Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyi az esélye a teherbe...

Mennyi az esélye a teherbe esésnek, ha 2 hónapja csak megszakítással (vagy úgy se) "védekezünk"? többi lent.

Figyelt kérdés

Jelenleg úgy vagyunk vele,hogy ha jön akkor jön, ha nem akk nem jön a babóca.

Januárban (4 év után) abbahagytam a fogamzásgátló szedését,mert volt egy kis kavarodás.. Gondoltam ideje tartani egy kis szünetet.

dec 17 megjött,jan 15-én kellett volna megjönnie(NAPRA PONTOSAN,mert gyógyi mellett 4 éve napra pontos),DE jan 8-án köztes vérzés 1 napig. Majd jan 18-án megjött rendesen. Itt hagytam abba a gyógyszer szedését(amit RENDESEN)szedtem.

A kövi menzesznek elv febr 16-án kellett volna jönnie,de késett,így febr 23 lett belőle. (teszteltem,de negatív lett)

Most márc 23-án kéne megjönnie,fáj,és furcsán érzem magam.


Gyógyszer abbahagyása után csak megszakítással védekeztünk. Akkor nem volt megszakítás,amikor túl voltunk az ovun.

(tudom h az előváladékban is található ondó,és teherbe lehet esni így is.)

Kérdés az,hogy mennyi az esélye? Vagy mennyi idő után csináljak tesztet...


2013. márc. 19. 11:49
 1/9 anonim ***** válasza:
A megszakításos szex nem védekezés, hanem inkább vakszerencse, mivel a pénisz előváladékában is található spermium.
2013. márc. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ezt írtam én is! Tudjuk...
2013. márc. 19. 11:59
 3/9 anonim ***** válasza:

Mi december óta nem védekezünk csak héba-hóba. Voltunk pont peteéréskor is együtt védekezés nélkül. Mégsem lett baba. Mikor a lányunkkal teherbe estem, akkor 3 hónap telt el mire sikerült.

Szóval esély van, mégpedig elég nagy. Pár napot kibírsz, és azt is kalkuláld bele, hogy február 28 napos! Én ebbe a hibába csúsztam, 17-én szokott minden hónapba megjönni. Nem jött meg. Sok órát agyaltam, utána ugrott be, hogy 19-én fog jönni, a 2 nap csúszás miatt. Igazam lett. :)

2013. márc. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én tavaly márciusban hagytam abba a gyógyszer szedését (10 év után), mi akartunk babát. Nekem akkor is rendszeres maradt a menzeszem. Gumival védekeztünk, amit szintén abbahagytunk június végén, és júliusban meg is fogant a babánk. De akkor mi nem megszakítással szexeltünk.

De azt gondolom így is elég nagy esélyed van teherbe esni...

2013. márc. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Minden menzesz előtt vannak azok a bizonyos jelek(hányinger,mellfeszülés,szédelgés,alhasi fájdalom),amiktől azt hiszem h terhes vagyok. Múlt hónapban 1 hét késés után azt hittem most tényleg összejött,és amikor beleéltük magunkat,megjött.

Megint ezeket érzem... nem merem beleélni magam,de tudo h van rá esély,csak nem tudom h mennyi.

2013. márc. 19. 12:08
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát ezt így nehéz megmondani, barátnőmék évekig védekeztek megszakítással, nem lett baba. Mi a férjemmel 2 szer voltunk úgy az évek során hogy jó akkor nem védekezünk lesz ami lesz de se a peteérésem környékén nem voltunk, se nem volt 100% os a dolog (félig besikerült félig nem) és mindkétszer baba lett belőle. örülünk, megtartottuk, ma már 5 és 3 évesek, de nekünk nem szabad nem védekezni vagy csak félig meddig mert mindig gyerek lesz belőle, többet pedig nem szeretnénk már.
2013. márc. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha kimarad a vérzésed, vagy más mint lenni szokott, csinálj egy tesztet, az a legbiztosabb. Ha gyereket akartok, felesleges a megszakítás. Ha nem akartok, akkor viszont nagy lutri, mert ez a védekezési mód rendelkezik a legrosszabb Pearl index-el. Évente 100 nőből majdnem a fele teherbe esik így, tehát inkább szerencsejáték, mint valódi megelőzés.
2013. márc. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mi a párommal kb. másfél éve alkalmazzuk a megszakításos módszert, nem lettem terhes. Eleinte én is aggódtam (egyben reménykedtem) és ha csak egy-két napot késett már rohantam tesztet venni, aztán hozzászoktam a dologhoz és már nem izgattam magam rajta. Most meg hamarosan elkezdjük élesben. :)Szerintem ha a férfi teljesen ura a testének és tényleg időben kiveszi, nem lehet gond. Előváladéknak meg csak akkor van jelentősége, ha előtte már volt a közelmúltban magömlés és nem volt azóta pisilni. Na ezt könnyű kikerülni.

"Akkor nem volt megszakítás,amikor túl voltunk az ovun." Ezt úgy érted, hogy ovuláció után beléd élvezett? Mert ez viszont már veszélyes. Elvileg lehetséges extra peteérés a ciklus bármely napján. Ha meg nem bánnátok ha jönne a baba, miért nem próbálkoztok rendesen?

2013. márc. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én megszakítás mellett estem teherbe, azt viszont nem tudom, hogy a peteéréshez mennyire közeli időpontban. Nem várt után tesztelj, azaz 23-a körül. Mivel gyógyszer abbahagyása után kicsit megkavarodhat a szervezeted, lehet, hogy nem is akkor volt ovud, mikor gondolod.
2013. márc. 19. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!