimuláció nélkül?

Inszemináció stimuláció nélkül?

Figyelt kérdés
Most kezdtem a programot, augusztus végén lesz az első inszeminációm. Mivel endometrióziusom van, semmilyen stimulációt nem vállaltam. Próbáltátok már gyógyszerek nélkül az inszeminációt?
2009. aug. 17. 12:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Több ismerősöm is van, akik inszeminációra már kaptak időpontot, de mindegyikük kapott stimuláló szereket. Igaz, tudomásom szerint egyiküknek sem volt endometriózisa.

Nekem viszont ez a gond, a műtét időpontja is megvan már (laparoszkópia), Te miért nem műtteted meg magad az inszem előtt?

2009. aug. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szia! Már megvolt a laparoszkópám, csak attól félek, a hormonoktól kiújul a betegség...
2009. aug. 17. 14:41
 3/5 anonim ***** válasza:

Az előző válaszoló vagyok.

Arra sosincs garancia, hogy nem újul ki a betegséged, még stimulálás nélkül is van rá mindig esély. Legalábbis nekem ezt mondta a dokim.

Igaz, nem vagyok orvos, de sokkal nagyobb lenne az esélyed a hormonkezeléssel sikeresen teherbe esni inszem során, mint a kezelés nélkül. Ha pedig már összejött a baba, talán végleg eltűnhet az endometriózis.

2009. aug. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Szia, a doki azt mondta, a statisztika szerint 10 % stimuláció nélkül, és 13% stimulációval az esély. Tudom, ez azért adott esetben lényeges különbség, mégsem akarok hormonokat... Volt GNRH kurám, 6 hónapos, aztán jöttek a clostys hónapok, duphaston, estrofem, stb... Eredmény: cysta, elhízás, és mostmár a THS és prolatin szintem is magas. Azelőtt sosem volt az. Szóval, nem véletlenül ódzkodom a hormonoktól:(
2009. aug. 17. 15:02
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem , ha van rendesen peteérésed akkor nem gond! Csak arra figyelj, hogy sűrűn nézzenek ultrahangon, hogy pont jókor csinálják az inszemet!
2009. aug. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!