Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Milyen kivizsgálások kellenek...

Milyen kivizsgálások kellenek gyerekvállalás előtt? Milyen praktikák vannak, hogy a fogantatás nagyobb eséllyel történjen?

Figyelt kérdés
25évesek vagyunk párommal és szeretnénk hozzákezdeni a baba projektnek a nyáron.Jó tanácsok és egyéb praktikák érdekelnének.Remélem nem kell majd sokáig várnunk a babára....
2013. febr. 24. 12:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Semmilyen.

Nem betegség hanem egy természetes folyamat.


Bújatok össze amikor ti érzitek, és ennyi elég. valakinek elsöre valakinek évek után jön össze. Minél jobban feszengsz miatta, annál kevesebb az esélye.

Akkor legyetek együtt mikor ti érzitek.


Amivel érdemes készülni, Ha a férfi folyamatosan alkholot fogyaszt akkor arról leszokni. (természetesen hétvégi sörözés a haverokkal nem befolyásol semmit, csak a folyamatos ivás) ha te dohányzol, vagy folyamatosan iszol ezt is lecsökkenteni alkalmire. ès a drogokat abba hagyni.


ha rosszul táplálkozol akkor heti 1-2 alkalommal érdemes valami vitaminkészítményt szedni amiben van folsav is. ha rendesen étlkezel akkor az sem kell.

2013. febr. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Semelyikőnk nem dohányzik,vagy iszik...de még kávézni sem kávézunk.Rentgeteg gyümölcsöt eszünk és sportolunk...Nagyon sokszor szeretkezünk is.Szóval nem feszengek,csak gondoltam van valami ami előtte szügséges lehet.
2013. febr. 24. 13:03
 3/12 anonim ***** válasza:

Nem kell ráfeszülni, meg egyből "praktikázni". Egészséges táplálkozás, te azért folsavat elkezdhetsz szedni, mert az már a fogantatás pillanatától fontos. Meg esetleg előtte lemehetsz rákszűrésre (ha még nem voltál egy éven belül).

A nagyon sok szeretkezés nem tudom mennyit takar, mert viszonyítás kérdése, de mondjuk ha minden nap és többször is csináljátok, az nem feltétlenül jó, mert rotja a teherbeesési eséket, mivel erősen lecsökken az egészséges, érett kimivarsejtek száma. Szóval 1-2 naponta 1-szer elég összebújni a siker érdekében.

2013. febr. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Naponta csináljuk,de maximum kétnaponta :) és nem feszülök rá,csak szeretnék minél felkészültebb lenni és persze felelősségteljes...
2013. febr. 24. 13:35
 5/12 frászkarikaborsó ***** válasza:

Kivizsgálás szerintem felesleges de nekem is van ismerősöm aki még a gyerekvállalás előtt elment spermavizsgálatra mert tudni akarta hogy biztos jó eséllyel indul-e :) Ha titeket ez megnyugtat akkor menjetek el, még mindig jobb elmenni és megnyugodni hogy az orvos szerint nincs baj, mint hónapokig esetleg azon parázni hogy jajj gond lehet. De ha nem vagytok ráparázósok akkor elég akkor elmenni ha 6 hónapja nem jön össze.


Folsavat érdemes elkezdened szedni, mert az kell az egészséges fejlődéshez. A párod meg ne üljön forró vízbe, ne szaunázzon, mert az meg árt a spermáknak.

2013. febr. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.Ezeket párom nem csinálja :)
2013. febr. 24. 15:44
 7/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Mi sem készültünk rá csak próbálkoztunk, amit sajnálok, mert már 2éve és nálam van a baj.Ha az elején megnézetem magam, már lehet babás lennék, így még most kezdenek kezelni.

Mi sem iszunk, nem dohányzunk, sportolunk, egészségesen eszünk, sőt csak forever termékeket használunk, vegyi anyag még a testünkhöz sem ér, mégis gond van.

2013. febr. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Én is jobb szeretem az elővigyázatosságot és a körültekintő dolgokat ilyen komoly események előtt.Sztem ez a felelősségteljes viselkedeés...Sajnálom,h így alakult és remélem minden rendben lesz.Ne add fel.
2013. febr. 25. 11:10
 9/12 anonim ***** válasza:

Feladni nem adom, mindig van remény.

Viszont én mindenkinek ajánlom az előtte levő vizsgálatokat, mit veszíthetsz vele? sztk-ban ingyenes vizsgálatok, pár nap amit rá kell szánni.

Sok sikert Nektek a manóhoz!

2013. febr. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :) én is ezt kívánom nektek.Vérvizsgálaton voltam már,rákszűrésen is,tenyészeten is...ultrahang....egyenlőre minden oké.már csak genetika kell
2013. febr. 25. 11:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!