Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogyan győzhetném le a lelkiis...

Hogyan győzhetném le a lelkiismeretfurdalásomat és a bűntudatomat, hogy először nem örültem, hogy teherbe estem?

Figyelt kérdés
Fiatal házasok vagyunk a férjemmel. Mindig védekeztünk, de egy nagy ünneplés után megfelelő mennyiségű alkohol elfogyasztását követően elfeledkeztünk róla. Mivel egyáltalán nincs ciklusom (gyógyszer (norcolut, provera stb...) nélkül 10 éve nem menstruáltam), ezért nem is vettem be 72 órás tablettát, hiszen nem láttunk nagy esélyt a fogantatásra. De csoda történt, és teherbe estem. Mivel még egy éve sem dolgozom, és albérletben élünk, pont elindult a karrierem, így először teljesen kétségbeestem, és azt kívántam, hogy bárcsak tévednének a tesztek, és legyen kémiai terhesség, vagy álterhesség vagy valami, csak ne legyen baba. Aztán ahogy megláttam először az uh-n, és láttam a boldogságot a férjem szemében, elkezdett ez megváltozni. Most már a kétségbeesést az öröm vette át, átbeszéltük, hogyan tovább munka, pénz, idő ügyileg, és megnyugodtam, és már boldogan várom. Rádöbbentem, hogy annak ellenére, hogy soha nem menstruáltam, és teherbe tudtam esni, ez akkora ajándék, ami többet nem valószínű, hogy megadatik. De olyan szörnyű érzés, hogy először azt kívántam, hogy bárcsak ne lenne ott. Hogy fogom azt mondani majd neki, hogy igen kislányom/kisfiam nagyon szerettük volna apával, ha már jössz, hiszen ez egyértelműen hazugság. Egyáltalán nem számítottunk rá. Most hogy már volt időnk átgondolni mindent, persze rájöttem, hogy életem legnagyobb böszmesége volt azt kívánni, hogy ne legyen ott bent a kisbabánk.
2013. márc. 7. 09:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Nincs miért aggódnod, bűntudatot sem kell érezned. Először mindenki így gondolja, aki nem tudatosan tervezi a gyereket. És az anyai ösztönök sem úgy vannak, hogy mihelyst meglátsz egy pozitív terhességi tesztet beindulnak :)

Ez az első UH nagyon is tipikus, hogy megváltozik :)

2013. márc. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én elbőgtem magam, annyira elkeseredtem. De szintén az első UH-ig tartott. Ne foglalkozz ezzel. Teljesen normális, hogy nem tervezett baba esetén az ember először frászt kap. A lényeg, hogy utána kezelni tudja a helyzetet. Azóta is imádom a fiam, el nem cserélném semmire, örülök, hogy van nekünk, pedig nálunk is akadnak gondok.
2013. márc. 7. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 frászkarikaborsó ***** válasza:
52%
Ne csinálj ebből ekkora ügyet, nem az a lényeg hogy mit éreztél a teszt láttán, hanem hogy később mennyi törődést, szeretetet adsz neki. Ha megkéri hogy mennyire akartátok, akkor majd megmondod hogy hát fiam/lányom, te egy véletlen ajándék vagy, de jobb ajándékot nem is kaphattunk volna. Nekem néha az fura hogy én nagyon kislányt képzeltem el, és kisfiam lett, de most már nem cserélnék :) ha majd egyszer megkérdezi hogy anya, te fiút akartál amikor én születtem? --hááát biztos zavarban leszek de nem hiszem hogy hazudni fogok. Majd mondok valami olyasmit hogy el sem tudtam képzelni hogy kisfiam lesz, mindig azt hittem hogy kislányom lesz majd, de most már nagyon örülök hogy fiam lett és így a legjobb :)
2013. márc. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem kell lelkiismeretfurdalást érezned, ne butáskodj!!! :) Gondolj arra, hogy hány lány, nő létezik, aki a nemtervezett babát gond nélkül elveteti...te megküzdöttél a ténnyel, hogy jön a baba amit nem akartatok még, és nem gondoltál arra, hogy szépen elveteted... Szóval nem baj az, ha az elején megijedtél! :)
2013. márc. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az sem baj, ha valaki gond nélkül elveteti. Nem jókedvéből tesz ilyet senki.

És nekik sem kell soha bűntudatot érezniük, nemhogy neked.

2013. márc. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!