Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Progeszteron pótlás fokozott...

Progeszteron pótlás fokozott trombózis kockázat mellett? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Sajnos kiderült, hogy esetemben az átlagosnál jóval nagyobb az esély trombózisra, ezért a hormonális dolgok igencsak meggondolandók. Azonban sárgatest-elégtelenség miatt mégiscsak kell(ene) hormonpótlás. Van valakinek tapasztalat ezzel kapcsolatban?
2012. dec. 17. 12:50
 1/7 anonim ***** válasza:
A progeszteron pont, hogy segít megakadályozni a vérrögképződést (az ösztrogén hat ellenkezőleg), szóval a progeszteronpótlástól nem lesz semmi gond :)
2012. dec. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, de ugye akár a Duphaston, akár az Ultro szintetikus hormonok. Előbbi betegtájékoztatója kitér arra, hogy számítani lehet fokozott rögképződésre, míg utóbbi - ha már lezajlott trombózis - ellenjavallt... :( Tehát úgy tűnik, mégsem rizikómentes.
2012. dec. 17. 13:41
 3/7 anonim ***** válasza:
Vannak természetes progeszteronpótló termékek is, érdemes nem csak a szokásos gyógyszerekben gondolkodni (ezt a dokim mondta)!
2012. dec. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
szia. Leiden heterozigóta vagyok, szúrtam magam a terhesség alatt vérhígítóval (clexane), és mellette kaptam duphastont a 14. hétig. Nem okozott gondot.
2012. dec. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Túl vagyok egy koraszülésen és egy középidős vetélésen - utólag derült ki, hogy mindkétszer trombózis okozta a bajt. Most várjuk a vérvétel eredményét, de anélkül is borítékolta a hematológus a vérhígítót - minimum a terhesség tényétől, de eredménytől függően akár már előtte is. És ehhez társult most a progihiány... (Eddig legalább ezzel nem volt gond...).

A természetes módszerek jók, de sajnos nem mindenkinél hatnak egyformán, s nem is lehet őket pontosan "beállítani", én pedig - bár tudom, nem lehet - szeretnék biztosra menni ezúttal.

Kedves Utolsó!

Ezek szerint te is csak akkor kaptad, amikor mellette ment a szuri?

2012. dec. 17. 14:09
 6/7 anonim ***** válasza:

kb. 3 héttel hamarabb elkezdtem a duphastont, mert a hematológiára csak a 8. héten kaptam időpontot. Akkortól szúrtam magam. De nekem nem volt sosem trombózisom.

Sajnálom, ami történt, remélem minden jól fog alakulni.

2012. dec. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :) És örülök, hogy minden rendben ment. :)
2012. dec. 17. 15:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!