Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Párom meddő, lombik programról...

Párom meddő, lombik programról tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Sajnos 2 év próbálkozás után sem jött össze nekünk a babóca, ezért a párom elment urulógushoz és nem túl bíztató leleteket kaptunk kézhez. 3M/ml a spermaszáma.Velem minden rendben van. A doki egyből azt mondta, hogy hagyjuk ki az inszeminációt, és lombikkal kezdjünk neki.

Aki hasonló helyzetben van/volt, milyen tapasztalatokat szerezetetek, és milyen hamar jött össze a baba?

A Kaáli és a Dévai intézetek között vacilálunk! Bár, a Doki szerint minden további vizsgálatot SZTK alapon próbáljunk meg megcsinálni, én úgy gondolom, hogy magánklinikákon úgysem fogadják el a hozott leletet, szóval az csak időhúzás!


Én személyszerint picit durva dolognak tartom a lombik beavatkozást, de ugyanakkor nagyszerű, hogy van ilyen lehetőség. Persze félek picit, de már jó lenne egy kis babázás.... :-)


Köszönöm a válaszokat!


2012. dec. 31. 00:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Magánklinikákon simán elfogadják az sztk-s leletet. Viszont a helyetekben keresnék egy másik adnrológust aki rendesen kivizsgálja a párod emrt egy csomó esetben lehet javítani a spermaszámon.
2012. dec. 31. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Manka68 ***** válasza:
100%

Szia!

Én Kaális vagyok. Fél éven belüli leleteket elfogadbak, akárhonnan hozod őket. Viszont tény, hogy ők sokkal gyorsabbak, nem kell heteket, hónapokat várni egy laborvizsgálatra.

Ami a lombikot illeti, nincs mitől félned, engem sokkal jobban megviselt az átjárhatósági vizsgálat.

Ha betartod, amit a doki mond, nem lehet baj. :-)

Előtte alaposan kivizsgálnak. A hormonturbó csak macera, mert szurikat kell beadni, a petesejt leszívás altatásban történik, kb 20 perc az egész, utána még egy óra heverészés, és lehet hazamenni. Semmi fájdalom. :-)

A beültetés olyan, mint egy rákszűrés, utána fél óra fekvés, aztán megint haza.

Inkább az anyagi része megterhelő, mert hiába fizeti az OEP, a gyógyszerek drágák. :-(

De egy baba mindent megér. :-)

2012. dec. 31. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel a spermaszámmal csak lombik a megoldás, menjetek minél előbb! Persze ha a babázás alatt nem a bab vízbe áztatását értetted :)
2012. dec. 31. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a Kedves Válaszokat! Sokat segített! :-) Nem bab ázást szeretnénk :-) A klinikán úgyis más orvos fog velünk foglalkozni, remélem készségesek lesznek! Bízom benne, hogy mi is hamar eltudjuk kezdeni a dolgokat!Mindent megér nekünk! :-) Még egyszer nagyon szépen köszönöm!
2013. jan. 1. 18:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!