Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lehetséges, hogy missed...

Ny.B. kérdése:

Lehetséges, hogy missed abortusz után már megsem jön a menzesz, mert teherbe esek?

Figyelt kérdés
2hete volt a műtét,8.hétben jártam. Február 12.-én voltam uh-n minden rendben volt,aztán 14-én barnázni kezdtem és a sűrgősségi uh-n már nem volt szívhang.:/ nagyon örültünk mikor kiderült a terhességem,és megint szeretnék babát nagyon. Tehát lehetséges h már van peteérésem és újra teherbe esek márciusba? Mert érzem a pé-s tüneteket. Tudom ,hogy várni kell legalább 3hónapot műtét után,de nagyon szeretnénk új babát. Csak megértő válaszokat várok,olyanok ne írjanak,akik még nem estek ezen át! Előre is köszönöm.

2013. márc. 4. 14:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Egy 8 hetes terhesség megszakadása után, kell némi idő, hogy a hormonháztartásod visszaálljon a régi kerékvágásba, és a ciklusod rendeződjön. Megtörténhet, hogy nálad ez nagyon gyorsan lezajlik. Én azért azt javaslom, hogy várj ki egy "normális" vérzést, és utána próbálkozzatok. Előtte is lehet, de kicsi a valószínűsége a teherbe esésnek.
2013. márc. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen, persze, hogy lehetséges. De azért szerintem 1 ciklust még "pihenjetek".
2013. márc. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
lehetséges. munkatársam is hasonlóan járt csak ő a 10hétben. meg is várta következő menses időt az rá a következő hónapban sikerült neki és meg is maradt :)
2013. márc. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat:) egyébként szerintem ha már most peteérésem van,akkor valószínűleg ,rendbe jött már odabent minden,és a szervezetem készen áll már egy új terhességre. Na meg azt mondták ,hogy ilyenkor megtisztulok és könnyebben esek teherbe.
2013. márc. 4. 20:01
 5/8 anonim ***** válasza:

Barátnőmnek sem kellett még egy mensire várni, terhes lett, de nem dícsérték meg. A nyálkahártya, a méh, a hormonok stb... kell legalább egy hó rendes vérzés, doki szerint három. Nekem is elment a 8.héten. A műtét után két héttel éreztem a pém, és akkor voltam ellenőrző uh-n is. Láttam a 21mm es tüszőt. Rettenetes volt az az este....hogy ki kellet hagyni, hogy ismét dolgozik a szervezetem...hogy nem vagyok már terhes... Ezt csak tényleg az tudja, aki átment rajta....De kivártuk, és nemrég telt le a harmadik hónap. Most gyúrjuk a negyediket, épp pém van :-D Rettenetes a várakozás, de inkább ez, mintsem a szervezet felkészületlenségéből megkockáztatni egy újabb vetélést. Látod, akkor is beüt a baj, ha mindent rendben hiszel, nincs előzmény. Én azt javaslom ezt az egy hónapot várd ki. Lásd meg,h rendes e a vérzésed, nem görcsös, nem darabos, alakuljon ki egy magától tisztuló ép környezet. És aztán ha nagyon nem bírod, akkor indulhat a próbálkozás.

Nekem a második hónapban merszem nem volt próbálkozni., pedig az elsőnél majd megszakadt a szívem. A harmadiknál egy esélyt adtunk, nem jött be. Most remélem két hét múlva csatolom a képet a pozi tesztől :-D

2013. márc. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Attól, hogy peteérésed van, még nem biztos, hogy a méhed annyira készen áll egy újabb terhességre. Azért mégiscsak megpiszkálták a méhed a műtét során. Ha nem is vártok 3 hónapot, azért a márciust még ajánlatos lenne kihagyni. Elhiszem, hogy nagyon vágysz babára, de jobb nem kockáztatni, nehogy megint baj legyen.
2013. márc. 5. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Csak megerősíteni tudom a többieket. Persze, irtóra szeretnél babát, de gondolj bele, most kibírod két hónapig, és a szervezeted újra helyreáll, vagy belemész, és esetleg megint vetélés lesz a vége, és akkor ember legyen a talpán, aki kimagyarázza belőled az a téveszmét, hogy "nekem már tutira soha nem lehet gyerekem". Kicsit lazíts, kattanj le a témáról, foglalkozz mással a baba érdekében!

Meglátod, ez a 2-3 hónap semmit nem fog jelenteni az utána következő csodás évekhez képest:-)

Fel a fejjel!

2013. márc. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a tanácsokat,igazatok van,átgondoltam mégegyszer. Csak a baj az h nem védekeztünk már 1hete. De lesz,ami lesz. Ha a méhem készen áll akkor úgyis beágyazodik rendesen. Ha pedig nem akkor meg majd 2hónap múlva újra megpróbáljuk.
2013. márc. 5. 13:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!