Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogy csináljam hogy elfelejtsem?

Hogy csináljam hogy elfelejtsem?

Figyelt kérdés

el vagyok keseredve. nem kicsit. 3 éve nem jön a babánk, a férjemnek valoszinüleg nem is lehet. minden percben ezen agyalok meg figyelgetem magam, néha ugy érzem belefáradok, máskor meg idegeseit minden gyerek és terhes nő körülöttem. mit tegyek hogy bele tudjak törödni? hogy másra gondoljak? amugy van sok hobbim meg jol lefoglalo munkám és sok barátom meg nagy családom, de akkor se tudom a gondolatokat kiirtani az agyambol..

aki igy van tudja mire gondolok..

segitsetek..


2009. aug. 25. 16:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Miért kellene elfelejtenetek? Még ha nem is lehet a férjednek babája, nem jelenti, hogy nem lehet gyereketek... annyi más megoldás létezik. Sperma donor, örökbefogadás... ha annyira vágytok rá mindketten, szerintem ezeket is beszéljétek meg! Mi még jópár vizsgálat előtt vagyunk, de kevés esélyt adnak nekünk is az orvosok, és mi előre megbeszéltük, hogy nem lehet 'rendes' úton, akkor akárhogy is, de lesznek gyerekeink! Annyira fáj nekem is, mikor másokat látok, és néha olyan érzésem van (mint most a helyi tüzijáték alkalmával, ahogy sétáltunk) mintha Mindenki terhes lenne körülöttem... nem tőlük sajnálom, de iszonyatos tehetetlen dühöt éreztem én is. Talán nem ilyesmire gondoltál, mikor ezt a kérdést feltetted itt... ne haragudj, ha másra vártál. Én úgy érzem képtelen lennék beletörődni abba, hogy 'soha'.. Sok erőt küldök így ismeretlenül is!
2009. aug. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát nagyon rossz ez a helyzet, nem is csoda ha nem tudsz másra gondolni. De ha biztosan nem lehet a férjednek, akkor el kellene gondolkodni azon, hogy beültessenek egy pici babát. Talán először fura lesz a gondolat, de ha veled nincs gond csak a pároddal, akkor talán ez lehetne a megoldás. Hidd el őt is pont úgy szeretnétek, mintha a férjedé volna. Én azt hiszem felvetném neki ezt a lehetőséget, nem várnék többet, és akkor hamarosan talán ott lehetne a pocaklakód! :-) Sok sikert!
2009. aug. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
51%

Ne felejtsd el.


Írok valakiről, aki pszichológusnál járt, ugyanezzel a problémával. A pszichológus azt kérte mindkettőjüktől, hogy csináljanak egy év szünetet és teljesen töröljék ki a gyerekvállalás összes gondolatát. Még lappangani se hagyják magukban, ha jön egy gondolat 'csípjék fülön' és mondják el maguknak, 'a pihenőidőmben kizárom a gondolataimból'...persze ez egy terápia keretén belül kicsit bonyolultabb volt, de ez volt a lényege.

Nehéz volt nekik de végül is belejöttek.

Azt hiszem nem teszek jót, hogy leírom, hogy még abban az évben (sőt, elég hamar) sikerült a baba...mert ha esetleg kipróbálod, ne ez motoszkáljon benned, ez tényleg csak teljes elengedéssel valósulhat meg.

Nem írom le milyen problémája volt a pasinak, lehet, hogy nem hinnétek el, pedig igaz...lényeg, hogy bár szerették egymást a feleségével apaságit kért mert nem hitte el, hogy ő a gyerek apja.

Bárhogy döntesz, sok szerencsét!

2009. aug. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
sziasztok köszi a válaszokat, én is megprobálom ezt a kizárom a gondolatot.. stb--t. lehet hogy azt kéne bebeszélnem maganak hogy nem is akarok, akkor biztos jönne:9 amugy ma megint megjött.. már meg sem lepödöm, csak nagyon szomoru vagyok..
2009. aug. 26. 18:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!