Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Amikor + ovuteszt már kimutatj...

Amikor + ovuteszt már kimutatja a tüszőrepedést, csak még ezután következik be az ovuláció? Vagy pont akkor mikor +-ot mutat? Akkor már érett petesejt? Mikor kell eggyütt lennünk?

Figyelt kérdés
Sajnos nem használtam még ilyen tesztet,de már nagyon szeretnénk babucit.2 kiscsajszi után itt az ideje egy kissrácnak.Mikor van esélye,hogy y kromoszóma fogan meg ha pl:az ovuteszt +-ot fog mutatni?Mikor legyünk eggyütt hogy nagyobb esélye leygen az 50%-nak?Meddig él az y kromoszóma?Köszi mindenkinek!!!!
2009. aug. 26. 10:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%

Már régóta megpróbálja az emberiség útódja nemét befolyásolni. A régi Görögországban a férfiak a jobb oldalukon feküdtek szeretkezés közben, hogy ha fiút akartak. A franciák a 18. évszázadban ugyanezen cél eléréséért lekötötték a bal heréjüket. Ma már jobban tudjuk: az utód neme már a megtermékenyítés pillanatában eldöl.


A nemet a szülöi nemi kromoszómák határozzák meg. Ezek az alakjukról kapták a nevüket: X és Y. XX található meg lányoknál és XY fiúknál. A petesejt mindig X kromoszómát tartalmaz, a megtermékenyítö spermium pedig tartalmazhat X vagy Y kromoszómát. Így az utód neméért a férfi a felelös.


Az USA-ban léteznek spermiumokat szortírozó gépek, amelyek képesek az X és Y kromoszómát tartalmazó spermiumokat elválasztani egymástól. Az ezt követö mesterséges megtermékenyítés már a kívánt nemü spermával történhet.


Léteznek mendemondák, hogyan lehet saját kezüleg az utód nemét befolyásolni:

Az X kromoszómát tartalmazó spermiumok erösebbek, de lassabbak, mert az X kromoszóma nagyobb méretü. Az Y kromoszómát tartalmazó spermiumok gyengébbek, kisebbek de gyorsabbak, mert az Y kromoszóma kisebb méretü. Ha ismert a tüszörepedés idöpontja és a szeretkezés e szerint valósul meg, a szülök befolyásolhatják a gyerek nemét:


Lány: ha a szülök lányt szeretnének, az ovuláció elött 3 nappal kell szeretkezni, mert a "lány" Spermiumok tovább életképesek. Az ovuláció körüli gyakori szeretkezés is a lány utód nemzésének valószínüségét növeli meg.

Fiú: ha fiút szeretnénk, akkor az ovuláció napján, vagy a következö nap kell szeretkezni, mert a gyors "fiú" spermiumok hamarabb elérik a petesejtet. Elötte pár napig nem szabad szeretkezni, mert ez megnöveli a "fiú" spermák koncentrációját a spermában.



További befolyásoló tényezök:


A hüvely pH-ja: minél savasabb, annál valószínübb egy kislány. A gyengébb "fiú" spermiumok savas közegben hamarabb elpuszulnak.


Orgazmus: egy orgazmus esetén a hüvely pH-ja lúgossá válik, ez a fiúknak kedvez.


Pozíció: Minél mélyebre hatol a férfi a hüvelyben, annál rövidebb az út a méhszájig. Mivel a "fiú" spermiumok gyorsabbak, nagyobb az esély, hogy ezek érnek el hamarabb a petesejthez. Lány utód nemzéséhez a hagyományos helyzetet (felül a férfi, alul a nö) javasolják, míg fiú utód nemzéséhez legyen hátul a férfi és álljon/térdepeljen vagy feküdjön a hasán a nö.


A spermiumok száma: Sok spermium a fiúknak kedvez. A spermiumok számának növelése érdekében viseljen a férfi lazán álló, és ne szük alsónadrágot. A szeretkezés elötti forró fürdöt megszenvedik a "fiú" spermiumok, ez tehát elöny a lányok számára.


