Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van itt olyan nő, aki érzi a...

Van itt olyan nő, aki érzi a peteérést? Mikor jobb próbálkozni?

Figyelt kérdés
Szulésem óta érzem a peteérésemet. Elotte valo nap suru fehér folyás van, másnap szakad szét a petefészkem. Szóval mikor is van a tuszorepedés? Akkor jobb próbálkozni, amikor érzem a fájdalmat, nagyobb az esély?

2013. febr. 6. 13:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Szia, ha így fáj, másnap már az ovu teszt is szokta mutatni, hogy megtört a tüszőrepedés, kiszabadult az érett pete...Tehát mindenképp jó jel...Én ezt követően 2 naponta próbálkoznék, nem kell minden nap, hisz a spermiumok életképesek , és várakoznak odabent:))
2013. febr. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem teljesen értek egyet az előttem szólóval. Én is érzem a repedést, sőt még ovu tesztet is használok. Szóval eléggé kitapasztaltam már, hogy is van ez :-D

A teszt a repedés előtti 36-48 órában jelez. EZtán van a repedés, amikortól a petesejt kiszabadul és megkezdi kb 24 órá kis életét a méhig. Ha van randi, jó esély van a gyerkőcre, h épp nincs jelentkező, akkor a 24 óra végén elsorvad.

Vagyis: repedés előtt 48 órával már lehet próbálkozni, hisz egyes katonák akár 72 órát is eléldegélnek odabent, megvárva a tüszőrepedést. Ezekből a randikból nagy valószinűséggel lány születik. De ha a szúrkálásnál vagytok együtt, akkor is nagy az esély a megtermékenyülésre, csak akkor fiúk születnek inkább. Mindezt az magyarázza, h a lány kromoszómát hordozó spermiumok lassabbak, de tovább élnek, a fiúsak gyorsabbak, de életük rövidebb.

Szóval, csak hajrá!!!

2013. febr. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Én is szülés óta érzem a peteérést. Ebben a hónapban vettem ovu tesztet is. A 14. ciklusnapomon voltam uh-on, 19,5 mm-es tüszőt láttak. Utána négy napon keresztül fájt a petefészkem, azt hittem szét szakadok, minden lépésnél, elülésnél éreztem, az ovu teszt viszont negatív volt. Csütörtökön lett pozitív. Péntekre már elmúlt a fájdalom, de csak szombaton lett negatív az ovutesztem, tehát valószínűleg vasárnap hajnalban volt a tüszőrepedés. Érdekes volt így végigasszisztálni, mert sosem gondoltam volna hogy ilyen hosszú folyamat a peteérés (legalábbis nálam). :)
2013. febr. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 frászkarikaborsó ***** válasza:
Az első butaságot mond, a tüszőrepedés akkor történik meg amikor a fájdalmat érzed, utána még 12-24 óráig életképes a petesejt, ezek után már hiába is próbálkoznál. Előtte viszont annál inkább célszerű, mert a hímivarsejtek több napig is élhetnek. De ha biztosra akarsz menni akkor a fájdalom előtt fél nappal nagyon ideális a próbálkozás :)
2013. febr. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 frászkarikaborsó ***** válasza:

ideális esetben nem hosszú folyamat hanem úgy van ahogy a második válaszoló írta. Hosszabb akkor lehet ha az LH (tüszőrepesztő) hormon megemelkedését mégsem követi tüszőrepedés és a szervezet újra és újra próbálkozik. Ez semmiképp nem jó jel mert ha a sok próbálkozás (magas LH szint) ellenére sem szabadul ki a petesejt akkor ottmarad egy cuki kis ciszta formájában és hónapról hónapra felhalmozódva ezekből a cisztákből lesz a "tökéletes" policisztás petefészek.


Ideális esetben a petefészek fájdalom kb fél napig vagy pár óráig tart.

2013. febr. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

1 nap szokott fájni. Szombaton reggel éreztem és este voltunk is egyutt. Remélem ossze jon.

A két naponta modszer az elso gyereknél nem jott be. Fél év után felhagytunk vele. Az osztonos szeretkezés (jobban kívánom a férjem) azonnal sikeres volt.

2013. febr. 6. 15:29
 7/13 anonim ***** válasza:
Bocsánat hogy bele kérdezek de akkor ha 3 napon keresztűl érzem a szurkálásokat akkor mikor leheta tüszőrepedésem? én már pénteken éreztem a "fájdalmat" és csak szombaton tapasztaltam a tojásfehérjeszerű nyákot kedd reggelig de még hétfőn is fájdogáltam.
2013. febr. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
7-es ez jó kérdés!
2013. febr. 6. 15:43
 9/13 anonim ***** válasza:
A kalkulátor szerint ma van peteérésem de szerintem már rég túl vagyok rajta...
2013. febr. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 frászkarikaborsó ***** válasza:

A tüszőrepedés után már nem fáj, hiszen a fájdalmat a megnagyobbodott petefészek okozza, ami attól nagy hogy ott van a jóóó nagy tüsző és feszít. Amikor kiszabadul a petesejt akkor már nem szabad hogy fájjon. Tehát mindig az utolsó fájdalom a tüszőrepedés, ha másnap is fáj, akkor az előző napi mégsem az volt.


Illetve nagyon-nagyon ritkán megesik hogy több tüsző érik és nem egyforma méretűek, ilyenkor lehet olyan hogy az LH hormon megemelkedésekor csak a nagyobb reped meg, és a kisebbek ott maradnak és továbbra is van miatta szurkálás, de ezekből vagy ciszta lesz, vagy felszívódnak, és mindkét esetben olyan hormont termelnek ami megnehezíti a teherbe esést akkor is, ha szabadult ki egészséges petesejt is. Én tavaly decemberben ilyen miatt nem lettem terhes, ultrahangos cikluskövetésen derült ki hogy 3 tüszőm érik és csak 2 repedt meg, akkor mondta a dokim ezeket.

2013. febr. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!