Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mikor érezted úgy, hogy kell...

Mikor érezted úgy, hogy kell egy második baba?

Figyelt kérdés

Mi volt az a pont, ahol eldöntötted, hogy szeretnél második babát vállalni? Persze nem azok az esetek érdekelnek, ahol becsúszott a baba, hanem ahol tervben volt.

Miért gondoltad úgy, hogy szükséged van a család bővítésére?



2013. márc. 20. 00:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Úgy voltam vele, hogy 2-2.5 év legyen 2 gyerekem között. Így a nagyobbnak is el lehet mondani apróságokat, hogy mi történik, ő is tud kérdezni, de mégis elég kicsi a korkülönbésg, hogy közel legyenek egymásoz, tudjanak egymással játszani.... Ás mindig így szerettem volna, már az első előtt is, ogy ha lesznek, akkor így legyen
2013. márc. 20. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
48%
Már mikor eldöntöttünk, hogy gyereket akarunk, tudtuk, hogy 3-4et akarunk minimum, aztán kiderült, hogy nem lehet több gyerekünk.
2013. márc. 20. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Először úgy gondoltam, hogy egy elég lesz mert a szülésem nem volt leányálom. Aztán mikor a lányom ovis lett belém hasított az érzés, hogy itt az ideje mégis a másodiknak. Párom nagyon szeretett volna másodikat (sőt, ő harmadikat is szeretne). Valahogy mikor "kirepült" a lányka, annyira üresnek éreztem magam, így megbeszéltük, hogy leállok a bogyóvan. 2 hónap múlva pozitívat teszteletem, most vagyok 20 hetes.
2013. márc. 20. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Egyet szerettem volna. 2 év után összejött, aztán amikor egy éves lett a babám, belém hasított, hogy nagyon szeretnék még egy gyereket. De a párom sajnos nem :(
2013. márc. 20. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Én már a szülőszobán azt kiabáltam, hogy nekem kell még egy, miután a kisfiam megszületett. Két év korkülönbséggel születtek, nagyjából így is terveztük. Jó, hogy kiskoruktól tudnak együtt játszani, aranyosak.

Persze a második születésénél pedig kijelentettem, hogy na most már nem szülök többet!!!

Eltelt egy jó pár év, és nem tudom, hogy, a férjem meg én is elkezdtünk vágyni egy 3.-ra. Most várom a 3. babát, a gyermekeim 8 és 10 évesek lesznek, mire megszületik.

2013. márc. 20. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Tapasztalatból mondom, testvérként, hogy minél kisebb a korkülönbség, annál jobb.

Köztünk 3 év van és világ életünkben utáltuk egymást. Én voltam a nagyobb. Már gyerekkoromban megfogadtam, hogy nekem soha nem kell gyerek, mert biztos úgy fogom utálni, mint a kistestvéremet, de utána mikor nagyobb lettem, úgy döntöttem maximum 1.

Most felnőtt nőként is azt mondom isten őrizz több gyerektől, mert félnék, hogy náluk is ez lenne.

Szerintem a korral volt nálunk a baj, már ez sok volt, utáltam vele játszani, nem voltak olyan közös játékok, amik mindkettőnket érdekelték.

2013. márc. 20. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig kettőt szerettem volna, valahogy azt tartottam természetesnek. Nekem egy igazi gyerekkorhoz egy testvér is hozzátartozik, aztán meg jót tesz az egonak is :) és felnőtt korban is "praktikus" biztonsági háló, ha tudnak egymásra támaszkodni (remélhetőleg).

Aztán a terhességem és a szülésem is elég "necces" volt, sok kórházasdival (még az intenzívet is megjártam), és majdnem másfél év volt, mire felépültem. Akkor nagyon szomorú voltam, az egy szem gyerekhez is selejtesnek éreztem magam és úgy gondoltam, le kell mondanom az álmomról, s a meglévőnek örülni. Aztán szép lassan mégis a régi önmagam lettem, sőt még jobb kondiban és erősebb lélekkel, mint a terhességem előtt.

Először a 2. gyerek gondolata akkor tört rám, amikor hazafelé jöttünk egy családi ünnepségről és láttam, hogy a fiam mennyire jól érzi magát gyerektársaságban (ahol csupa testvér volt). Aztán ez tovább erődösött, amikor egy hónapra rá, két évesen bölcsibe ment és valahogy majdnem olyan ürességet éreztem, mint amikor kikerült a pocakomból. Majd egyik nap néztük az ablakból a már 2 és félévesemmel az utcát és én kommentáltam: "Ott megy egy anyuka a kisfiával, a kocsiban pedig ott alszik a kistestvére". Erre a fiam megkérdezte: "Hol van az én kistestvérem?"

A férjemmel jó egy év volt, mire kitaláltuk, hogy akarjuk és merjük-e, anyagilag, egészségileg és bírjuk-e erőnlétben. De jelenleg próbálkozunk, s reméljük, jó ötlet...

2013. márc. 20. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Amikor megtudtam, hogy az első fiú. Mindig szerettem volna egy kislányt is, és persze szeretnék még kisbabát babusgatni, szagolgatni, fürdetni stb. Ha anyagi helyzetünk engedné, simán bevállalnék 3-4 gyereket is.
2013. márc. 20. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Szagolgatni?
2013. márc. 20. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Kedves 7-es, én sírtam a válaszodon(az 5-ös vagyok), nekem olyan megható volt.Remélem mielőbb összejön nektek a kistesó!
2013. márc. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!