Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Előfordulhat várandóság alatt...

Előfordulhat várandóság alatt hasonló, kis mennyiségű vérezgetés?

Figyelt kérdés

Tudom, semmilyen vérzés nem normális terhesség alatt, még is vannak nők, akiknél előfordulhat hasonló vérezgetés, még is kiderül, hogy állapotosak? Az lenne a problémám,hogy 3 napja barnás néha kis mennyiségű véres folyásom van. A menzeszem február 14-19-ig volt meg, tegyem hozzá, az is úgy, hogy előtte utoljára dec.20-án jött meg és napi 1 tampon bőségesen elég volt( rendes ciklusomnál, nem így szokott lenni, általában első nap gyenge, majd 2 napig erős, 4 nap közepes, majd 5 nap enyhe és elmúlik). Sajnos mindig is volt baj a ciklus hosszokkal,de inkább volt jellemző, hogy nincs vérzés, mint hogy ennyiszer legyen, még ha kis mennyiség is. Ezzel a problémával, már voltam több nőgyógyásznál is, alaposan kivizsgáltak, de különösebb dolgot nem találtak sem nálam, sem a páromnál. Tegnap elmentem egy endokrinológushoz, aki megvizsgált, elbeszélgetett velem, és kiírt többféle vérvételre, vizsgálatra. Mivel babát szeretnénk, mert már több éve próbálkozunk, ezért a legutóbbi ciklus elmaradásakor a peteéréstől számított 14 dpo-n, csináltam egy hcg tesztet, amin volt egy nagyon halvány T csíkocska. De mivel még aznap délutánra, jelentkezett egy kisebb mennyiségű vérzés(febr.14), azt gondoltam, megjött, akkor ez csak valami teszt hiba lehetett. Tegnap magammal vittem a doktornőhöz a tesztemet, ő is látott rajta valamit és kiírt holnapra hcg vérvételre, hogy megtudhassuk, van-e terhesség vagy nincs.

A kérdésem a következő lenne, szerintetek, ez a vérzés rendes ciklusnak számított, vagy okozhatta esetleg terhesség? Volt már ebben a hónapban pé-m? Előfordulhat, hogy tényleg állapotos lennék, még is volt vérzésem? Ez a mostani enyhe vérezgetés(febr.25-26) mi lehet?

Tudom nem vagytok orvosok, el is fogok menni egy nőgyógyászhoz, csak jó lenne olyanok válaszát meghallgatni, akik esetleg hasonló helyzetben voltak, vannak.

Mellékeltem a hőgörbémet és a hcg tesztemet :


[link]


[link]



2013. febr. 27. 09:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szerintem nem vagy terhes. ÉN ezen a teszten nem látok csíkot. Ennyi vérezgetés meg nem normális sajnos, valamelyik hormonnal lesz gond, nálam hasonló volt, én PCOS vagyok.

Milyen vérvételeket néztek nálad, milyenek voltak az eredmények meg tudod mondani?

Terhelt cukor és inzulin vizsgálatod is volt?

2013. febr. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
én is hormon gondra gondolnék, a hcg-s vérvétel nem fog ártani, de ennyi vérezgetés mellett ritka, hogy baba van, vagy megmarad a baba
2013. febr. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Endokrinológusnál tegnap voltam először. Ha megjön a normális vérzésem akkor kell majd 2-5 nap között mennem vérvételekre, azt mondta mindent megnéznek majd. Utána pedig majd a 21. napon megnézik a progreszteron szintemet.

A nőgyógyász akinél voltam 3. napi hormon vérvételt csináltatott :

LH : 11,82

FSH : 5,0

TSH : 3,26

prolaktin : 7,66

progreszteron : 1,34

estradiol : 113,7

A cukor terhelés :

éhgyomri :5,2

60 perces cukor : 8,4

120 perces cukor : 5,8

Inzulin : 7,8

120 perces inzulin : 20,2

HOMA IR : 2,2

Ezek voltak az értékek. Sajnos a 21 napi vérvételen nem tudtam megjelenni, mert külföldön voltam. A nőgyógyász ezekre az értékekre mondta, hogy normális. Azóta elköltöztünk másik városba, itt még nem találtam nőgyógyászt.

