Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hereviszér műtét után helyreál...

Hereviszér műtét után helyreáll a sperma termelés? Vagy ez is egyénfüggő?

Figyelt kérdés
Férjemnél hereviszér tágulatot állapítottak meg és nagyon rossz lett a sperma eredménye. Jelenleg csak lombikkal lehetne gyerekünk. Bár van már egy közös gyerekünk, de ő lassan háromé lesz, hogy megfogant, tehát azóta romlott úgy az állapota, hogy egy év alatt nem sikerült teherbe esnem. Van valakinek esetleg tapasztalat, hogy ilyen rossz eredmény után helyreáll-e annyira a sperma termelés, hogy spontán teherbe essek. 13% lassan mozog 87% egyáltalán nem mozog. Morfológiával nem volt gond és magával a mennyiséggel sem. Doki szerint akkora gond nem lehet, hogyha már van gyerekünk, de egyértelmű válasz nem mondott, hogy tuti helyreáll. Tapasztalatokat szeretnék gyűjteni. Köszi a válaszokat előre is.

#sperma #hereviszér tágulat műtét
2013. febr. 26. 00:13
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Nagy az esély a javulásra.
2013. febr. 26. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Nálunk elsőre összejött! Ahogy nekiálltunk próbálkozni, előtt kb. egy évvel műtötték a férjem. Féltem én is,hogy esetleg ezért nem fog összejön, de elsőre terhes lettem! :)
2013. febr. 26. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:

ez nagyon egyénfüggő, na meg főleg attól függ, hogy mennyi ideig és milyen mértékű visszér-tágulat állt fenn, mert ugye ezen idő alatt folyamatosan romlott a helyzet.


Sztem abszolút jó esélye van, mivel sperma attól még termelődött, csak éppen a tágulatból adódó melegség miatt meghaltak hamar. Tehát ha sikerült ezt az állapotot megszüntetni (azért ez nagy kérdés ám, ugyanis sokszor nem sikerül műtéttel se!), akkor utána hamar helyre áll a normál állapot, hiszen a termelődés folytatódik, csak éppen már nincs a plusz hő, ami miatt elhalnak a sejtek. Azaz elvben azonnal is megszűnhet az állapot a műtétet követően, és igazából ti is érzitek még tapintással is, hogy ez mennyire lett sikeres. Ha igen, akkor én azt mondanám, igazából csak napok kérdése, hiszen megszűnt a "pusztító forrás".

2013. febr. 26. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Nagyon szépen köszönöm, hogy válaszoltatok. Azt még elfelejtettem írni, hogy a doki ajánlott jó sok vitamint, amit be kell szednie Feluran, Q10, Omega 3 ilyesmi. A doki azt mondta, hogy itt ilyenkor nem csak a melegséggel van gond, hanem a herében lévő többi érben is ilyenkor rosszabb a vérellátás és természetesen elveszi a spermáktól az oxigén, meg a tápanyagokat. :-( Gondolom erre az egészre rá dobott egy lapáttal, hogy kb egy éve jár a férjem szaunázni sport után, meg sajna ülőmunkát végez irodában, de ezen sajna nem tudunk változtatni. Annyi, hogy már alsógatyát sem hord, meg néztem, hogy van valami mentolos hűtő tapasz. :-) Na azt kipróbáljuk a műtét után és nyáron is. Pont ma hívott egy ismerősöm, hogy a baráti társaságukban is volt ilyen probléma és a műtét után egy hónappal a hölgy babát várt.:-) Reménykedünk nagyon, mert férjem szervezete nagyon erős, sportol most diétázik ezerrel. :-) Majd megírom a fejleményeket, hátha sikeresek leszünk pár hónapon belül.
2013. febr. 26. 14:47
 5/24 anonim ***** válasza:

Szia páromnál 30 éve hereviszért miatt mütötték Mert oligaspermia volt.1-2 renyhén illetve mozdulatlan spermium.

Aztán here rákja lett majd a heréjére kapott sugarat is.Utána már azoospermia lett a mai napig.


Szóval nem tudom de a páromnál nem hiszem,hogy a műtét javított lehet attól nincs spermium a kenetben már:(


Bár elküldték még 10 éve ultrahangra hormon és genetikára de nem ment el mondván semmi értelme.

2013. márc. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Szia! Köszönöm, hogy válaszoltál. Jajj nagyon sajnálom, hogy ilyen helyzetben vagytok. Hát remélem azért nálunk nem ilyen rossz a helyzet. Szerintem még időben elcsíptük a dolgot és here rák meg ilyesmi csak nem lesz.

Bocs, ha hülyét kérdezek. Akkor nincs is közös gyereketek? Mi a helyzet a here biopsziával? Úgy hallottam,hogy akkor a szövetből nyernek ki spermát. Biztos nehéz lehet a férjednek, de soha semmilyen vizsgálatér nem kár szerintem, vagy felesleges csak hát ugye a férfiak másképp működnek mint mi. :-)

2013. márc. 13. 21:26
 7/24 A kérdező kommentje:
Egyébként jövő hét szerdán lesz a műtét majd utána meglátjuk hogyan alakulnak a dolgok. Most kap egy rahedli jó drága vitamint, meg diétázik. Be van tojva a műtéttől. :-)
2013. márc. 13. 21:29
 8/24 anonim ***** válasza:

Majd azért írj mi van:))

Páromnak nem ajánlottálk fel a here biopsziát:((Régen sem és most 10 éve sem mikor voltunk kontrol spermium vizsgálaton:((((

Szerintem a sugár mindent elölt odabent:((Így a biopsziával sem találnának spermiumot mert ha igen akkor a mintában is nem?

Vagy lehet a sugár here csatorna roncsolást csinált ami miatt nem tud kijutni a spermium.


Csak hát nem akar dokihoz menni így is 10 éve ez a spermium vizsgálat megviselte mondta, hogy látod semmi értelme megint csak azoospermia van:((

Szóval a biopsziára sem menne el.

Gyerekünk nincsen.

2013. márc. 14. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Szia Kedves 8-as válaszoló!

Hát nagyon sajnálom. 10 év hosszú idő. Nem tudom mennyi idősek vagytok, de én nem adnám fel.Tudom könnyű ezt mondani. Nekünk is tök idegörlő volt, hogy miért nem sikerül már hónapok óta a baba, amikor az első gyerekünk egyből összejött. Ha gondolod megadom ennek a fiatal andrológus dokinak a számát. Nem olcsó egy vizsgálat és Bp-en van. Állítólag kevesen foglalkoznak ma még Magyarországon andrológiával. Lehet, hogy ezekkel a vitaminokkal meg ezzel azzal őt is fel lehetne egy kicsit "tuningolni".

2013. márc. 27. 22:43
 10/24 A kérdező kommentje:
Amúgy a műtét megtörtént. Áprilisban már próbálkozhatunk a babával. Van három hónapunk, azután vizsgálat, hogy milyenek a spermák. Bár szerintem, ha három hónap alatt nem hozzuk össze és rosszak lesznek az eredmények nem lesz értelme természetes úton próbálkozni. Legalábbis én nem akarom húzni az időt. Mi sem leszünk fiatalabbak. :-)
2013. márc. 27. 22:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!