Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A GYED-hez 365 nap kell, de...

A GYED-hez 365 nap kell, de egy éven belül? Tehát folyamatos munkaviszony kell?

Figyelt kérdés

Az új módosítás szerint a 2010. május 1-je után születendő gyermekek után gyedet csak az vehet igénybe, akinek megvan a 365 nap munkaviszonya! Ez azt jelenti, hogy 1 éven belül nézik? vagyis folyamatosnak kell lennie (korábban 180 nap volt)? Azért lenne fontos, mert rajta vagyunk a babaprojekten, de most váltok munkáltatót és közel két hétig regisztrált munkanélküli voltam; viszont a munkaviszonyom aug. 17-én szűnt meg, de 18.-a szűnnap volt a munkaügyi kp-ban, így csak 19-ével vettek nyilvántartásba ... szept. 1-jén kezdek az új helyen!

Ilyenkor mire számíthatok, ha jövőre szülnék?

Bocsi, ha hosszú voltam ... légyszi írjatok, akik jól informáltak!!! Köszi előre is! Jó babásodást Mindenkinek!


2009. aug. 30. 22:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Az lenne a szép baleset :)

A gyed-nél (és egyébként a tgyásnál is) az változatlan, hogy az elmúlt két évből kell meglennie a napoknak. És nem kell, hogy folyamatos legyen.

Lehet, hogy azzal kevered, hogy csak az maradhat otthon két évet (azaz 730 napot) gyed-en akinek az elmúlt két éve végig biztosított volt.

2009. aug. 31. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszi a választ! Már jól összekeveredett bennem minden, de ha tényleg két év alatt kell, akkor az jó! Jó lenne, ha a baba mihamarabb jönne :-) Bár holnap kezdek új helyen, 3 hó próbaidő szokás szerint ... de hát az is munkaviszonynak számít! Könnyű munka lesz, úgyh pocakosan is szinte végig tudnék menni!

2009. aug. 31. 14:59
 3/3 anonim ***** válasza:
Én drukkolok :)
2009. szept. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!