2013. febr. 27. 11:10
 4/12 anonim ***** válasza:
Nekem megjött az első hónapban, majdnem rendesen. Nem is gyanítottam, h terhes vagyok. És a következőben is, de akkor már csak 1-2 napra, így csináltam tesztet. Kiderült, hogy 8 hetes terhes múltam. A terhesség alatt folyamatosan volt ilyen-olyan vérzésem, hol pirosabb, hol csak barnás. Orvosnál voltam vele, az okát nem tudtál megmondani. PCOS nem vagyok, IR nincs, mivel a terheléses cukrom terhesség alatt is teljesen jó volt. Marad a hormonprobléma, ami mai napig fennáll, szerintem. (elhúzódó vérzés, pecsételés). Még nem voltam orvosnál vele, de megyek, mert tervezünk kistesót. Szóval megmaradhat a terhesség, de lutri a dolog, ha nincs kezelve.
2013. febr. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nekem ez a teszt negatívnak tűnik, bár lehet, hogy élőben többet látni. A tüneteid, és a görbéd alapján, szerintem nem vagy terhes. Viszont tényleg indokolt egy alapos endokrinológiai kivizsgálás.
2013. febr. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, első válaszoló vagyok. Megnéztem a leleteid, elmondom hogy ez bizony PCO gyanu és ez mellett még a TSH probléma is fenáll.

Az LH értéked kétszerese az FSH-nak, ami már önmagában PCO-ra utal.

A TSH értéked is 3 feletti, úgy tudom hogy a teherbeeséshez 1-2 között kell lennie.

A terhelt cukrod is magas, a 8,4 nem jó, 7 felett már magasnak számít. Nem megijeszteni szeretnélek, csak segíteni neked.


Az én értékeim ilyenek voltak

ciklus 2. napja

FSH: 4.37 IU/L Ref tart:2.00-22.00

LH: 8.71 IU/L Ref.tart: 1.00-105.00

Prolaktin: 7.26 ng/mL Ref: 1.39-24.20

Ösztradiol: 45.4 pg/mL Ref: 3.0-0-411.0

Progeszteron: 0.5 ng/mL Ref: 0.5-27.0

ciklus 19. napja

LH: 10.05 IU/L REf: 1.00-105.00

Progeszteron: 0.5 ng/mL REf: 0.5-27.0

ciklus 21. napja

LH: 8.03IU/L REf: 1.00-105.00

Progeszteron: 0.8 ng/mL REf: 0.5-27.0


Glükóz meghatározás

cukor 0 perces: 5.5mmol/L

cukor 60 perces: 11.6 mmol/L

cukor 120 perces: 11.2 mmol/L

Inzulin meghatározás

inzulin 0 perces: 23.97 uU/mL Ref: 2.60-24.90

inzulin 60 perces: 119.40 uU/mL

inzulin 120 perces: 171.50 uU/mL

2013. febr. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ilyenek voltak az akkori görbéim

[link]

2013. febr. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy ennyire részletesen leírtad a Te értékeidet, nálad is Pco-t állapítottak meg, jól láttam a cukrod lett magas? Nektek azóta sikerült a baba, volt van túlsúlyod? Mennyi időn belül tudtak rendbe rakni?
2013. febr. 27. 14:47
 9/12 anonim ***** válasza:
Egy év merckformin, diéta és rendszeres mozgás után sikerült a terhesség, de sajnos elvesztettük a 8. héten. Utána tovább folytatva a kezelést ismét 1 évre rá sikerült, de őt is elvesztettük a 22. héten. Most eltelt ismét egy év, a fogyásom tökéletes, nem volt annyira túlsúlyom, de engem zavart 172 cm vagyok és 85 kg voltam, most 72 kg vagyok, szuperül érzem magam (lelkiekben vannak még mit javítani). Szóval várjuk a csodát:)
2013. febr. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Huhh, kicsit elkeserítettél, mert ha tényleg kiderül, hogy nálam is ez a probléma, akkor ha még éveket kell várnom, mire sikeres leszek baba téren, eléggé benne leszek a korban. :( Idén töltöm a 34-et. Nekem is van túlsúlyom, de igazából gyerek korom óta, nem hirtelen jöttek fel rám a kilók. 5 évvel ezelőtt, magamtól belekezdtem egy diétába, amit mozgással egészítettem ki és 1 év alatt leadtam 25 kg-ot. Utána sem lettem terhes és az évek múlásával szépen lassan vissza is kúsztak a kilók. Az endokrinológusnál kedden voltam magánrendelésen és mivel neki is elvittem a tesztemet, ő is látott rajta halványan második csíkot, azt javasolta menjek el egy hcg vérvételre. Ma reggel voltam, délután megyek az eredményért. Ha negatív lesz, akkor mindenképpen fel keresek egy nőgyógyász, mert továbbra is barnázgatok. Persze ha pozitív lenne, aminek igazán örülnék, akkor is felkeresek egy nőgyógyászt, hogy megtudjam tartani a babát!! :) Mi hamarabbi babásodást és egészséges, probléma mentes várandóságot kívánok! :)
2013. febr. 28. 09:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!