Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hétfőn megyek a nőgyógyászhoz...

Hétfőn megyek a nőgyógyászhoz bejelentkezni petefészek drilling műtétre! (PCO). KINEK MENNYIT KELLETT VÁRNIA A MŰTÉTRE?

Figyelt kérdés
MIKOR KAPOK LEGHAMARABB IDŐPONTOT?????
2013. febr. 10. 21:40
1 2 3 4 5 6
 21/58 anonim ***** válasza:

Szia, én is szeretnélek lebeszélni a drillingről. Nekem a hármas kezelés majdnem 2 évig tartott, mire sikerült a baba. De nekem nagyon súlyos IR-em van, 15 év alatt 4 menstruációm volt összesen és nagyon sok tünetem is van (hajhullás, pattanások, stb). Mégsem vállaltam be a műtétet. Ha tudod, nézd meg itt, hogy milyen, ez riasztott el engem is...

http://www.youtube.com/watch?v=fCizYlLnrz0


Hidd el, a hármas kezelés előbb-utóbb meghozza az eredményt. A clostitól meg ne várj sokat, nekem csak több lett a cisztám tőle. Három hónap még kevés. Ne keseredj el, biztosan sikerülni fog.

2013. febr. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/58 anonim ***** válasza:
Nekem egy évet kellett várnom, mire a hármas kezelés meghozta a hatását. Most már semmi panaszom nincs, tartom a kezelést továbbra is, de egészségesebbnek érzem magam, mint egy átlagember a környezetemben. Nem csak az a fontos, hogy baba legyen, hanem az is, hogy a Te testeddel és egészségeddel mi lesz! A drilling egy nagyon erős beavatkozás, akármit is olvastál róla. Átérzem a vágyad, elkeseredettséged. Elvesztettem babát, kezelés előtt. Fájdalmas, és tehetetlen érzés, amikor ennyire vágyunk babára. Kikérdeztem az orvost, aki segített nekem javulni, és azt mondta, határozottan drasztikus, és teljesen felesleges, roncsoló beavatkozás, ami nem hoz javulást. Véletlenek vannak utána, igen, de mi a célod? Az élet nem egy évig tart, amíg teherbe esel és anya leszel! Mindenkinek jobb, ha türelmes vagy, és úgy leszel anya, hogy egyensúlyban vagy önmagaddal! Egy évet tördeltem a kezem, de most a következő felére az életemnek már nem kell aggódnom semmi miatt! Mert tudom, mit-miért teszek, javulok napról -napra. SZerintem adj magadnak időt, mielőtt kétségbeesésedben még nagyobb hibákat követsz el! Jóbarátként mondom, nem kritizálom a döntésed. Átérzem, őszintén mondom! De azt keresd, ami az egész családodnak jó! És az a legjobb, ha te jól vagy és egyenesúlyban vállalsz babát! Nem csak a teherbeesés, de a várandósság is veszélyes, ha nem vagy megfelelően kezelve (erre példa a picim, aki elment a 8. héten). Ne kockáztass ilyesmivel, helyette küzdj!
2013. febr. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/58 anonim ***** válasza:

1 vagyok.

Én a műtét után 3 hónappal estem teherbe. Teljesen normalizálódott a ciklusom, és ez azóta is így van. (Azelőtt össze-vissza jött meg, sokszor több mint fél évig is kimaradt) Pedig közben volt két terhességem, amiből két gyönyörű kislányom született. Szóval nekem segített. Persze nem váltotta ki a diétát és a mozgást, meg az ehhez kapcsolódó fogyást. (26 kg adtam le)


Ettől függetlenül én is azt javaslom, hogy keress fel egy endokrinológust is, mielőtt a műtét mellett döntesz.

2013. febr. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/58 anonim ***** válasza:
2013. febr. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/58 anonim ***** válasza:
100%

Én küldtem az utolsó linket. Orvosi véleményt látsz rajta. Naprakész, nem 10 évvel ezelőtti!


