Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Terhes vagyok? Tortent e...

Terhes vagyok? Tortent e veletek olyan, hogy nemvart menszi idejekor volt egy icipici barnazas, rozsaszinezes es megis babasak lettetek?

Figyelt kérdés
2 napja kesik a menstruaciom, ma reggel rozsaszines nyák szerut láttam a wc papiron, azota megint semmi. Nekem minden alkalommal eros gorcseim vannak, es amint megjelenik az elso csepp ver azonnal gyogyszert kell bevennem, es mar omlik is belolem... Most viszont semmilyen fajdalmat nem erzek, csak a mellem faj (ami nem szokott) es pentek estig egy heten keresztul szuro fajdalmat ereztem a petefeszek korul mindket oldalon, majd lent kozepen valtakozva. Februar 20-21-en voltunk egyutt a parommal ami szerda illetve csutortok volt, szoval mult heten csutortokon (febr 7) volt 2hete, es most penteken kellett volna megjonnie de meg mindig semmi. Mi a velemenyetek?
2013. márc. 10. 20:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Miért nem tesztelsz?^^
2013. márc. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
én barnáztam. de tényleg tesztelj! ilyenkor már ki kell mutatnia!
2013. márc. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
nem merek még. :) csak érdeklodom... eloszor
2013. márc. 10. 20:24
 4/17 A kérdező kommentje:
mult heten csutortokon voltam MRI vizsgalaton a terdem miatt, (tavalyi baleset) es szoltam hogy probalkozunk, ezert csinaltak egy tesztet a korhazban, az negativ lett, de ugye pentekre vartam es most izgulok is, mert felek, h ha terhes vagyok artottam a babanak vele...
2013. márc. 10. 20:26
 5/17 anonim ***** válasza:
Igen, a barnas-rozsaszines folyas a nemvart idejen-helyett utahat babara. De felesleges agyalni, tesztelj! Holnap mar egyuttlet utan 18. nap lesz, kell, hogy mutassa, ha van valami.
2013. márc. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Majd várjuk a teszted eredményét :)
2013. márc. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Nagyon kivancsi vagyok, hidd el en is nagyon varom, koszonom, hogy valaszoltatok, 5percenkent megyek wc-re, hogy nem jott e meg, de csak nagyon keves nagyon halvany barna moszatot talalok, neha meg azt sem, es ugye ahogy irtam nekem a menszim egyik pillanatrol a masikra kezdodik, es iszonyatos fajdalom kiseri, nem szokta semmilyen barnazas megelozni. Most is faj a hasam, de teljesen maskepp, nagyon enyhe szurka... majd kiderul mi lesz. Megirom a teszt eredmenyet.
2013. márc. 10. 21:28
 8/17 anonim ***** válasza:

Szia Kérdező!


Már valóban tesztelhetnél.:)

Csak amit iírtál, az az MRI piszkosul idegesít engem.

Édesanyám, 4-5 éve terhes lett, nem tudott rola. MRI vizsgálatra elvitték (aneurysmaja van/volt), es sajnos a baba olyan sugárzást kapott, hogy elhalt.

De viszont, még ha ilyen fiatal terhes vagy kb 4-5hetes, elvileg itt meg nincsen "kapcsolat" anya es baba között.

Képzeld, én első próbálkozós hónapban lettem várandós. A nődokihoz elmentem, mert régen voltam, és kellett rákszűrés, főleg, hogy babát akartam. Még a teszt sem mutatta kima terhességet, doki sem látta...mondjuk nem is csoda, hiszen a nem vártig volt 1 és fél hét. Felírt egy gyógyszert, illetve antibiotikumot, meg még valamit, és valamiért úgy éreztem, hogy nem szabad beszednem.

És rá 2 hétre (6 nap késés után), utólag rajöttem, hogy tudtam, hogy nem szabad!


Ezzel csak azt szeretném mondani, ha babát tervezel, kerüld az erős gyógyszereket, és egyéb dolgokat pl.:CT, MRI,röntgen...:)


Drukkolok!

11+2hkm

2013. márc. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen. Engem hidd el meg inkabb idegesit a dolog, nem is tudom hova fordulhatok, ha esetlg babas lettem, hogy kideruljon nem okozott e karosodast ez a hulye mri. Mibdegy ugy dontottem holnap megyek es veszek tesztet, ugyanis ma reggelre kicsit erosebb lett a barnazas, de semmi egyeb nem tortenik.
2013. márc. 11. 07:58
 10/17 anonim ***** válasza:

Nem kötekedésből írom, de az MRI-nél (mágneses magrezgés vizsgálat) nincs sugárzás. Eleve a nem ionizáló sugárral működő képalkotók közé tartozik.

Itt a kezemben a belgyógy tankönyvem, ahol leírják feketén fehéren, hogy nincs bionegatív, azaz magzatkárosító hatása. A CT, RTG, PET CT, vagy izótóp vizsgálatok esetében van, mert ezek ionizáló sugárzást bocsátanak ki és DNS károsodást (egész pontosan törést) okozhatnak.

(Mondjuk ehhez képest egy generációval előttem még simán RTG-t csináltak a terheseknél).

A lényeg, hogy az MRI miatt ne aggódj szerintem.

2013. márc. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!