Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hőmérőzéssel kapcsolatban...

Hőmérőzéssel kapcsolatban lehet egy kérdésem?

Figyelt kérdés

Mindenhol úgy olvasom, hogy minden nap ugyanakkor kell mérni a hőt. Én hétköznap 5 kor kelek. Akkor okés, de muszáj hétvégén is felkelni ilyen korán? Csak mert én olyankor nem nagyon tudok már vissza aludni. Állítólag minimum 3-4 óra alvás kell. Most olyan sokat számít plusz 2-3 óra, hogyha este nem is mindig ugyanakkor fekszem le...


Vagy az a lényeg, hogy a mérés mélyalvás után kell hogy történjen?


Valaki segítsen!!! Légyszi!


2013. jan. 23. 20:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem ez a hőmérős dolog egyáltalán nem jött be. (váltott műszak mellett össze-vissza alszok, amikor meg nem dolgozok tök össze vissza görbe volt) Szerintem arra ügyelj hogy ébredés után mérd meg. És hétvégén nyugodtan aludj amíg fel nem ébredsz, nem hiszem, hogy az a 2 nap annyira számítana, hogy esetleg emiatt picit többet/kevesebbet mér.
2013. jan. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Jól van.. Köszönöm! :-)
2013. jan. 23. 20:32
 3/6 anonim ***** válasza:

Félreértés ne essék, engem a jóindulat és a segítőkészség vezérel, éppen ezért kell leírnom, hogy én meg úgy vagyok vele, hogy ha már valamit csinálok, akkor azt - a jó cél érdekében - vagy jól, vagy sehogy.

...nem MUSZÁJ felkelni hétvégén, de ha maradéktalanul kiértékelhető hőgörbét szeretnél kapni, akkor célszerű...


Önmagamat véve alapul, ha visszaalszom (egyébként mindig ugyanakkor mérem a hőmet), akkor mindig egy pár tizeddel magasabb értéket kapok. Ami akár félre is vezethetne, és a végén meg rossz következtetést vonnék csak le, vagy azt híresztelném, hogy ez a megfigyelési módszer nem ér egy fabatkát sem! Pedig ha jól csináljuk, könnyen megismerhetjük a szervezetünk működését e téren, ill. ha valami a megszokottól eltér, az felhívja a figyelmünket...

(Én minden nap 5:55-kor mérek)

2013. jan. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Én ezt teljes mértékben megértem.


Végül is azt nem értem, hogyha hétköznap 10 től alszom 5ig, akkor ugye alszom 7 órát.

Ha pedig péntek-szombat éjféltől 7 ig alszom, az akkor is 7 óra alvás.


Vagy én gondolom rosszul, vagy a test hője tudja mikor hány óra van.

Ezért kérdeztem.

2013. jan. 24. 10:31
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja, így már más. Mi hétvégén is ugyanakkor (este 9-10 között) szoktunk lefeküdni/elaludni, ebből indultam ki. Bocsi! :)
2013. jan. 24. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Akkor így jól értelmezem a dolgokat, ugye?
2013. jan. 24. 10:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!