Ha az ovuláció előtt 3,4,5 nappal szeretkeztek "biztos" lány, 2-1 nappal előtte változó, utánna pedig fiú. Azt mondják ez 80°-ban bejön. Ki tudja. :-)

2009. aug. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%

[link]


Az LH-teszt arra jó, hogy 1-2 nappal elöre tudjuk, mikor lesz a tüszörepedésünk. Az ovulációsteszt és a hüvelyi nyálka együtt nagyon jó indikátorok az elörejelzésben. Ezzel ellentétben a megemelkedett ébredési hömérséklet azt mondja csak meg nekünk, hogy mikor VOLT a tüszörepedés és nem azt, mikor LESZ. Mint mindannyian tudjuk, jobb tudni, hogy mikor lesz, mint hogy mikor volt ;-)

1-2 nappal a tüszörepedés elött a szervezet hirtelen és rövid ideig nagy mennyiséget termel az LH hormonból, amit az ovulációsteszt kimutat. A teszt csak 1-2 napig lesz pozitív: 2 napig abban az esetben, ha a termelödés fel- és leszálló ágát is eltaláltad. Az ovuláció az utolsó pozitív nap utáni napon van (tehát azon a napon, amikor a teszt elöször újra negatív). Szeretkezni már elötte kell, mert a petesejt nem sokáig megtermékenyíthet (6-12 óráig, bár tovább is életképes, de egyre romlik a minösége). Tehát szeretkezni a baba érdekében minden pozitív LH-napon és az elsö utána következö negatív napon kell.

* Arra is érdemes figyelni, hogy az ovutesztet minden nap ugyanabban az időben csináld, és ez lehetőleg késő délutánra vagy kora estére essen. Szintén fontos, hogy ne felkelés után tesztelj (akkor sem, ha műszakos munka után délután ébrednél).

2009. aug. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Fiúnak akkor a legnagyobb az esélye, ha minél közelebb szeretkeztek az ovulációhoz. Azaz pl pozitív ovuteszt után az első negatív nap reggelén.
2009. aug. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!!!sokat tanulok!Tehát ha értem,akkor kell eggyütt legyek a párommal,mikor a +teszt utáni napon negatívot mutat?Dehát a petesejt nagyon rövid ideig termékenyíthető csak meg,akkor hogyan termékenyül meg,ha negatívot mutat a tesz?Bocsi mindenkitől,de én ilyen tesztet még nem próbáltam,és NAGYON félek,hogy elcseszem,és miattam nem fog jönni a várva várt babuci!
2009. aug. 26. 12:21
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Úgy,hogy mint amit itt már leírtak,az ovuteszt akkor pozitív,ha LESZ tüszőrepedés.Tehát ha pozi után nega lesz,na akkor VAN a tüszőrepedés.A pozitív napokon még csak készülődik,a negatív napon történik.Érted?
2009. aug. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszi,köszi!!!Akkor a + teszteléskor még nem kell apa,hanem az azutáni - napon.És akkor ha mindent jól csinálunk(pl:az első - napon vagyunk eggyütt,)megtermékenyül a petesejt ugye?És innentől számolva kb:10napra vehetem is a terhességi tesztet...Bocsi mindenkitől,de nekem ez a tesztelés újdonság....csak terhességit használtam még.

Minden jót mindenkinek,és mégegyszer köszike!!!

2009. aug. 26. 15:40
 7/13 anonim ***** válasza:
Igen,igen,így van:))))
2009. aug. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Ma erősen + a tsztem.Akkor még nem kell apa ugye?Nem vagyok ideges,csak izgatott...
2009. szept. 9. 12:11
 9/13 anonim ***** válasza:
Lehetett volna apa,de a tuti napotok,az ma van:)Ma és holnap hajrá!!!!
2009. szept. 10. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Olyan arik vagytok!!!Köszi szépen mindenkinek a biztatást!!!Ma reggel eggyütt voltunk,este is fogunk,meg holnap is!!!Szerencsére van apának anyag...:)))Húúú,csak összejöjjön!!!
2009. szept. 10. 13:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!