Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ez így tényleg segíthet?...

Ez így tényleg segíthet? Babát szeretnénk! Vagy ti milyen gyógynövényes teát használtok és hogyan?

Figyelt kérdés

"Fogamzás teakeverék"


- barátcserje (kihagyható, ha tabletta formában szedjük)


- citromfű (jóízű)

- kamillavirág (gyulladáscsökkentő)

- körömvirág (gyulladáscsökkentő) egyenlő arányban elkeverve


- kiegészíthető ánizzsal, orbáncfűvel (mindkettő jótékony hatással van a női szervekre)


- cickafarkfű (1.)


- palástfű (2.)


Elkészítés: Mérj ki minden teafűből azonos mennyiséget, mondjuk 30 teáskanálnyit egy mély tálba. A cickafarkfű és a palástfű kivételével keverd jó alaposan össze a teafüveket. Oszd két részre. Az egyik részt a cickafarkkal (ezt kell a ciklus első felében inni), a másikat a palástfűvel (ciklus második felében) keverd össze. Reggelente forrázz le 3dl vízzel 2-3 teáskanálnyi keveréket. 8-10 percig hagyd állni, majd esetleg kevés mézzel ízesítve fogyaszd. Jó tudni, hogy a cukor és a citrom befolyásolják a gyógynövények hatását, így lehetőség szerint érdemes ízesítés nélkül inni.


Alkalmazás: reggelente 1-1 csészével kell inni a ciklus első felében (tehát a menstruáció első napjától kb. 2 hétig), a cickafarkasat, a peteérés után igyuk a palástfüveset.


2009. aug. 23. 14:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia A Maria Treben féle gyógynövényes könyvben én is olvastam a fent említett gyógynövényekről a terhesség, felfázás és vetélés megelőzés kapcsán.Én a cickafark fűre esküszöm menszesz görcsnél és felfázásnál.

Szerintem nem rontasz a helyzeteden vele, de ha min 1 év próbálkozás tán nincs bébi, forduljatok orvoshoz. És persze a tea egyedül nem lesz elég a bébihez:) Sok sikert!

2009. aug. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

nem próbálkozunk még 1 éve, meg kétszer teherbe is estem, csak elment a pici.

Ezért szeretnék, valami méh erősítő, megtapadást segítő teát inni.Ez jó?Mert ma megjött, és ha jó, akkor megyek a patikába!

Tapasztalatokra lennék kíváncsi!

2009. aug. 23. 14:46
 3/6 A kérdező kommentje:
Most olvasgatom, hogy málnalevelet is szoktak inni cickafark helyett?Ez jobb?
2009. aug. 23. 14:57
 4/6 anonim ***** válasza:
Erre az E-vitamint is szokták ajánlani.
2009. aug. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nézd nem vagyok doki, de ha elszántad, hogy magad jársz utána, akkor itt van két link, ahol elvileg szakemberek adnak tanácsokat: [link] vagy [link] , itt Antalné Putnik Judit gyógynövény szakértő ad válaszokat sok sikert!
2009. aug. 24. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha tapasztalatokra vagy kíváncsi, keress vissza régebbi kérdésekban. Én is feltettem korábban hasonló kérdést, konkrétan senki nem válaszolt, akinek tényleg segített volna (ez véletlen is lehet), viszont én azért nem kezdtem el őket inni, mert sokaknak eltolta a pé-t, ami nálam legalább eddig szabályos volt.

Viszont a méhpempőről jókat hallok.

2009. aug. 24. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!