Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ovulációs tesztet mikortól...

Ovulációs tesztet mikortól használhatok?

Figyelt kérdés
segitsenek akik használják én még nem probáltam.most mult el a mensim.mikor és hogyan kell és segitet teherbe esni valakinek?
2013. márc. 24. 11:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Egy dobozban, azt hiszem, 5 darab van. Így célszerű úgy tervezni, hogy a várható ovuláció előtt kettőt-hármat használsz el, majd egyet-kettőt. Tehát, ha 28 naposak a ciklusaid, kezdj el tesztelni kb. a 11-12. napon, a 14. napon lesz az ovud, de hogy biztos légy, még utána is érdemes 1-2 napot tesztelni, a 15., 16. napon.

Ha több van, akkor sem érdemes túl korán tesztelni, max. több ciklusra elegendő, netán ún. "jóstesztnek". Ha nem 28 naposak a ciklusaid, akkor az esedékes ovu előtt 2-3 nappal kezdd, és ovu után 1-2 napot még tesztelj.

Én egyébként egyszer használtam, kíváncsiságból, de mikor babás lettem, nem használtunk sem hőgörbét, sem tesztet, csak stresszelt minden ilyesmi.


18 hkm

2013. márc. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is most kezdtem el, a dm-ben vettem tesztet 5 db 2999 Ft volt, ez nagyon drága, a neten néztem,hogy ennyiért kb. 30 db-ot adnak, de én későn kaptam észbe, rögtön kellett.


A használati utasításban mindent pontosan leírnak, azt is,hogy attól függően,hogy általában hány napos a ciklusod melyik napon kell elkezdeni a tesztelést. Nekem 32 napos, a 16-on kezdtem, akkor és másnap negatív volt, tegnap-tegnapelőtt már mindkettő erősen pozitív.

Érdemes a délutáni-esti órákban csinálni, én este 7-kor szoktam.


Itt a gyakon azt javasolták,hogy az első pozitív eredménytől érdemes 2 naponta együtt lenni.


Remélem az ovutesztek után a terhességi is két csíkos lesz :):):)


Sok sikert Neked is!

2013. márc. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat :)
2013. márc. 24. 14:13
 4/4 boni86 válasza:
sziasztok. a mensi elso napjatol szamoljatok a teszt elso napjat??? a 11 -ik napon kellene nekem tesztet csinalnom...csak nem vagom mikortol kell szamolni a 11 ik napot...
2013. márc. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!