Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Donortól lehet csak gyermekem....

Andrea87 kérdése:

Donortól lehet csak gyermekem. Hogy lehet ezt feldolgozni, elfogadni?

Figyelt kérdés
Férjem klinefelter szindrómás. Nagyon szeretnénk kisbabát, de így nem lehetséges, csak donorral ő teljesen mellette van és elfogadta. Én nem. Féle,k magamban nem vagyok biztos.Maga a tudat hogy nem a férjem gyermekét várnám emgőrít. Biztosan szeretném a gyermekemet nagyon is, de a tudat azt most úgy érzem, hogy nem hagyna nyugodni. Nem tudom hogy dogozzam fel ezt, hogy fogattassam el magammal, hogy így is bolog család leszünk és nem kell semmitől tartanom. Félek hogy mindig csak az jár majd a fejemben hogy igaz az én gyermekem vagy ennek ellenére majd megszakad a szívem mert akit apukádnak hiszel az nem az igazi apukád. Ott van az is ha felnő ez a gyermek el kell neki modnani az igazat? Nem lesz akkor kiakadva vagy kiváncsi ki az igazi apja annak ellenére hogy milyne körülmények között fogant.Túl sok a kétség. Örülnék ha valaki aki már túl van egy "ilyen" eseten megosztaná velem tapasztalatait hogy ő hogy dolgozta fel ezt az egészet.

2013. jan. 11. 23:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%
Sajnálom, hogy ez történt. Örülj neki, hogy a férjed így áll hozzá! Gondolom azt nézi, hogy a tiéd a gyerek, és így az övé is. Együtt fogjátok várni, nevelni, és így ő lesz az apukája. Nemcsak vér szerinti apák vannak.
2013. jan. 11. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%
Nagyon becsülöm a férjedet, le a kalappal. Nagyon szerethet téged.
2013. jan. 12. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
59%
Hát nagyon nehéz helyzet. Anno nekünk is donorozni akart több doki is mert szerintük nem lehet közös gyerekünk mi nem mentünk bele. Mentünk addig másik dokihoz és szerencsére még is lehetett közös gyerekünk. De nálunk nem volt ilyen betegség. SZóval kemény döntés. Anyatanyán van egy fórum ahol többen vannak akiknek donor babájuk van ha gondolod gyere át oda hátha segítenek.
2013. jan. 12. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
88%
Elég nehéz más helyett átélni egy ilyen helyzetet. De azt hiszem, a legjobb lenne, ha nem lelkiismeret furdalással gondolná rá már előre, hanem úgy, hogy egy esélyt kaptok arra, hogy szülővé váljatok. Bár ez a fogalom a gyerek biológiai "létrehozóit" jelenti, sokkal több annál. Egy esélyt kaptok majd arra, hogy egy egészséges kisbabából boldog felnőttet neveljetek. Hidd el, mire idáig eljuttok majd, meg sem fordul a fejetekben, hogy ő nem a kettőtöké. Ugyanis tényleg a TI gyereketek lesz.
2013. jan. 12. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
14%
Nos, nem vitatom, hogy a férj ne szeretné a kérdezőt, de azért lássuk be, egy terméketlen férfi még ha nem is annyira ragaszkodna normál esetben a partneréhez, rögtön felértékelődik szemében az a párkapcsolat, az a nő, aki hajlandó a donoros megoldást választani. Hiszen neki máshogy nem lehet gyereke. Max. ha egy elvált vagy özvegy gyerekes nő lesz az új párja. De jobb alternatíva a donorsejt, hiszen akkor nem néhány éves gyereket kap, hanem egy babát. Tehát még szép, hogy a férfi támogatja az ötletet, biztosan tudja, hogy lenne olyan nő, aki nem maradna mellette ezek után.
2013. jan. 12. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
49%
Miért értékelted le a férjét, mert nem lehet gyereke? Szerintem ezt úgy mondják " nekünk" nem lehet. Főleg miután házasok. Nekem eszembe sem jutott, hogy örüljön, hogy így is kell, mert másnak nem kellene. Miről szól egy házasság szerinted? Senkinek sincs biztosítása az egészségére.
2013. jan. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
22%

Nem úgy leértékeltem, hogy lenézem.

De el kell ismerni, hogy egy ilyen fogyatékossággal az ember nem teljes. Éppúgy, mintha nem lenne karja, vagy agyilag nem lenne százas.

És bizony nem minden nő maradna vele, ha lehet mástól saját gyereke.

2013. jan. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

Na, meg hogy miről szól a házasság?

Nem kellenek ide a nagy szavak, pontosan tudjuk, hogy ettől kisebb problémák miatt is van, hogy különmegy egy pár. Csak azért mert egyszer kijelentették, hogy holtomiglan-holtodiglan, attól még elég sokan elválnak.

2013. jan. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Jézusom, utolsó előtti válaszoló, nekem eszembe sem jutna elhagyni a férjem, ha nem lehetne gyereke. Cserébe pedig elvárhatom, hogy ő se hagyjon el, ha velem lenne probléma. Te elhagynád a szerelmed? Vagy akkor ha rákos lenne, vagy elütné az autó és le kéne vágni a lábát?? Mert ugye írtad, hogy akkor már nem teljes ember...A párodról, a társadról, a szerelmedről van szó!!!!

Én nagyon megértelek kérdező!!! Mielőtt megcsinálták a férjemnek a spermavizsgálatot (szerencsére minden ok), a nőgyógyászom felvázolta röviden, hogy mi lesz, ha jó lesz az eredmény, és mi lesz ha rossz lesz és melyik esetben milyen lépések következnek. Említette, hogy ha annyira rossz lenne, akkor donor. Én az első pillanatban rögtön úgy éreztem, hogy azt egészen biztosan nem. Nekem olyan érzés lett volna, mintha megcsaltam volna a férjem.

Ezt beszéljétek alaposan át, tisztázd vele, hogy tényleg akarja, vagy csak miattad tenné. Beszéljétek meg, hogy mi számít igazán. Annyi kérdés van ilyenkor... Én most úgy érzem, hogy hasonló esetben én az örökbefogadás mellett lennék. De ti egy másik család vagytok, másként éreztek, így nektek kell közösen eldönteni. Ha a donort választjátok én biztos nem mondanám el a gyereknek milyen körülmények közt fogant, mert ha spontán teherbe esnél, vagy lombikkal lenne, akkor sem hiszem, hogy szó esne róla. Az meg, hogy egy másik férfi egy sejtjéből lett, attól még a férjed az igazi apja. Persze ezt nagyon könnyű mondani, ha másról van szó, ez amit az ember esze mond, fent meg írtam, hogy én mit éreznék.

De ha közösen döntötök, biztos jó döntést hoztok. Sok erőt és kitartást kívánok nektek, és mielőbb egy (vagy több) babát!!

2013. jan. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Most nem rólam van szó, hogy én mit tennék egy ilyen balszerencsés szituációban, csak hogy sok ember hogyan reagálna.

Van aki már akkor is otthagyja a párját, ha nincs elég szex. Itt is olvashattuk már több kérdésben, hogy szülés után vannak párok, akik között megszűnik ez a dolog.

És nem dolgoznak a kapcsolaton, hogy változzon, pedig előtte minden rendben volt, hanem inkább félrelép a férj, kiderül, majd jön a válás. Vagy eleve elválik a férj, mert nem tetszik neki az apaság.


De amúgy Kérdező, az idő mindent megold. Most még nagy a sokk, de előbb-utóbb úgyis megemészted a dolgot, és akkor már nem tűnik olyan szörnyűnek, mint az elején.

2013. jan. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!