Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha a ciklus második felében...

Ha a ciklus második felében van a petevezeték átjárhatósági vizsgálat, akkor abban a ciklusban már nem lehet baba?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy ha ott van esetleg a petevezetőben a megtermékenyült petesejt, akkor mi lesz vele, mikor átfújják a petevezetőt, elpusztul, nem?


Tudom, hogy általában a ciklus első felében szokták végezni, de nekem nagy valószínűséggel a másodikban lesz, mert így kapok időpontot.


2013. febr. 13. 12:11
 1/8 anonim ***** válasza:

Soha nem szokták a ciklus 2.felében csinálni, általában max. a 12.napig.

DE ha esetleg mégis életnek indult egy baba odabent, akkor bizony a kontraszt anyag kimossa és nem tud megtapadni :(

2013. febr. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ez furcsa, mert tőlem nem kérdezte az orvos, hogy hányadik ciklusnapon leszek, csak azt, hogy mikor lenne jó egyáltalán egy időpont. (Mondjuk nekem nagyon nehéz most az időpont egyeztetés, szerintem azért... meg már elég hosszú ideje nem sikerül, miért pont most jönne össze)
2013. febr. 13. 12:16
 3/8 A kérdező kommentje:
Ja, azt nem írtam, hogy ez valami új módszer, így magyarázta az orvos, amit ambulánsan megcsinálnak. Lehet hogy ezért csinálják a 2. felében is? (Sajnos pontosan nem mindig értem az orvost, mert külföldön élünk, ő is külföldi, és elég erős akcentusa van)
2013. febr. 13. 12:23
 4/8 anonim ***** válasza:

mikor engem küldtek, akkor kiemelte az orvos, hogy menstruációkor kell bejelentkezni a vizsgálatra, mert a ciklus első felében végzik ezt a vizsgálatot, nehogy "kimossák" a készülődő kis életet.


szerencsére ahányszor kértem időpontot, sose jött össze a vizsgálat (orvoskonferencia, külföldi utazás..), mert sikerült spontán teherbe esnem. bár, én ezt jelnek is vettem, hogy nincs szükségem ilyen vizsgálatra, s a sors próbált megóvni tőle, hiszen azért nem veszélytelen, okozhat pont elzáródást is!

2013. febr. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem 25-én lesz átjárhatósági vizsgálat,és nekem azt mondta a dokim,hogy közvetlenül azután kell csinálni,hogy elmúlik a menzesz.Ugyanis ilyenkor a méh nyálkahártya válik le/gondolom ezt magadtól is tudod,hisz nő vagy:)/,és olyankor jobban átlátható.Szóval a ciklus első felében végzik.
2013. febr. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Így van, szigorúan a ciklus első felében kell elvégezni. Nekem is ambulánsan csinálták a 8.ciklusnapon. ez nagyon fontos, szólj a dokinak, hogy hányadik napon vagy!
2013. febr. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 sumergo ***** válasza:
Arról nem is beszélve, ha elkezdődött egy kis élet, azt kimossák a petevezetőből, simán megtapadhat a hasüregben, ami komoly gondokat okozhat, ha nem veszik észre. Úgy tudom soha nem csinálják ezt a vizsgálatot a ciklus második felében. Ehhez a felelőtlen dokihoz semmiképp nem járnék!
2013. febr. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Mondtam az orvosnak, hogy nem vagyok hajlandó elmenni a második felében. Abban maradtunk, hogy majd visszahív, azóta nem hívott. Elég furcsa, mert eddig jó szakembernek tűnt. De kerestem másik orvost is, max. elmegyek oda is.
2013. febr. 15. 18:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!