Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Meddig várjak? Mikor lépjek...

Meddig várjak? Mikor lépjek komolyabban?

Figyelt kérdés

az orvos megállapitotta, hogy kevés a spermánk. még az inszemhez sincs elég. a lombikot javasolta.(elmentünk egy másikhoz is, ugyanez). 2 hónapja kezdtünk el próbálkozni. de rögtön vessem bele magam egy ilyen horderejű kezelésbe? megviseli a női szervezetet és a férfi lelkét. nem tudom mennyi időt hagyjak magunknak a természetes úton fogant baba lehetőségére.

vagy esetleg valami más alternativa? a doki nem javasolt semmit. akupuntúrára gondoltam vagy ilyesmire.


2009. aug. 23. 23:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A lombik program sem mindig sikeres.Nem tudom,hogy hány évesek vagytok és mióta házasok?Ha az orovs a lombikot javasolta,akkor csak a mennyiséggel van baj,nem a minőséggel.

Tanácsot nem tudok ugyan adni,de elég sok párt ismertem,akiknek hasonló gondjuk volt.

Nehezíti a teherbeesést,ha görcsösen akartok gyereket és minden gondolatotokat ez köti le.Ismertem egy házaspárt,akik évekig próbálkoztak,minden irodalmat elolvastak,minden tanácsot kipróbáltak,az éjjel-nappal való szeretkezéstől,a havonkénti egyszeri alkalomig,eredmény nélkül.

2009. aug. 23. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A végén beletörődtek,hogy nem lesz baba.Élték az életüket normálisan,akkor szeretkeztek,amikor kedvük volt.Másfél év után jött a baba,pedig már nem is reménykedtek benne.

Egy másik házaspárnak 10 év házasság után sem lett baba.Örökbefogadtak egy gyereket és azután született nekik kettő saját gyerek.Ezek szerint valamilyen szinten a lelkiállapot is közrejátszhat.Kívánom,hogy nektek is sikerüljön majd.

2009. aug. 23. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Próbáljátok meg a biorezonanciás kezelést,akit ismerek orvost jó eredményeket értek el e téren is.
2009. aug. 23. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Akupunktúra, talpmasszázs, [link]


De én belevágnék közben a lombikba is. Igen kimerítő de amikor benne van már az ember...tök természetesen mennek a dolgok.

2009. aug. 24. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

nálunk is kevés a spermaszám sajnos, már 32 honapja nem jön a baba, rengeteg gyogyszert beszedettek a párommal meg antibiotikumokat is prosztatagyulladása volt, nem is tudott rola, most még 2 honap és ujabb sperma vizsgálatra megy, közben egyszer sem lettem terhes, de az egyik barátunk ugyanennyi értékkel már gyereket várnak..

nálunk válltozo, volt 18 majd 56 most januárban meg 20 millio/ml, de ez is változik mindig azt mondta az andrologus. én mennék rtovább a helyetekben.

én már 32 éves vagyok, 3 éve babára várunk, de sok minden lépés mégnem történt. ha most is rossz lesz au eredmény, megyek átjárhatoságira aztán inszemre szeretnék menni ÍPécsre, mert itt Kaposváron ilyet nem csinálnak.

2009. aug. 24. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha csak a párod spermája kevés, de veled minden rendben van, akkor több az esély a lombik sikerére, mint ha neked is lenne még problémád. Nem lehetetlen kevés spermával sem teherbe esni (vannak, akiknek előváladéktól is sikerül), de ez függ a korodtól is. 30 fölött én semmiképp sem várnék a csodára, hanem megpróbálnám a lombikot. Telik az idő...


32/L

2009. aug. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm.

igen, 30 vagyok. de még azzal biztattak, hogy fiatal :) ja, attól függ mihez.

nem görcsölünk a témán, a hőmérőzéssel is leálltam. és nem bujom egész nap a netet. ha nincs kedvünk nem szeretkezünk. de kérdés, hogy meddig maradok higgadt.

azért egy-két dolgot még bedobunk. de csak csinján az idővel.

2009. aug. 24. 20:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!