Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Inszeminációt csak "indokolt"...

Inszeminációt csak "indokolt" esetben végeznek?

Figyelt kérdés
Ha mi vállaljuk az inszem költségeit, akkor "maszek" alapon elvégzik??Írnátok tapasztalatokat??
2013. márc. 11. 20:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem. EZ hormon kezeléssel jár csak indokolt esetben végzik el.
2013. márc. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az első kérdésedre a válasz: igen. A másodikra: nem. Ennek az eljárásnak is megvan a maga szabálya, ami pontosan leírja, hogy kinél, milyen körülmények között alkalmazhatják. A vakbeledet sem veszik ki "maszekban" azért, mert hajlandó vagy megfizetni a műtétet.
2013. márc. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Indokolt esetben végzik, de az indokok széles körűek lehetnek, akár pszichés okok is. Miért ne kérhetné pl. egy olyan pár, akinek gondot okot a szexualitás és nem szoktak szeretkezni? Bőven elég lehet az, hogy ha azt mondjátok, hogy több éve nem esel teherbe. Amennyiben a feltételek fennállnak (pl.: átjárható petevezeték, megfelelő spermakép) meg fogják csinálni. Ha van peteérésed, akkor még hormonkezelés sem kell.
2013. márc. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Sziasztok.

Amennyi ház annyi szokás.Szabolcs m.vok.

Sorrend szabályzat van.

1.Hormon panel,IR,Calymbia 3baci szűrés fizetős 9e ft,Férj vizsgálat andrológia,igazolt peteérés-követés uh.,pct házas élet teszt,Hycosy van akinek ez is elegendő ha átjárhatóak a petevezetők,ha nem akkor hsg.kontrasztanyag rtg.karban altatásos kisműtét ez volt nekem.Akinek fontos kell az a laparoszkópia műtét.

Nálunk a pct házas élet teszt sajnos pozi lett,nem tudnak feljutni a kiskatonák.Én szervezetem nyákom vastag sűrű nem tudnak átjutni a katonák ha esetleg át is jutnak elpusztítom őket.kellett a segítség a pct végett ,de hycosy volt a hsg.-m előtt nem sikerült nem jutott át a petevezetőkön a só oldat,következő mensim múltával hsg.-t végeztek tavaly aug.-ban.Novemberig küzdöttem cysztákkal de hála távoztak.Januárban az első inszeminációnk sikerült,csüt.megyünk az első uh.-ra 9hetes vagyok.Hosszú volt az út a kistesóka 1évet váratott.

Sok sikert!Írjál magadról hogy haladtok! Puszi

2013. márc. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom a maszek részét,mert mi a Kórház Meddőségi részlegén fel voltunk véve tb.-re így nem kellett fizetnünk.A gyógyszerekért,szuriért természetes fizetni kellett,és a baci tenyésztésért azt a tb nem támogatja 9e ft.Nekem a hsg a magán dokim 35 eft.-ért végezte volna el.nem értettük párommal hogy miért mert ezt a kisműtétet karban altatással rtg.géppel figyelték hogy átjut-e szépen a kontraszt anyag.Mi másik utat választottunk megkerestük az oszt.vez dokit még az nap elvégezte a hycosyt mert pont mensim után voltam 7.nappal,de sajna nem sikerült a következő hónapban hsg.-t elvégezték tb.-re szépen vigyáztak rám.Állítólag jó h.altatnak mert eléggé fájdalmas,így is nagyon véreztem és nagyon görcsöltem kettő szemével kapkodtam a fájdalom csillapítót.Rossz vissza gondolni rá.5 óra múltával az állapotom jó volt mehettem haza.

Miért magánban végeztetnéd el?Ne haragudj hogy megkérdezem.Szia

2013. márc. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Természetesen ha van rá lehetőség nem magánban végeztetnénk el, csak úgy hallottam, hogy sokat kell várni, rengeteg a vizsgálat, az előjegyzés, a magán gyorsabb. Ezenkívül nem minden párnál találnak okot rá, hogy miért nem jön a baba, egészségesek, mégsem jön(akár lelki okok miatt is) és ha minden értékünk jó, nem végzik el TB-alapon, ezért érdekelne ha mi kifizetjük, megcsinálják e úgy is.
2013. márc. 12. 20:32
 7/8 anonim ***** válasza:

3-as vagyok.

Nekünk a Kaáli intézetben csinálták az inszeminációat. Kb. 45 eFt volt egy inszemináció, ami nem is volt olyan vészes összeg a többi költségünkhöz képest, mert nekem nagyon sokba kerültek a hormoninjekciók. Magát az inszeminációt nem is tudtam volna kórházban csináltatni, mert ciklusonként kb. 8 ultrahangra volt szükség, amit munkaidőben tudnak csak megcsinálni. Ide el tudtam szaladni ebédszünetben, mert adtak úgy időpontot és nem kellett várni. Ha a kórházban órákig kellett volna várnom egy vizsgálatra akkor nem tudtam volna dolgozni és az nekünk nagyobb kiesést jelentett volna havi 45 eFt-nál.

2013. márc. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Ha az előzetes vizsgálatok során nem találnak problémát, de már 1 éve nem jön a baba, az is elég indok az inszemhez, lombikhoz. Ismeretlen eredetű meddőség címmel ugyanúgy támogatja ezeket a tb, mint akinek megtalálták a meddőség okát.

2013. márc. 13. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!