Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szenved itt ösztrogén-túlsúlyban?

Szenved itt ösztrogén-túlsúlyban?

Figyelt kérdés
Hogy jöttek rá, hogy ez az állapot áll fenn? Milyen tüneteid voltak? Hogyan kezelték? Sikerült teherbe esni?

#tünet #ösztrogén dominancia #ösztrogén túlsúly
2012. dec. 20. 23:57
 1/7 A kérdező kommentje:
kérdésből kimaradt: *valaki :)
2012. dec. 20. 23:58
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem vérvételből,és műszeres hormonvizsgálatból jöttek rá.Na meg onnan,hogy hol volt menzim,hol nem..és sokszor nem volt peteérésem se.Az én dokim természetgyógyász,és nődoki is.Ezért kaptam progeszteron krémet,mert ugye az meg alacsony. :( Meg barátcserje kapszulát mondott még.Ez helyrehozza az egyensúlyt.Ez persze gyógynövény.Viszont azt is mondta,hogy a sok stressz is okozza.Azért nincs egyensúly,mert a sok stressz miatt mellékvese kortizolt termel,és a progeszteron nagy részét is átalakítja.De nekem amúgy is vannak gondok a hormonjaimmal,mert pcos vagyok.Még nem sikerült a baba,pedig már lassan 1,5 éve próbálkozunk.De csak most derült ki hogy sok az ösztrogén. :( A pcos már régebben.arra szedek gyógyszert.
2012. dec. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Nekem inzulinrezisztenciám, és pajzsmirigy alul működésem van még mellette (mindkettőre azt mondták, az ösztrogén túlsúly is okozhatja). Fogamzásgátló abbahagyása után kezdődött, pecsételő vérzés, hosszú (közel 40 napos) ciklus, krónikus húgycsőgyulladás. Most kezdtek el tüzetesebben kivizsgálni, és látszik, hogy sokkal több ösztrogénem van, mint kéne, ehhez képest kevés a progeszteron. Milyen krémet mondtak neked?
2012. dec. 22. 12:55
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem is van,volt inzulinrezisztenciám.7 hónapja kaptam rá metformint,és most nézték újra,és azt mondta a dokim,hogy rendbe jött az inzulinom.pm alulműködésem is van,endo doki szerint nem vészes,mert a bár +.os de csak kicsit tér el.Szóval nem kezelte,a nődokim azt mondta,hogy szedjek spirulina algát,ez jó rá,bár nem gyógyszer de gyógynövény,sokat segíthet.A progeszteron krém neve: womens cream.Neten utána nézhetsz.Progeszteront pótol a menzi után 12 nappal kell elkezdeni a 26. napig kell kenni.( növényi progeszteron)Ami nálam annyit jelent hogy reggel fél nyomásnyit,este 1 nyomásnyi kell a krémből.Meg a palásfű tea is jó. Ezek ellensúlyozni tudják a sok ösztrogént.
2012. dec. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! És ha hosszabb a ciklus, de rendszeres, akkor ki kell tolni a krémet, hogy mondjuk a 20-22. naptól a végéig?
2012. dec. 22. 17:10
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem kell. Nekem 35 naposak a ciklusaim,mégis így kell kennem,azt mondta a dokim,lehet rövidebb lesz ezáltal.De még csak az első hónapom lesz,úgyhogy gyakorlatba sajnos nem tudom.De itt olvastam régebben,hogy valaki tovább kente,és azért nem jött meg neki,csak mikor abbahagyta.
2012. dec. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__teherb..

hát nem tudom ez segít-e,de ők is használják,bár külön félét,de írd be a keresőbe valamelyik progikrémet,és meglátod mik a tapasztalatok. Szorítok hogy sikerüljön. :)

2012. dec. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!