Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Terhes vagyok vagy beteg?...

Terhes vagyok vagy beteg? Történet odalent.

Figyelt kérdés

Július 22-én menstruáltam, ciklus.hu szerint augusztus 6 volt a termékeny napom. Történetesen sikerült összehoznunk három napot a héten. Következő héten éles nyílalások voltak a petefészkem környékén. Nem tudom, mi volt, de nem hasonlított arra, mielőtt megjön és furán is éreztem magamat.Tudom, hogy ilyenkor még nincs semminek semmi jele, nem tudom mi lehetett. aug. 20-án kellett volna megjönnie, de már 14-án csináltam egy tesztet, ami negativ lett, egy másikat 17-én, ugyanaz. Még ez nap megjött, viszont nem görcsöltem úgy mint szoktam, és csak 3 napig tartott, aztán 1-2 nap barna csepp. Nekem mindig 5 napos volt eddig. Hogy milyen volt? Nem tudom, komolyan. Azóta is rosszul vagyok, nem bírok enni, nagy nehezen száraz pirítós kenyeret tolok magamba, már kétszer hánytam is. A ciciket nagyobbnak érzem, és a bimbók nagyon érzékenyek. Ma reggel csináltam egy tesztet megint, ami olyan mintha lenne ott egy halvány árnyalat. Nem tudom, mit gondoljak. Lehetek terhes vagy csak már annyira szeretnék babát, hogy mindent beképzelek?

Ha bárkivel volt hasonló, kérem mondja el, mi volt az. Már azon tanakodtam, hogy lehet valami más gond van. De mi?


2009. aug. 25. 22:16
 1/10 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem leírni, hogy puffadt a hasam is, fáj a fejem, és ma egész nap szájszárazzsággal küzdöttem. Nem tudom, hogy ez számít-e.
2009. aug. 25. 22:26
 2/10 anonim ***** válasza:

Szerintem kérj a nőgyógyászodtól egy teljes hormonvizsgálatot, abból minden ki fog derülni.

Lehet hogy később volt peteérésed,bármmi lehet, de egy kivizsgálás feltétlen kellene.

Amiket leírtál lehet a PMS tünetei is, ami a mensi előtt (vagy után) szokott lenni.

Két nap múlva csinálj még egy tesztet. Lehetőleg ha tudsz választani, akkor a legérzékenyebbet próbáld beszerezni (10-es érzékenység), ha baba van, ez ezerszázalék hogy kimutatja!

Egyébként vannak ilyen "furcsa" hónapok másnál is, ne aggódj! Nekem mindig ilyen volt, aztán kiderül hogy pajzsmirigyes vagyok.

Sok sikert!

31 hetes kismama

2009. aug. 25. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, igen, néhány napot még várok, aztán csinálok még egy tesztet és aztán pedig elmegyek orvoshoz, ha még mindig negativ. csak a várakozás olyan nehéz :-)

nekem eddig nem volt még ilyenem, de akkor ezek szerint a hormonok is képesek ilyesmire.... De akkor legalább tudom, hogy nem ismeretlen a dolog.

2009. aug. 25. 23:15
 4/10 anonim ***** válasza:

Mivel a mensi is eltérő volt a szokásostól, simán lehet baba! A ciciérzékenység és a hányás is jó jel ilyen szempontból. Próbálj meg várni 2-3 napot, tudom, örökkévalóság..., és akkor reggeli elsőből újabbat tesztelni!

Drukkolok nagyon, majd írd meg az eredményt!!

2009. aug. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Mindenképpen megírom mi az eredmény, de tényleg örökkévalóságnak tűnik ez a pár nap. De mindenképpen várok 3-4 napot. De a tünetek még mindig ugyanazok. A fejfájásom pedig elviselhetetlen, már három napja, pedig nem vagyok egy fejfájós típús. Én annyira remélem, hogy a baba jön, de azért igyekszem nem túlságosan beleélni magamat. Köszönöm a drukkolást, nagyon jól esik és erőt is ad. :-)
2009. aug. 26. 12:17
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Az erős fejfájást bizony a hormonok is okozhatják! Ugyanis, ha tényleg baba, akkor a szervezetedben kicsit összezavarodnak a hormonok, van amiből több termelődik és van, amiből kevesebb. Ez okozhat erős fejfájást.

A cici érzékenysége menszi után szintén utalhat babára.

Hányás: gyomorrontásod volt? Ettél valamit, ami nem esett jól? Ettél valamit hirtelen?

Ha egyik sem, akkor valószínűsíthető, hogy baba.

Volt-e a menszi előtt orgazmusod? Csak, mert az is okozhat tüszőrepedést (mint nálam).

Nyugi. Pár nap nem a világ. Mindenesetre vigyázz magadra, ne cipelj nagyon nehezet, és ne ülj forró vízbe fürdeni, inkább csak tusolj. Ezek ugyanis gyengítik a beágyazódást, ill. a megtapadást.

Szurkolok.

2009. aug. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

A 2. csík halvány megjelenése amúgy jó jel. A korai szakaszban ezt szellemcsíknak hívják, ez is babára utal. Általában 3-4 nap múlva már erőteljesebb lesz a csík, vagy vegyél érzékenyebb tesztet.

2009. aug. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Szia,

A kérdésekre válaszolva, nem valószínű, hogy gyomorrontás, mert az én gyomrom olyan erős, mint a beton. Szerencsére. Ehet bármit és bármikor. Ezt az alkatom is elősegíti, mert nagyon vékonyka vagyok, tehát nem kell azon izgulnom, hogy el ne hízzak. Nagyon szeretek enni és szoktam is. Mármint eddig. Ha jól emlékszem, gyomorrontásom utoljára kiskoromban volt valamikor. Orgazmusom? Az valszeg volt. Szerintem szombat reggel megcsinálom a következő tesztet. Azt olvastam valahol, egy orvos írta, hogy teszt ide-oda, legalább öt nappal az elmaradt után kell csinálni, ahhoz, hogy kimutassa. Nekem nem maradt ugyan el, és korábban is volt, de ha a rendessel számolok, akkor 25-26-án csinálhatnám. De mostmár várok szombatig. Azért fura ez az egész számomra, mert nekem mindig úgy jött, ahogy a ciklus.hu írta. Max egy nap eltéréssel. És mindig hasonló módon. A görcsök és öt nap. Ez most teljesen más, eddig még ilyet nem éreztem, bár mindig szenvedtem a mensitől. Azt az érzést már annyira ismerem... Azt nem tévesztem össze semmivel, az tuti.

Köszi a jó tanácsokat a forró fürdőről, mert hogy én azt nagyon szeretem, de akkor most majd nélkülözöm. Bármit, csak baba legyen!

2009. aug. 26. 23:01
 9/10 A kérdező kommentje:

Ma reggel megcsináltam egy tesztet, ami negatív lett sajnos. Bár a vízszintes csík alatt volt még egy vízszintes, aminek nem kellett volna ott lennie, de mindegy. Nem értem, a cicik még mindig nagyok, és érzékenyek a bimbik, a hasam is puffadt még. Eddig még soha nem volt ilyen. Nem tudom, mi lehet, két hét múlva megyek dokihoz, addig már nem veszek tesztet. Elegem van már a sok negatív tesztből.

MIndenkinek sok szerencsét kívánok, aki babát szeretne és én is reménykedem.

2009. aug. 29. 22:06
 10/10 anonim ***** válasza:

Ne add fel! Doki és doki, és minden kiderül! :)

Írj majd! drukk folyamatosan

2009. aug. 31. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!