Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ikrek csak akkor fordulhatnak...

Ikrek csak akkor fordulhatnak elő természetes úton, ha a családban már előfordult?

Figyelt kérdés
Pusztán kiváncsiságból: tehát se a párom, se az én családomban nem fordult elő ikerterhesség, akkor nálam sem fog? Vagy az esély ugyanannyi?

2013. febr. 14. 11:42
 1/10 anonim ***** válasza:
34%

Nem csak akkor.


Lehet az esélyek picit mások, de annyira nem sokkal. Majd ott a megtermékenyülésnél kiderül, hogy ügyes volt-e két kiskatona is, vagy úgy gondolta-e a petesejt, hogy kettéválva osztódik tovább:D

2013. febr. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
53%
szerintem kisebb az esély, de nem lehetetlen!:) én is bevállalnám őket:D
2013. febr. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Tom Benko ***** válasza:
Nem. Ha valamelyik oldalon volt már ikerszülés, akkor az növeli a valószínűségét. Ha mindkét oldalon, az még jobban. Minél gyakrabban, annál jobban. De akkor sem lehetetlen, ha még nem volt ilyen. Főleg, mert akkor az első honnan jött?
2013. febr. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk így lettek ikerbabák, úgyhogy nem lehetetlen.
2013. febr. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A kétpetéjűségre való hajlam öröklődhet,egypetéjű teljesen véletlen.Lehet ettől függetlenül mindkettő eset akkor is,ha nem volt iker egyik családban sem.Nálunk így lettek egypetéjű fiúk pl.
2013. febr. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Kerria ***** válasza:
34%

Én úgy tudom... hogy egypetéjű akkor lesz, ha a családban voltak már ikerpárok (99%).


A kétpetéjű ikrek lehet sima, nem ikerpáras családoknál is. Ugyanis van rá esély, hogy 2 pete érjen be, és szakadjon le egy időben, ami meg ezt eredményezi.

2013. febr. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Gratulálok az ikreseknek! :)

Valamiért azt hittem hogy ez csak öröklődik. Bízzuk a véletlenre :)

2013. febr. 14. 20:37
 8/10 anonim ***** válasza:
nálunk anyukám és apukám családjában is vannak volyak ikrek, sőt még a párom családjában is. Most várjuk a második babát, eddig ugynézki egyedül van. (ha csak nem takarja el a tesoját) Az elsö bsba kislány és egyedül van. 14 hkm.
2013. febr. 15. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Golan Trevize ***** válasza:
100%

Egypetéjű ikerterhesség teljesen véletlenszerűen fordul elő.

A kétpetéjű ikerterhességre való hajlam női ágon öröklődik, viszont van egy gén, ami meggátolja a kétpetéjű ikerterhességet, ez viszont férfi ágon öröklődik.


Mindezektől függetlenől ikerterhesség bárkinél, bármikor előfordulhat.

Sőt, a legújabb kutatások szerint a terhességek nagyon nagy százalékában két petesejt is megérik, és megtermékenyítődik, de ezek közül az egyik vagy meg sem tapad, vagy még az első orvosi vizsgálat előtt felszívódik.


Az emberi test alapvetően ideálisan egy magzat kihordására "állt be".

2013. febr. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, hogy öröklődik. Lehetséges, mivel amennyiben öröklődik, domináns-recesszív módon öröklődik, azaz lehet bennetek olyan allél még mindig, ami ezért felelős, habár ennek nagyon kicsi az esélye, ha egyikőtök családjában sem fordult elő néhány nemzedékre visszamenőleg.
2013. febr. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!