Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lehet hogy a beágyazódást...

Lehet hogy a beágyazódást éreztem?

Figyelt kérdés
Kicsivel több mint 2 hete kórházban voltam egy megrepedt cisztával. Ez szépen felszívódott, és a dokik azt mondták, hogy ezután eléggé "fogékony" leszek a teherbeesésre.Ezután az első együttlétünk kb másfél hete volt.2-3 nappal ezelőtt többször is éreztem, hogy erősebben szurkál a hasam. Hol petefészeknél, másnap már a méhemnél. Lehetséges, hogy a beágyazódás tünetei ezek? A számolgatásokhoz nem értek, de nagyon szeretném, ha baba lenne.

2012. dec. 2. 00:42
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja igen,azt nem írtam,hogy az utolsó menzeszem a ciszta megrepedése után volt.Ezután hamarosan volt az első együttlét... ha valaki így jobban tud segíteni a válaszadásban
2012. dec. 2. 00:44
 2/4 anonim ***** válasza:
Jól értem, hogy két hete voltál kórházban, és utána jött meg? Nos, ha "szabályos" 28 napos ciklusaid vannak, akkor még csak most kéne, hogy peteérésed legyen. Azt ugye érezheted, valóban ilyen szurkáló érzésként, de lehetett spontán ovulációd egy orgazmustól is. Ez fogós kérdés. Mindig csak utólag derül ki.
2012. dec. 2. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igazából az utolsó 3 ciklusom volt kb 28 napos.PCO-s vagyok.Diétázni kezdtem,ezután kezdett el peteérésem lenni,előtte össze vissza jött meg.Szóval nem tudom,mennyire adhatok a 14. napra eső peteérésre... :/
2012. dec. 2. 00:54
 4/4 anonim ***** válasza:

Érdemes úgy számolni, hogy a peteéréstől számított 14. nap a menstruáció napja. (Átlagosan) Tehát a peteérésedtől számítva el kell telnie kb. 6-8 napnak, mire a beágyazódás folyamata megkezdődik. Hiszen egy 28 napos ciklus kb. így néz ki:

1-7 nap: menses

1-13 nap: a pete folyamatosan érik

14. nap: ovuláció, a petesejt kiszabadul a petefészekből

15-22. nap: Ez idő alatt a megtermékenyített petesejt vándorol a méhbe, osztódik szépen

22-25. nap: Elkezdődik a beágyazódás, a petesejt beágyazódás után elkezd HCG hormont termelni.

28. nap: Nem jön meg :)


Ez mondjuk tényleg nagyon nagy vonalakban van ábrázolva, ugye egyéni eltérésekkel lehet számolni, mindenkinél máshogy alakul.

2012. dec. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!