Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Milyen az alábbi eredményem?...

Milyen az alábbi eredményem? Jó? Nem jó?

Figyelt kérdés

3-5. ciklusnap eredményei:

Vércukor: 4.6 mmol/l

Inzulin: 5 mlU/l

TSH: 1.01 nU/ml

FSH: 8.3 IU/l

LH: 12.5 IU/l

Prolaktin: 435 mlU/l

Ösztradiol: 156.3 pmol/l

Tesztoszteron: 0.64 ng/ml

SHBG 78.3 nmol/l


21-25. ciklusnapi eredmények:

FSH 2.9

LH 3.5

Progeszteron: 49.04


Ezek ideálisak babavállaláshoz? Terhesség megtartásához?

Én a 3. napi FSH/LH arányt látva ijedtem meg, mert azt írta itt mindenki, hogy 1:1nek kell lennie, mert így PCOS-ra utalhat.

TSH ha 1 körüli érték, az ideális, nem?

Nagyon köszi annak, aki tud segíteni. Jövő héten megyek vissza az endodokihoz, de szeretnék addig is nyugodtan aludni:)


2013. ápr. 3. 16:31
 1/5 anonim ***** válasza:
A TSH tökéletes. Az FSH/LH arány valóban PCOS-ra utalhat. A vércukor és inzulin érték szintén jó. Az inzulin 5 alatt jó, tehát az pont oké, de hogy terhelés hatására mi lesz, azt nem tudjuk. Nem ártott volna ha cukros lötyi hatására is nézik, hogy mi történik, menniyre megy fel a vércukor és az inzulin szint.
2013. ápr. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szerinted az LH/FSH arányból egyértelmű a PCOS? Most olvasgattam a neten, mindenhol azt írták, hogy 1:1 arány a jó, ha magasabb az LH akkor nagyon valószínű a PCOS.

Most nagyon beszstresszeltem, mert nem gondoltam volna, hogy nincs rendben valami.

Magamtól mentem el magándokihoz, hogy nézzünk hormontükröt, mert szeretném tudni, hogy minden oké-e ilyen téren ahhoz, ha fél év múlva elkezdünk próbálkozni babával. Erre kideül ez. Most nagyon kivagyok. Jól tudom, ha valaki PCOS, az meddő is?

2013. ápr. 3. 19:41
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia! Attól, hogy valaki pco-s még nem meddő! Nehezebb teherbe esni, de van rá gyógyszer. Metformin tartalmú tabival szokták kezelni, emellett könnyebb is teherbe esni, mivel rendezi a ciklust! Ne idegeskedj emiatt, de mindenképp kezeltesd magad! A legfontosabb ennél a betegségnél a helyes, elosztott táplálkozás, a mozgás és a metformin tartalmú gyógyszer! De a doki majd elmondja! Remélem tudtam segíteni!
2013. ápr. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Önmagában az arány cak felveti a problém leehtőségét szeritnem. De emellett tudni kellene pédául a terheléses cukor és inzulin eredményeket is. Ha az még nem volt, mindenképpen csináltass.
2013. ápr. 4. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm, remélem minden oké lesz, nehezen tudom a gondolatot is elviselni. Azt sem tudom, hogy ezt hogy lehet kezelni. Nem is értem, én minden hónapban érzem a peteérésem, viszonylag rendszeres ciklusaim vannak (30-33 nap), ovuteszt is visszaigazolja a PÉ-t, és nődoki sem látott soha semmit. Nem vagyok egészen tisztában ezzel a betegséggel, hogy mivel jár.

Nagyon köszönöm mégegyszer a segítséget, most bizakodom.

2013. ápr. 4. 09:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!