Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » PCO gyanú lehet? Segítene...

PCO gyanú lehet? Segítene nekem valaki? Szerintetek ilyen hormonsorral, úgy, hogy nincs más problémám és clostit szedek, lehetek terhes?

Figyelt kérdés

3. napi hormonsorom :

-TSH : 3,260 mlU/ml

-FSH : 5,0 mU/ml

-LH : 11,82 mlU/ml

-prolaktin : 7,66 ng/mL

-progeszteron : 1,34 nmol/l

-estradiol : 113,7 pmol/L

Kíváncsi lennék, de csak olyan véleményére, aki valamennyire ért hozzá, hogy mit gondol. Köszi minden választ.



2012. nov. 20. 14:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Akkor miért nem az orvosodat kérdezed, aki megvizsgált?
2012. nov. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Igazából az orvosom mondott valamit, de arra lennék kíváncsi, hogy aki hasonló helyzetben lehet mint Én, vagy átesett már hasonlón, mit gondol róla? Olvastam a témáról a neten és elbizonytalanodtam az eredményen....
2012. nov. 20. 14:51
 3/15 anonim ***** válasza:

TSH-nak 1 körül kell lenni a babához.


FSH:LH aránynak meg 1:1-nek kb.

2012. nov. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszodat, pont ezt olvastam a neten én is. Viszont a dokim azt mondta, teljesen rendben van a hormonom. Nekem kicsit gyanús, mert most kezdem majd holnap a 3. kúra clostit. Eddig nem jártam sikerrel. Minden vizsgálatom negatív volt, a páromnak is csináltattunk sperma tesztet, minden okés vele is. Arra gyanakszom talán a hormonom nem jó mégsem. De akkor a doki miért mondta azt, hogy jó?
2012. nov. 20. 15:03
 5/15 Hanni26 válasza:

A TSH-ról én is hallottam, hogy teherbeesésnél 1 körüli érték az optimális, de sajnos nem igazán foglalkoznak vele, ha határértéken belüli... :(

LH és FSH arány alapján PCOS lehet.

Progeszteron a 3. napi vérvételnél jó, de a 21. napon már 15-20 körüli értéket kellene produkálni...

Testosteron szint?

UH mit mutat? IR-t nem néztek?

Egyéb tünetek?


Sajnos, hasonló cipőben járok én is...

2012. nov. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Ez egyáltalán nincs rendben. Ha sikerül is teherbe esned akkor nagy a vetélés kockázata. Ez tipikus pcos hormons sor.
2012. nov. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Én a helyedben elmennék egy endokrinológushoz. Azok jobban értenek ezekhez a hormonokhoz. Mást fog mondani, mert az fsh:lh arányod nem 1:1.
2012. nov. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
#5 Az első clostis hónapban az Uh teljesen jót mutatott, a doki szerint jól reagál a szervezetem rá, a második után sem volt gond. Azt nem tudom mi az az IR? Most elkezdtem hőgörbét vezetni, és ovutesztet is rendeltem. A dokim szerint semmi akadálya a babának, de kicsit tartok tőle, hogy talán felületes volt a doki velem szemben. köszi a válaszokat.
2012. nov. 20. 15:53
 9/15 A kérdező kommentje:
a tesztoszteron meg 1,5 nmol/L
2012. nov. 20. 15:56
 10/15 anonim ***** válasza:

Az Ir az az inzulinrezisztencia. A pco alapbetegsége.

Elmesélem, velem hogy történt.

Pcot diagnosztizáltak, fogytam 27 kgot, volt rendszeres ciklusom, igazoltan peteérés, baba sehol. Minden értékem jó volt, senki nem értette, miért nem sikerült 4! inszemináció. Majd miután a 4. sem sikerült, letettünk róla. És összejött.

Annyit diétáztam, hogy besokalltam. Nem tartottam be, de hízni sem híztam. A magas inzulinszint miatt nem volt megfelelő a petesejt minősége. Ezért nem sikerült a baba.

Aztán azért sikerült, mert betartottam a diétát.

2012. nov. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!