Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Tapasztalatok az Utrogestanról...

Tapasztalatok az Utrogestanról? Kinek mi a véleménye? Mennyit szedett belőle? Miért kellett szedni? Jó lett a vége?

Figyelt kérdés
2013. jan. 11. 17:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nekem 3x3-at kellett "szednem". (bár nálam gombásodás jelentkezett, de én még mellette Duphastont is szedtem...)

Sajnos nem lett baba. :(

2013. jan. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Miért kellett ilyen sokat szedjél?
2013. jan. 11. 18:02
 3/12 anonim ***** válasza:
Ja, azt elfelejtettem odaírni, hogy lombik volt.
2013. jan. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
OH értem. Sajnálom, hogy nem lett baba. Remélem nem adtátok fel. Drukkolok. Én vetélés után vagyok és azt mondta a dokim, hogy 3x1 utro plusz 2x1 Duphaston, de nem csinált vérvizsgálatot. Biztos ami biztos alapon írta fel. Remélem nem lesz baj. Ő azt mondta, hogy ez nem okozhat bajt és csak akkor kell elkezdenem szedni ha újból teherbe estem.
2013. jan. 11. 18:17
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem több inszeminációm volt. A beavatkozás után automatikusan kellett szednem napi 2x1-et (illetve ez hüvelykapszula volt). A 3. inszemináció sikerült, de a 7. héten elkezdtem nagyon vérezni. Akkor áttértünk szájon át szedhetőre és megemelték a dózist napi 3x2-re. Nekem nem állította el a vérzést (egy hematómám volt). Innentől kezdve feküdtem. Még a 14. héten is véreztem. A 19. hetes ultrahangon mondták először, hogy már nincs hematóma. Azóta egészségesen megszületett a kislányom, aki már 5 hónapos.
2013. jan. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy ezt leírtad. Sokat jelent. Félek elkezdeni a gyógyszer szedését, de még jobban félek attól, hogy újra elveszíthetem a kisbabám.
2013. jan. 11. 18:24
 7/12 anonim ***** válasza:
Miért félsz elkezdeni szedni? Ez éppen arra hivatott, hogy segítsen megtartani a terhességet.
2013. jan. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Mert nem lett vérteszt végezve. Végül többen mondták, hogy az orvosuk biztos ami biztos felírta a gyógyszert.
2013. jan. 11. 18:31
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne izgulj, ártani nem fog!

Az első terhességemnél Utrogestan hüvelybogyót írt fel a doki (gyakori görcsölés miatt), az ötödiknél Duphastont kaptam (barnázás miatt). Egyik esetben sem volt vérteszt, a tünetek alapján szokták felírni ezeket a gyógyszereket. Mindkétszer a 12. hétig kellett szedni, és természetesen jó lett a vége! Csak abban az esetben nem lesz jó a vége, ha nem sárgatest-hiány, hanem más okozza a gondokat...

2013. jan. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Utolsó, Isten éltesse a gyermekeid! :-)

2013. jan. 11. 18:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!