Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ma derült ki, hogy PCOS-m...

Ma derült ki, hogy PCOS-m van. El vagyok keseredve, lehetek így terhes?

Figyelt kérdés
Kistestvért szeretnénk s már rég próbálkozunk hiába, mint kiderült ez miatt. A TSH-m is magas...a cysta elég nagy, 38mm-es az egyik átmérője...meg vagyok ijedve, mit tanácsoltok, volt vkinek hasonló?
2013. márc. 4. 19:45
 1/5 anonim ***** válasza:
76%
A 38 mmes cisztának miköze a pcos.hez. A 3. napi hormonsorod milyen lett?
2013. márc. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 frászkarikaborsó ***** válasza:
a PCOS az policisztát jelent tehát elvileg ilyenkor mindkét petefészked tele kellene hogy legyen pici cisztákkal. Ha csak egy nagy cisztád van, az nem PCOS. De egyébként bármilyen hormonproblémával endokrinológushoz menj és ne nőgyógyászhoz mert az az ő szakterületük és jobban értenek hozzá. A nőgyógyászok egy része sarlatán ha ilyesmiről van szó.
2013. márc. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ne légy elkeseredve! :) Nekem augusztusban kezdték kezelni az IR-rel együtt 6 év sikertelen próbálkozás után és most babás vagyok! Örülj, hogy kiderült és legalább tudnak kezelni. :)


OFF!Nekem egyetlen ciszta nélkül van PCOS-em. Régen gondolták, hogy mindenképpen cisztával jár, azért kapta azt a nevet, de már azon a véleményen vannak az endodokik, hogy ciszta nélkül is diagnosztizálják.

2013. márc. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 frászkarikaborsó ***** válasza:
igen mert a PCOS az policisztás ovárium SZINDRÓMA, a policisztás petefészek az csak PCO. Valóban létezik a tünetegyüttes ciszták nélkül is, de olyat nem hallottam még hogy sok kicsi helyett egy nagy cisztával létezik. Ez valami más lehet, vagy a kérdező nem írta le pontosan a diagnózist.
2013. márc. 5. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó előtti, nem vagyok orvos, így azt írom amit nekem mondtak. A papíromon szerepel a cysta mérete, a nőgyógyászom pedig azt mondta, hogy ez PCOS, mert látni rajta a redőket. köszönöm a bíztatást, már elkezdtem a gyógyszereket szedni, de a dokim nem mondta, hogy lehet-e így próbálkozni, vagy esetleg várnunk kell amíg jobb lesz a helyzet...köszönöm tényleg!
2013. márc. 6. 13:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!