Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Milyen mellekhatasai lehetnek...

Milyen mellekhatasai lehetnek a 72 oras gyogyszernek?

Figyelt kérdés

Tegnap (kevesebb, mint 24 oraja), szeretkeztunk a parommal es belem elvezett. Szeretnenk majd gyereket (mar van egy), de majd csak marciustol akarjuk elkezdeni a probalkozast, mert most kezdtem az uj munkahelyemen, 12 het utan szerzodest igernek (ez a 3.), ha innen szerzodessel megyek el szulni, akkor visszajohetek ide. A ciklusom 9. napjan tortent a baleset. 27-31 napra szokott megjonni. A verzes hosszusaga utalhat esetleg arra, hogy hosszabb ideig tart majd ez a ciklus, mert most kulonosen hosszu volt. Eddig 29-31 napra jott meg, de most 27. nap megjott, de 2 napig csak eppen volt valami, de mar rendesen piros volt, csak keves.(Tisztasagi is eleg lett volna)

Az erdekelne, hogy milyen mellekhatasai lehetnek? Mar ugy ertem holnap meg akarom venni es bevenni delutan. Okozhat e hanyingert vagy valamit. Gondolom valami utos gyogyszer lehet, ugy tudom, csak nagyon ritkan lehet alkalmazni.

Ma gondolkoztam rajta, hogy megveszem, de valahogy nem tudtam raszanni magam. Belegondoltam, hogy mivan, ha tenyleg megfogant, en beveszem ezt a gyogyszert es megolom...eppen meg tudnam oldani, titkolhatnam egy darabig, mondhatnam azt, hogy az elso pár honapban nem is tudtam, mert megjott...szerintetek? Tudom nem sok eselye van, hogy megfogant.

Vett mar be valaki kozuletek 72 orasit? Mit ereztetetek? Ugy ertem, nem gondolkoztatok el rajta, hogy ez is joforman olyan mint az abortusz...jo jo, lehet vitatkozni, mikor kezdodik az elet, de most igy belegondolva, eleg nehezen tudom ravenni magam, hogy bevegyem.


2012. nov. 28. 21:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Én egyszer bevettem(elég szarul voltam de csak 2-3napig,de sajnos a mensesem 2hónapig nem jött meg és pattanásos lettem) (rövid ideje voltunk még együtt) Igen, érdekes mert nekem is meg meg fordult a fejemben , hogy mivan ha.... mert akkor is "megölöm" Ha kezdetleges ha nem. De az azért biztos, hogy egy abortusznál még is csak jobb. Gondold át, hogy nektek gondot jelentene-e most egy gyermek stb. Persze hogy nem biztos, hogy összejött. De úgy gondolkodj a döntésnél, hogy biztos. Remélem érted :) Én ha tehetném és szeretném hagynék mindent a maga útján folyni, bízzátok a sorsra és istenre , hogy mit szán nektek . Talán egy kis babát :) De hidd el az is okkal lesz. Hallgass a szívedre :) egy kis mama
2012. nov. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem vettem még ilyet, és nem is szeretnék venni. Én inkább kivártam, hogy mi lesz belőle,bár az első nekem is próbaidő alatt jött, de akkor még más volt a Mtk.

Most, hiába tudod, de titkolod, ha a főnököd nem tud róla, akkor is kirúghat, és te nem tehetsz semmit, nem perelheted a céget, hogy kismama vagy és kirúgott. Ennek nézz utána. Bár ha jön a hányós időszak, akkor nem nagyon fogod tudni titkolni, a kollégák hamar észreveszik, hogy hánykolódsz.

Mellesleg ezt találtam, mint betegtájékoztatót.

[link]


Szerintem nem fogod megvenni, és nem hiszem, hogy sok esélye lenne annak, hogy megfogant a babád. Ha 29 napos ciklust veszünk alapul, akkor kb a ciklus 14-15 napján van a peteérésed. Általában 14 nappal előbb van az ovuláció, mint a menstruációd első napja.


Azért szorítok, most kivételesen azért, hogy ne legyen, de később igen. :)

2012. nov. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, igen, igaz, hogy a spermiumok 5-7 napig életképesek ideális környezetben, de eddig ez valahogy még nem sikerült a környezetemben senkinek. :)
2012. nov. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

7 éve figyeltem a peteérésem. SOHA nem volt korábban a 13. napnál. 28-32 naposak a ciklusaim.

A ciklus 7. napi együttlétből fogant harmadik gyermekem.


Soha nem mondd, hogy soha... :o)


Amúgy az abortuszhoz képest annyi a különbség, hogy a 72 órásnál soha nem derül ki még számodra sem, hogy volt-e baba vagy sem.

Amúgy egy óriási hormonlöket a szervezetednek, felboríthat egy időre mindent.

2012. nov. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Kulfoldon elek, itt nem vagnak ki, ha terhes vagy. Mindjart elolvasom a betegtajekoztatot, kosz. Igazabol csak olyan dejavu erzesem van, mert lanyunk ugy jott ossze, hogy oktoberben azt beszeltuk meg, hogy most mar nem teszunk ellene semmit, hogy megakadalyozzuk, hogy johessen, de erte se teszunk, ha jonni akar, akkor jojjon, de meg csak bemelegitunk, majd marciusban rafekszunk a temara. November 4-én jott meg akkor utoljara es 19-én fogant meg lanyom, mert elotte nem volt semmi, s utana sem. Es elsore osszejott. Es most csak azert van dejavum, mert november van, es pont megint marciusban akarunk elkezdeni probalkozni....

Ha most veletlen osszejott, akkor eppen eppen meg lehet oldani szerintem az eltitkolast, valahogy megoldanam. Mert amugy meg johetne, semmi akadalya azon kivul. Mar regota tervezgetjuk a kistesot, es kabe ugy erzem, a lanyom is megerett ra, es a korkulonbseg is jo lenne. 3-4 ev kozott jo lenne. Ha most megfogant, akkor kerek 3 ev lenne koztuk, ha nem, akkor mostantol nagyon vigyazunk, s akkor a legkisebb korkulonbseg kozottuk a 3 ev 4 honap lenne. De onnanstol kezdve minel hamarabb jo lenne, ha osszejonne, mert tenyleg nem akarok 4 evnel tobbet. Az a 3 ev, 4 honap tok jo lenne kabe:D Meggondolom, hogy megveszem e a gyogyszert. Biztosan nem tul egeszseges a szervezetnek, azon kivul felboritja a mensit..hat, akkor lesz, ami irva vagyon.

2012. nov. 28. 22:46
 6/6 anonim ***** válasza:
Majd íej hogy vettél-e :)
2012. nov. 28. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!