Hogy ne kelljen keresgélned, kimásolom az ide vonatkozó részt, de javaslom a teljes oldal átolvasását, hogy lásd, miért mondja!


"A PCOS "kezelésére" korábban javasolt ék-reszekció helyett divatba jött a laparoszkópos "drilling" (az ovárium-ciszták kipukkasztását, és a petefészkek megkeményedett kérgének levékonyítását célzó technikák). Bérmelyik is gyakorlatilag roncsolásos eljárás, a petefészek térfogatával egyúttal a működőképes állomány is csökken. Költséges és egyáltalán nem veszélytelen beavatkozásról van szó, ami a petefészek működő állományának csökkentésével csökkenti az androgén hormonok termelését, és ezáltal a PCOS tüneteit, ill. kedvező esetben a teherbeesésnek nagyobb esélyt ad. Kedvező hatásuk időtartama előre nem mérhető fel (általában csak átmeneti a hatás), viszont részben újabb összenövésekhez vezethet, olykor pedig a petefészek visszafordíthatatlan károsodásával végleges meddőséget is okokzhat. Mindezek miatt (a nőgyógyászati szakmai kollégium állásfoglalása szerint is) csak akkor érdemes ehhez a lehetőséghez fordulni, ha minden más előbb felsorolt kezelési forma eredmlénytelen maradt a teherbeesés szempontjából. Tehát a petefészkek sebészi manipulációja nem számít a PCOS alapkezelésének, hanem csak a PCOS-beli teherbeesési nehézség más kezelési próbálkozások elégtelensége esetén való megoldási kisérletének.


Gondoljuk meg: a PCOS általános kezelési módszerei egyre javulnak, egy definitív műtéti beavatkozás nemkivánatos következményei viszont helyrehozhatatlanok"

2013. febr. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/58 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy az éhgyomrid jó nem jelenti, hogy enyhe az ir, az a kérdés a 60 és 120 perces értéked milyen.
2013. febr. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/58 A kérdező kommentje:

Hihetetlen hogy nem is ismertek,és mégis ennyien segítetek nekem,és tanácsot adtok!(tudom fórum,de akkoris) Nagyon szépen köszönöm!!!


Én fél évig egyáltalán nem menstruáltam,...ezután orvost váltottam aki egyből rájött! Alga kapszulát szedtem 1 hónapig,amikor az első spontán menzesz elentkezett! utána elkezdtem szedni a merckformint,..50 napra jött meg,majd most 34 napra!!!!ennek örülök,de most 2 hete bünözök...mert picit "elestem" amiért a clostitol nem volt PÉ-m.....

Hormonjaimat ősz elején nézték, LH 2 szer akkora mint az FSH....az nemjo....de minden határon belül volt...tesztoszteron picit magas!!! Prolaktin pajzsmirigy tökéletes

Onnan tudom hogy nem volt PÉ,hogy a 21 napi progeszteron kb NULLA volt!!mondta is az orvos hogy itt nins PÉ...



Terheléses eredmények: glükóz: .4,4 3,4 3,6


inzulin: 4,5 59 12

2013. febr. 11. 21:22
 28/58 A kérdező kommentje:

Köszönök minden választ!!!!!!Nagyon!!!


Utolsó előtt 2 vel,köszönöm,igazad van!!Legyen előbb minden rendben,egyensúlyban,mert ha igy van,biztos jönni is fog a terhesség!!!


Köszi a linket is,lebeszéltetek a műtétről.....KÖZÜLETEK VAN OLYAN AKINEK MÉG NEM SIKERÜLT TEHERBE ESNI?

2013. febr. 11. 21:27
 29/58 anonim ***** válasza:
Hány napos volt az a ciklusod amikr a 21. napon 0 volt a progid?
2013. febr. 11. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/58 A kérdező kommentje:
akkor nem nagyon volt ciklusom...de ezáltal peteérésem se
2013. febr. 12. 10:18
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!